Modes skatē mūs morāli izvaroja! Latviešu modele pastāsta par pazemojumiem darba aizkulisēs

Modes skatē mūs morāli izvaroja! Latviešu modele pastāsta par pazemojumiem darba aizkulisēs
Komentāri[5] Bilžu galerija[11] 23.12.2019 19:40
Pamatīgs skandāls izcēlās, kad pazīstamākā valsts modele Māra Sleja paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar slaveno zīmolu "Amoralle". Tagad vēl viena modele, kas vēlējās palikt anonīma, sūdzas par notiekošo Ineses Ozolas modes zīmolā, vēsta žurnāls Kas Jauns.

"Māra Sleja iedrošina modeles sākt runāt par Amoralles "netīro veļu", tik skarbs virsraksts publicēts žurnālā.


Modeles, kuras vēlējās palikt anonīmas klāsta, ka galvenais iemesls Slejas konfliktam ar slaveno modes zīmolu ir uzņēmuma vadības attieksme un atlīdzības apmēra lietas, kas neapmierinot arī lielāko daļu pārējo modeļu.


"Modeles pret "Amoralli" sacēlās pēc pēdējās skates, kas notika 1.novembrī Rīgas modes nedēļā. Šajā dienā mūs, rupji sakot, morāli izvaroja - izmantoja līdz pēdējam. Vairums modeļu rēķinājās ar darbu tikai Rīgas modes nedēļas skatē, taču realitātē gandrīz visām bez iepriekšēja brīdinājuma slodze tika palielināta trīskārši," pauda modele, atklājot ka tajā dienā vēl bija viena filmēšana un iepriekš neieplānota modes skate.

Viņa arī neslēpj, ka diemžēl samaksa par modes skati, kur jādemosntrē ne tikai atklātie apģērbi, bet arī savs ķermenis, daļai modeļu nepārsniedz 30 eiro par modes skati. Savukārt, kad modeles vaicā pēc lielākas samaksas par papildu darbiem, viņas tiekot apbērtas vien ar komplimentiem.

Uzziņai:

Jau vēstījām, ka skaļš skandāls pāršalcis populārā pašmāju apģērbu zīmola Amoralle vārdu. Par sadarbības pārtraukšanu ar zīmolu paziņoja viena no Latvijas populārākajām modelēm, un viņas drosme lika skaļi izteikties vēl pulciņam. Pats uzņēmums par notikušo klusē, vēstīja Skaties.lv.

2019.gada 11. decembrī viena no Latvijas atpazīstamākajām modelēm Māra Sleja sociālajā tīklā Instagram publiskoja zīmolam Amoralle neglaimojošu ierakstu, kas aizsāka veselu lavīnu.

‘’Pārtraucu ilggadējo sadarbību ar zīmolu ‘’Amoralle’’. Paldies pacietīgajām šuvējām, cilvēcīgajam grāmatvedības departamentam un visiem radošajiem cilvēkiem, kas agrāk strādāja šajā uzņēmumā. Lai jums veicas!

P.S. Ja arī turpmāk redzat mani kādā no ‘’Amoralle’’ izmantotajiem medijiem, tad zināt, ka tas ir iemūžināts ne vēlāk kā 01.11.2019.,’’ publiski paziņoja Māra.

Advertisement

Ieraksts atrāvis vaļā galu kādam maisam – sociālie tīkli vienā vakarā burtiski uzsprāguši no meiteņu viedokļiem, kuru ceļi krustojušies ar Amoralle zīmolu - SKATIET FOTOGALERIJĀ.

Māra Sleja (agrāk Māra Kampernova) ir ilggadēja Latvijas modele, LTV "Jaunatklāšanas raidījuma TE!" vadītāja un filmas Jaungada taksometrs aktrise. Mārai ir 30 gadi. Modeles kailfoto publicēti portālā Paparacci.lv.

‘’Likumsakarīgi. Malacis, Māra! Es kopš skates dienas gaidu, kad kāda modele publiski paudīs savu nostāju pret šo firmu. Apsveicams solis,’’ Māras ierakstu komentējusi ar modes industriju saistītā Gundega Šimkuse.

Kā zem ieraksta publiski atklāj meitene vārdā Karīna Drišļjuka, arī viņai esot bijis ‘’pārsteigums, kas darās viņu aizskatuvē no operatora puses. Teikšu, diezgan amorāla attieksme pret viņuprāt nepiemērotiem klientiem biznesa vārdā. Pat konkursos tiec uzaicināts ‘’draugos’’, lai novērtētu, vai būsi pietiekami skaista, lai nēsātu viņu zīmolu. Skumji,’’ tā Karīna.

Skaties.lv sazinājās ar Māru, lai lūgtu plašāku komentāru. Māra gan no plašākiem komentāriem pieklājīgi atteicās, argumentējot savu izvēli ar jautājuma ‘’jūtīgumu’’, taču apstiprina, ka ‘’Instagram’’ komentāros iezīmētā aina ir visai skaidra.

‘’Komentāri zem tā paša “posta” diezgan labi raksturo situāciju, kas jau kādu laiku Latvijas modes pasaulē notiek par un ap ‘’Amoralli’’,’’ Skaties.lv teic Māra.

Žurnālistiem izdevies aprunāties ar vēl dažām modelēm, kuras gan nevēlējās savus vārdus publiskot, taču neslēpj, ka privātajos čatos latviešu talantīgākās modeles aicina arī citas pārtraukt sadarbību ar šo zīmolu, jo attieksme pret modelēm esot necienīga.

‘’Instagram’’ modele Agnija Grigule sociālajā tīklā ‘’Twitter’’ publiskojusi attēlu no kāda Māras ieraksta sociālajos tīklos novembrī.

Ierakstā uzrunātas modeles, kuras piedalījušās zīmola ‘’Amoralle’’ skatē, pēc kuras notikusi nesaskaņota ‘’ekstra’’ filmēšana. Māra aicinājusi meitenes par to ziņot savām aģentūrām, jo tā nav bijusi saskaņota. ‘’Mēs visas tikām izmantotas,’’ uzsver Māra, piebilstot, ka par šādu filmēšanu pienāktos meitenēm samaksāt papildus 500 eiro turklāt nekavējoties, ironizējot, ka ‘’express’’ darbiņš prasa ‘’express’’ samaksu.

‘’Vakar bija kalngals ‘’Amoralles’’ sviestam, kas brieda jau vairākus gadus. Mēs drīkstam un varam paprasīt naudu par savu darbu, jo, meitenes, mēs vakar bijām bombas!’’ cīnīties par savām tiesībām iedvesmo modele.

Skaties.lv sazinājās arī ar ‘’Amoralle’’, cerot uz kompānijas komentāru par sacelto jezgu. Diemžēl vairāku dienu laikā uzņēmums nav spējis neko paskaidrot.

LASIET ARĪ: Kailas krūtis joprojām modē - FOTOGALERIJA

Pikantā Amoralle modes skate Riga Fashion Week


Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [5] ››
kā ta' 23.12.2019 23:44
prātu izkūkojušas augstprātīgās "modeles"

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss