Vīrs izstāsta par neārstējami slimās, tautā mīlētās dziedātājas Sandras Brīnumas pēdējām dienām

2020. gada janvārī publiskota jauna informācija par neārstējami slimās dziedātājas mūža nogali.

Vīrs izstāsta par neārstējami slimās, tautā mīlētās dziedātājas Sandras Brīnumas pēdējām dienām
Komentāri[4] Bilžu galerija[18] 07.01.2020 22:00
2020. gada janvārī dziedātājs Andris Brīnums intervijā ar žurnālistiem atklāti izstāsta par neārstējami slimās sievas aprūpi.

Dueta Sandra mūziķis Andris Brīnums sievas slimības laikā pārliecinājās, cik neapskaužamā situācijā Latvijā ir nedziedināmi slimi cilvēki, raksta slavenību žurnāls Privātā Dzīve.

Jau vēstīts, ka pazīstamajai šlāgerdziedātājai Sandrai Brīnumai tika uzstādīta diagnoze - amiotrofā lateriālā skleroze.


Atminoties Sandras slimības laiku, Andris atzīstas: bija ārkārtīgi smagi. Diagnoze amiotrofā lateriālā skleroze ir letāli mokoša un smaga. To nevar izārstēt, jo zāļu pret to nav. Ar citām slimībām vēl var pacīnīties, bet ar šo ne. Ārsti nolaiž rokas un viss, - ar nožēlu saka Andris.
Mūziķis piemetina, ka invalīdi un nāvei nolemtie cilvēki Latvijā ir visneaizsargātākie. Birokrātijas dēļ tika zaudēts tik ļoti dārgais laiks."Mēs nekādu pabalstu no valsts nesaņēmām, jo slimība negaidīja," - saka dziedātājs Andris Brīnums.


SANDRAS DZĪVES MIRKĻI FOTOGALERIJĀ


Uzziņai: Atvadīšanās no tautā iemīļotās šlāgerdziedātājas Sandras Brīnumas notika Valentīndienā, 2017. gada 14. februārī Saulkrastu kapos.


Mūziķis Andris Brīnums dažas dienas iepriekš savos sociālo tīklu profilos ievietojis informāciju, ka mūžībā devusies grupas «Duets Sandra» soliste - Sandra Brīnuma.

«Šodien pēc grūtas slimības no dzīves šķīrās mana mīļā Sandriņa, dueta SANDRA soliste,» ziņo dueta dalībnieks Andris Brīnums.

2018. gada decembrī Andris Brīnums ziņoja, ka savu skatuves darbību pārtrauc Sandras veselības problēmu dēļ. Sandra mirusi no retas slimības - amiotrofiskās laterālās sklerozes (ALS).

Sandrai bija 57 gadi.

«Veselības problēmas Sandras Brīnumas dzīvē sākās tieši ar balsi. Sākumā likās, ka tā ir parasta saaukstēšanās, pārgurums, un drīzumā viss pāries. Taču balss aizsmakums turpinājās un kļuva izteiktāks. Lai turpinātu dziedāt, Sandrai nācās arvien vairāk piepūlēties. Pēc pusgadu ilgas kakla ārstēšanas kāds ieteica vērsties arī pie citiem speciālistiem. Tā nejauši un negaidīti visai Sandras ģimenei izskanēja diagnoze – amiotrofā laterālā skleroze. Šī ir reta neirodeģeneratīva slimība, kas skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos, bet turpmāk arī ekstremitāšu kustīguma pieaugošu zudumu, grūtības norijot, elpojot un runājot. Kļuva skaidrs, ka dziedātājas karjera būs jāpārtrauc. Sandras veselības problēmas samilza kā sniega pika: 2016. gada maijā arvien biežāk tirpa mēle, tad bija grūti izrunāt R burtu, vēlāk sieviete sāka runāt pavisam neskaidri. Strauji progresējoša kāju vājuma dēļ Sandra bija spiesta pārsēsties ratiņkrēslā. Viņa vairs nespēja pati tikt galā ar ikdienas rūpēm,» tiek vēstīts «Motus Vita» mājaslapā.


LASIET ARĪ: Lai bučotos ar Dueta Sandra solistu, jaunajai mīlai Oksanai jādzer pretalerģijas tabletes


Jau pirms Sandras nāves Andrim Brīnumam esot bijusi cita sieviete

«Duets Sandra» tika izveidots 1991. gada vasarā. Viena no grupas populārākajām dziesmām ir «Mazcenas mobilais».

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [4]

Taksis 12.01.2020 21:50
Forša, atmiņā paliekoša dziedātāja.
Valdis 07.01.2020 23:37
Skaista savā būtībā. Skanīga un harizmātiska.
Santa 07.01.2020 23:23
Ļoti samtaina balss. Lai viegli, bet tautā un sirdīs viņas mūzika paliks vienmēr.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss