Pēc smagas slimības mūžībā devies izcilais un pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons

Pēc smagas slimības mūžībā devies izcilais un pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons
Komentāri Bilžu galerija[10] 01.12.2019 20:45
76 gadu vecumā mūžībā devies izcilais diriģents Mariss Jansons (1943-2019), atsaucoties uz Jansona meitas sniegto informāciju, informē Latvijas Radio 3 “Klasika”. Ārzemju mediji ziņo, ka Jansons miris naktī uz 1. decembri savās mājās Sanktpēterburgā.

Diriģents ilgstoši cieta no sirds slimības un pagājušā gada laikā daudz slimoja. 2019. gada oktobrī pēc sešu mēnešu pārtraukuma maestro Mariss Jansons atkal stājās pie diriģenta pults kopā ar savu Bavārijas Radio simfonisko orķestri.


Marisa Jansona atvadu fotogalerija.

"Vēl pirms pāris nedēļām telefonsarunā Maestro runāja par jauniem koncertplāniem ar Elīnu Garanču,  Raimondu Paulu, mūsu Nacionālo simfonisko orķestri. Viņš ļoti pārdzīvoja, ka nevar šobrīd diriģēt, tas salauza viņa jau tā trauslo sirdi. Bet mūsu atmiņās Mariss Jansons paliks kā dižākais un cilvēciskākais latviešu Maestro, kura gudrības tālāk nes Andris Nelsons," par sēru vēsti izsakās Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode.


Dzimis Rīgā, diriģenta Arvīda Jansona un dziedātājas Iraīdas Jansones ģimenē, Jansons 1956. gadā kopā ar vecākiem pārcēlās uz Ļeņingradu, kur viņa tēvs strādāja par diriģentu Ļeņingradas Filharmonijā.
Mariss Jansons Ļeņingradas Konservatorijā studēja vijoļspēli, klavierspēli un diriģēšanu.

Kopš 1973. gada vadījis vairākus orķestrus Eiropā un ASV, tostarp bijis Ļeņingradas Filharmonijas diriģenta asistents, kā arī vadījis Oslo Filharmonijas orķestri, Pitsburgas Simfonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri un Amsterdamas Karalisko “Concertgebouw” orķestri.

Kā galvenais viesdiriģents pastāvīgi viesojies pie Londonas Filharmoniskā orķestra diriģenta pults, viesdiriģenta statusā sadarbojies arī ar Londonas Simfonisko orķestri.
Mariss Jansons apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un Norvēģijas Karaliskā Ordeņa Zvaigzni. Mariss Jansons ir Britu Karaliskās Mūzikas akadēmijas goda loceklis (1999) un Vīnes "Gesellschaft der Musikfreunde" goda loceklis (2001).
2019. gada oktobrī pēc sešu mēnešu pārtraukuma maestro Mariss Jansons atkal stājās pie diriģenta pults kopā ar savu Bavārijas Radio simfonisko orķestri.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss