No miljonāra līdz nabagam pāris dienās. Lemberga sievai un bērniem neesot naudiņas ēšanai

Lembergiem nav ko ēst? Amatpersonu deklarācijās norādīti desmitiem tūkstoši eiro skaidrā naudā.

No miljonāra līdz nabagam pāris dienās. Lemberga sievai un bērniem neesot naudiņas ēšanai
Komentāri[30] Bilžu galerija[17] 12.12.2019 20:39
Ventspils mēra sieva Kristīne Lemberga Latvijas un ASV augstākajām amatpersonām lūdz sniegt juridisko pamatojumu par to, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem, liecina iesniegums, ko Lemberga publiskojusi savā Facebook profilā - skatiet fotogalerijā.

Tikmēr portāls TVNET vaicā: Lembergiem nav ko ēst? Amatpersonu deklarācijās abiem kopā norādīti 157 000 eiro skaidras naudas....

Kristīnes Lembergas vēstule adresēta Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK), ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (JV) un ASV prezidentam Donaldam Trampam.Tiesa, 2019. gada 12. decembra vakarā LTV Ziņu dienests vēsta, ka valsts atļāvusi Lembergam saņemt pensiju un daļēji atjaunojusi pieeju dažiem kontiem, tomēr ar lielu pietāti - tiek uzlikti ierobežojumi naudas plūsmām un būs jāskaidro to iemesli.


LEMBERGA ĢIMENE BILŽU GALERIJĀ

Vēstulē Lemberga norādījusi, ka, ņemot vērā to, ka pret viņas vīru ir vērstas ASV Finanšu ministrijas sankcijas, kā rezultātā gan viņas vīram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij"), gan viņai ir bloķēti vienīgie personīgie bankas konti."Par to uzzināju 2019.gada 11.decembrī, kad mans darba devējs informēja, ka nevar man pārskaitīt manu nopelnīto atalgojumu," raksta Lemberga.

Sazinoties ar banku, kas apkalpo viņas kontus, Lemberga informēta, ka viņas konts ir bloķēts un ne viņai var ieskaitīt naudu, ne arī viņa var norēķināties par bērnudārzu, par pusdienām skolā, tāpat laikā, kad Latvijā izsludināta gripas epidēmija, nevar samaksāt ārstam un iegādāties medikamentus un norēķināties par fizkultūras nodarbībām.


"Nevaru pat iegādāties pārtiku, tai skaitā pat maizi un ūdeni! Man nepieciešams norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem - ūdeni, siltumu, gāzi, atkritumu izvešanu un elektrību, taču arī to es nevaru izdarīt. Arī citas sadzīvei nepieciešamās lietas ne saviem diviem nepilngadīgajiem bērniem, ne sev šobrīd nevaru iegādāties. Manos bankas kontos tiek ieskaitīts atalgojums un uzturlīdzekļi maniem bērniem," norādījusi Lemberga.

Lemberga lūdz sniegt viņai skaidrojumu, "kas tā par demokrātiju un tiesiskumu, kur cīņā par politisko ietekmi tiek tieši aizskartas manu nepilngadīgo bērnu un manas, sievietes - mātes, vajadzības un intereses, īpaši ņemot vērā, ka bērni ir manā aprūpē", vēstulē norādījusi Lemberga.

Viņa lūgusi valstu amatpersonām izsniegt viņai juridisko pamatojumu, kas nosaka, ka pret viņu un viņas bērniem ir izvirzītas sankcijas, liedzot tiesības dzīvot, kas turklāt notiek bez tiesas lēmuma ar vienu mērķi - lai vērstos pret Latvijas tagadējās Saeimas mazākumu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) aģentūrai LETA skaidroja, ka komisijai ar likumu nav deleģētas tiesības iejaukties kredītiestādes un klienta savstarpējās attiecībās, piemēram, FKTK nav tiesību uzlikt kredītiestādēm pienākumu sākt vai atsākt sadarbību ar noteiktām personām.

"Ja klients uzskata, ka bankas rīcības dēļ ir noticis viņa tiesību aizskārums, tas ir civiltiesisks strīds un klientam ir tiesības šo savu tiesību aizskārumu risināt tiesā atbilstoši Civilprocesa likuma 1.pantam, kas nosaka, ka katrai fiziskai un juridiskai personai ir tiesības uz savu aizskarto vai apstrīdēto civilo tiesību vai ar likumu aizsargāto interešu aizsardzību tiesā," norāda FKTK.

Komisijā skaidro, ka, saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 60.panta pirmo daļu, kredītiestādes un klienta attiecības regulē normatīvie akti, kā arī starp kredītiestādi un klientu noslēgtie līgumi.

"Konta atvēršana kredītiestādē un tā apkalpošana ir vērtējama kā civiltiesisks darījums starp kredītiestādi un tās klientu. Šādos darījumos puses izvērtē un izvēlas, vai un ar kādiem nosacījumiem tiek slēgts līgums par konta atvēršanu un apkalpošanu, kā arī par darījuma attiecību izbeigšanu," norāda FKTK.

Komisija arī pauž, ka kredītiestāde tās iekšējās kontroles sistēmas ietvaros veic risku izvērtēšanu, tostarp, sankciju riska novērtējumu, uz kā pamata kredītiestāde izstrādā kritērijus, piemēram, kādus pakalpojumus tā ir gatava piedāvāt, ar kādu klientu loku strādāt, kādu risku uzņemties.

"Civiltiesisko darījumu attiecību pārtraukšanas mērķis, pamatojoties uz klientu izpētes gaitā iegūto informāciju un ievērojot kredītiestādes noteikto politiku, ir novērst riskus, kas var ietekmēt tās darbību," uzsver FKTK.

Jau vēstīts, ka OFAC 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci Nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz Lembergu šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [30]

Arnis 15.12.2019 00:41
Lai liek Puzes ezerā tīklus, ūdeni novārot var lietot.
kā tad! 15.12.2019 00:40
Nu neticu, ka visa nauda, kas pieder Lembergu ģimenei, ir tikai bankas kontos. Būtu veikuši mājas kratīšanu, tad atrastu arī naudu. Citi pat sapņos tik lielu naudu nav redzējuši, kur nu vēl rokās turējuši. Googlē ierakstiet Lemberga vai amatpersonu skaidras naudas deklarēšana un skaidri redzēsiet, ka Lembergu ģimenei, 2018 gada beigās ir deklarēti 157 tūkstoši eiro skaidras naudas liels uzkrājums. Vai, tiešām, tie jau ir notērēti un šogad nekas nav pelnīts ???
haha 15.12.2019 00:40
Tas, ka latvietim nacionālais ēdiens ir otrs latvietis, īpaši ja viņš kaut kādā ziņā ir veiksmīgāks par pašu, jau ir sen zināms fakts...Var jau paņirgāties, ka nacionālajam saldēdienam kāda ķibele gadījusies, tam jau daudz prāta nevajag... Prātu vajag, lai apjēgtu lietas būtību... Runa jau nav par to, ka Lembergai nebūtu skaidras naudas, un skaidrs, ka badu viņa necietīs, runa šeit ir par principu... Mēs it kā dzīvojam demokrātiskā, it kā tiesiskā valstī, tad jautājums - kā kaut kas tāds šādā valstī var notikt, ka bez jebkādām apsūdzībām, bez jebkādiem pierādījumiem, bez jebkāda tiesas sprieduma var cilvēkam liegt iespēju saņemt likumīgā darbā likumīgi nopelnītu atalgojumu (no kura nodokļus gan noteikti neaizmirsa novilkt un ieskaitīt valsts budžetā), un kas ir vēl šokējošāk - mazgadīgiem bērniem tiek liegta iespēja saņemt uzturlīdzekļus! Jums, ņirdzēji, tas ne par ko neliek aizdomāties??? Jums neienāk prātā, ka ja tas var notikt ar vienu cilvēku, tad tik pat labi tas var notikt ar jebkuru, un kādam, atšķirībā no Lembergiem, var mājās nebūt ne centa skaidrā naudā?
Es nedzīvoju Ventspilī, neesmu Lemberga vēlētāja, ne arī kvēla viņa fane, bet šis gadījums mani dara bažīgu par to, cik reāli mūsu valsts ir tiesiska, un galvenais - neatkarīga.
Ezis 15.12.2019 00:39
Smiekli nāk. Vienīgie konti. Kur ta pēdējos gados vien reģistrētie par valsts pašvaldības un Eiropas fondu naudu saštancētie ģimenes ofšoru projekti? Protams, tur ir direktori un pārvaldnieki, kuri noņems jebkuru naudas daudzumu un aizstieps uz Puzi.
Kur vēl iepriekš sazagtais miljards???
Laimonds Mamis 13.12.2019 22:07
saziedosim..............
Anita Lauberte 13.12.2019 22:07
Izbaudiis kaa dziivo parasts mirstiigais, ar grassiem kabataa, nomaksaajot reekkinus var suukaat pirkstu.....:-) :-) :-) :-)!!!!!
Ainars 13.12.2019 22:06
Uzzinaju,ka tagad Lembergu gimene ir nabagi,ha ha ha
Ilze Kučinska 13.12.2019 22:05
Nabadzins ha ha
Baņuta Osīte 13.12.2019 21:55
Ak ,nabadziņi,šiem nav ko ēst....būtu kaunējies vēl bildēties ar bērnu ..

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss