94 gadu vecumā pēc smagas operācijas izcilā gleznotāja Džemma Skulme lūdz tautas palīdzību

94 gadu vecumā pēc smagas operācijas izcilā gleznotāja Džemma Skulme lūdz tautas palīdzību
Komentāri[5] Bilžu galerija[6] 01.11.2019 17:45
Latviešu gleznotājai Džemmai Skulmei nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

Sociālajos tīklos vēstīts, ka Skulme pēc pēc gūžas kaula operācijas atgriezusies no slimnīcas mājās un pagaidām jūtas vārga.

"Medmāsas, sanitāres un fizioterapeiti! Varbūt kāds var profesionāli palīdzēt Džemmai, kas pēc gūžas kaula operācijas atgriežas no slimnīcas mājās Mežaparkā?" teikts kinorežisores Laimas Žurginas ierakstā.

Arī pati māksliniece lūdz palīdzību:

"Švaki, no Stradiņiem rīt jāizrakstās. Mans dēls Juris bija pie Samāriešiem un Svētā Jāņa palīdz. - diemžēl viņiem nav darbinieku aprūpei Mežaparkā. Tāpēc jālūdz palīdzība "neformālajā sektorā", jo ļoti vajadzīga sanitārīte, māsiņa, fizioterapeits arī mazliet...," raksta māksliniece.

Džemma Skulme ir latviešu gleznotāja, viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību. Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē.

Skulmei ir 94 gadi. Viņas dzīves mirkļi fotogalerijā.

Feisbukā jau atsaukušās vairākas personas, kas labprāt palīdzētu izcilajai māksliniecei ikdienas kopšanā. Tomēr ir arī skepse - kāda sieviete raksta šādi: "Jolanta Kublinska. Mežaparkā, Sarkandaugavas (domāju, ka arī citos rajonos) nav kas strādā jo maksā tiešā vārda nozīmē santīmus...Es oktobrī aprūpēju vienu personu ar 4. pakāpes aprūpes nepieciešamību, tā ir vizīte 3x dienā, un saņēmu no Sarkanā krusta (netto)..... 4.50 eiro dienā......"

Uzziņai:

Džemma Lija Skulme (dzimusi 1925. gada 20. septembrī Rīgā) ir latviešu gleznotāja, viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību. Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē. Viņa nāk no ievērojamas mākslinieku, latviešu klasiskā modernisma veidotāju Skulmju dzimtas, būdama gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes meita.

2019. gadā Džemma Skulme nominēta prestižajai Purvīša balvai par mūža ieguldījumu mākslā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [5] ››
Guna Bukava 10.11.2019 22:47
Kad sava laika “ izmeta” no mākslinieku savienības gleznotāju Nikolaju Kūlaini ,kurš tajā laika bija vienīgais gleznotājs PSRS ,kurš gleznoja nakts skatus tikai par to, ka viņš atteicās gleznot Ļeņina krūšu tēlu, tad gan neprasīja tautai padomu un palidzibu

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss