Olga Dreģe: Rēzija Kalniņa bija klāt māmiņas nāves brīdī...

Olga Dreģe: Rēzija Kalniņa bija klāt māmiņas nāves brīdī...
Komentāri[2] Bilžu galerija[33] 25.11.2019 22:29

Pazīstamā latviešu kino un teātra aktrise Helga Dancberga mūžībā tika aizsaukta 2019.gada 17. novembrī. Dienu pirms savas 79. dzimšanas dienas. Atvadu dievkalpojums norisinājās 22. novembrī Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā, pēc kura pēdējā gaitā aktrisi izvadīja uz Pleskodāles kapiem, sauktiem arī par Mārtiņa kapsētu.

Mācītājs Krists Kalniņš: "Mūsu mīļā mammīte, Helga Dancberga, vakardien, dienu pirms savas dzimšanas dienas, devās mūžībā. Mēs pateicamies Dievam par viņas dzīvi, kas bija tik krāsaina un bagāta."

ATVADU FOTOGALERIJA - Helgas Dancbergas spilgtākie dzīves mirkļi.

Dancbergai bija 78 gadi. Viņai laulībā ar komponistu Imantu Kalniņu dzimuši trīs bērni: Krists ir mācītājs Vecās Ģertrūdes baznīcā, Dana – Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta vadītāja, Rēzija – aktrise un režisore. Mācītājs Krists Kalniņš un aktrise Rēzija Kalniņa ir dvīņi - skatiet fotogalerijā 3. un 4. bilde.

Žurnāls Vakara Ziņas apkopojis pazīstamu aktieru atmiņu stāstus par skatuves kolēģi. Līga Liepiņa: "Dzīve nebija viegla"


«Es gribu teikt, ka ir tāds milzīgs aiziešanas sastrēgums. Protams, ka par Helgu bija nojausma, ka labi nebūs. Viņai nebija viegla dzīve. Ar viņu pēdējā laikā bija grūti arī sazvanīties. Tomēr tā slimība kaut kādu iespaidu arī atstāja. Noteikti gads ir pagājis, kopš viņa teātrī vēl parādījās. Mēs vēl sazvanījāmies. Bet bija grūti ļoti arī sarunāties pēdējā laikā. Mēs kā kolēģes ļoti labi sapratāmies. Piedalījos viņas diplomdarbā, kad Helga pabeidza režijas studijas, neilgi pirms Atmodas, pārmaiņu laika. Tas bija tik interesanti, ka kolēģis, kas visu laiku ir blakus, pēkšņi ir režisors.

Viņa bija gudra un domājoša sieviete. Atausa atmiņā, ka kopā bijām arī Pētera Krilova televīzijas filmā «Mana ģimene», ko nekur nerāda, kur mums bija zināma partnerība. «Ceplī» tikai vienā kadrā esam parādītas kopā.

No tā smagā lūzuma viņa vairāk neattapās. Helga bija kolosāla braucēja. Mēs tiešām ļoti daudz esam braukušas ar mašīnu. Kad viņa vairs nevarēja paiet, iesēdās mašīnā, piebraucot līdz pat durvīm šur tur, kur nedrīkstēja braukt. Pēc tam, kad Helgai bija piedzīvots mikroinsults, bērni neļāva braukt ar mašīnu, un viņa bija nelaimīga un ļoti to pārdzīvoja.

Katrā ziņā ellīga viņa arī bija. Ļoti ellīga. Tajā pašā laikā ļoti laba mamma. Man ļoti žēl, jo Helgai tā dzīve tiešām nebija viegla. Kā kaķene savus bērnus vāķīja. Es ceru, ka bērni arī novērtē viņas pūliņus,» stāsta Nacionālā teātra aktrise Līga Liepiņa.

Olga Dreģe saka: meita Rēzija bijusi klāt mammas nāves brīdī

«Helga ir mana Dailes teātra 3. studijas kursabiedrene. Šī studija bija īpaša ar to, ka mūs visus 40 izvēlējās režisors Eduards Smiļģis. Kopā ar Helgu divatā gaidījām rezultātu pēc pēdējā iestājeksāmena. Mēs ilgi negājām mājās un gaidījām, kad iznāks kāds no komisijas locekļiem. Ap pusdiviem naktī uzzinājām, ka abas esam uzņemtas. Tas bija neticami! Mēs skrējām pa ielu kliegdamas, līksmodamas un dancodamas. Liekas, ka tas viss bija tikai vakar.

No nāves mēs nevaram izbēgt. Pagātne ir pagājusi. Bet izjūta, ka viņa ir starp mums, tā jau nezūd. Ir tik jaukas atmiņas...

Plašāk lasiet žurnālā Vakara Ziņas. FOTOGALERIJA.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
SMUIDRA 25.11.2019 23:31
rip

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss