Atliek tikai cerība. Margaritas Vilcānes vīrs cīnās par veselību un dzīvību

Atliek tikai cerība. Margaritas Vilcānes vīrs cīnās par veselību un dzīvību
Komentāri[6] Bilžu galerija[23] 30.10.2019 21:24
Estrādes dziedātājas Margaritas Vilcānes vīrs, rakstnieks Jurijs Skops jau varākus mēnešus cīnās par savu veselību un dzīvību, vēsta žurnāls Kas Jauns.

Jau trešo mēnesi Vilcāne trīs katru dienu dodas uz slimnīcu, kur no smagas slimības cieš viņas vīrs Jurijs. Uz jautājumu, kā vīram klājas, Margarita neslēpj, ka klājas slikti.

"Nevienam cilvēkam nekad nenovēlu nokļūt onkoloģijas nodaļā," piebilst Margarita.

Estrādes leģenda saka, ka viss sākās ar to, ka vīram kaklā parādījās nepatīkams krekšķis. Kopš 30.jūlija vīrs ir onkoloģijas nodaļā. Ārsti viņam nozīmēja 30 starošanas procedūras, taču jau drīz vīrs pārstājis ēst. Tā esot jau kādu laiku. Vilcāne nopūšas: palīdzēt neviens nevar, atliek tikai cerība. Vairāk lasiet žurnālā Kas Jauns.

Margaritai Vilcānei ir 78 gadi. Viņas dzīves mirkļi plašā fotogalerijā.

Uzziņai:

Margarita Vilcāne (Bogoleiša) (dzimusi 1940. gada 16. decembrī Tomskā, Krievijā) ir latviešu popmūzikas dziedātāja. Lielākos panākumus guvusi 20. gadsimta 60. un 70. gados, izpildot Raimonda Paula komponētās dziesmas.

Dzimusi 1940. gadā Tomskā. Viņas tēvs Vasilijs Vasņicovs krita Otrajā pasaules karā 1941. gadā, viņas māte kulināre Tekla kopā ar pārējo ģimeni no Sibīrijas pārcēlās uz Latviju 1945. gadā. Viņa beigusi Rīgas 24. vidusskolu. 1962. gadā Margarita kļuva par Latvijas filharmonijas un estrādes ansambļa "Rīga" solisti, kopš 1967. gada viņa dziedāja duetā ar Ojāru Grīnbergu. Ar pirmo vīru, tehniķi Leonīdu Bogoleišu viņa laulībā nodzīvoja tikai dažus gadus, 1966. gadā viņiem piedzima dēls Andris.

No 1969. līdz 1975. gadam viņa bija Rīgas estrādes orķestra soliste. Dziedāja R. Paula, Imanta Kalniņa, Aļņa Zaķa, Ulda Stabulnieka, Gunāra Freidenfelda, Jāņa Sildega, Alfrēda Vintera un citu komponistu dziesmas. Piedalījās R. Paula albumu "Tev, mana labā" (1969), "Tik dzintars vien" (1970) un "Teic, kur zeme tā" (1971) ierakstos. M. Vilcānes izpildītās dziesmas divas reizes uzvarēja Mikrofona dziesmu aptaujā: 1970. gadā "Baltā saule", 1971. gadā - "Teic, kur zeme tā" (kopā ar Noru Bumbieri, Ojāru Grīnbergu un Viktoru Lapčenoku). 1972. gadā viņa piedalījās kinofilmā "Ceplis", atveidojot restorāna dziedātāju un dziedot populāro Marģera Zariņa dziesmu "Es sirdi izrauju...". No 1975. līdz 1990. gadam Margarita un Ojārs bija estrādes ansambļa "Tip top" solisti. Pirmais Margaritas soloalbums Cher ami ar R. Paula, I. Kalniņa, U. Stabulnieka u.c. komponistu dziesmām izdots 1977. gadā. 1988. gadā Margarita un Ojārs sagatavoja A. Vintera dziesmu programmu, 1990. gadā izdeva A. Vintera dziesmu albumu "Un mazs smaidošs foto". Šajā gadā beidza pastāvēt Filharmonijas kolektīvi, arī "Tip top".

1996. gadā iznāca albums "Ģimeniska debija", kur Margarita dziedāja sava dēla komponista Andra Vilcāna dziesmas. 2000. gadā izdota labāko dziesmu izlase "Karalienes dziesma". 2005. gadā piedalījās R. Tigula un K. Anitena brīvdabas mūziklā "Vella kalpi", atveidojot Ģertrūdes lomu. 2006. gadā oficiāli salaulājās ar krievu rakstnieku Juriju Skopu un viņi nosvinēja savas kopdzīves 25. gadadienu. 2015. gadā pēc ilgāka pārtraukuma M. Vilcāne atkal uzstājās savā 75 gadu jubilejas koncertā Rīgā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
Lady Gaga 03.11.2019 00:06
Par vīra slimību, protams, skumji. Bet rakstā tik sīkumaini aprakstīta Margaritas biogrāfija, tomēr man tomēr netop skaidrs: tēvs Vasņicovs, pati Bogoleiša, dēls Vilcāns, bet visas bildes ar O.Grīnbergu. Kaut kas neštimmē.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss