Viņš cienīja, mīlēja latviešu mākslu un kultūras vērtības. Šodien Latvija atvadās no izcilā mecenāta Borisa Tetereva

Atvadu foto.

Viņš cienīja, mīlēja latviešu mākslu un kultūras vērtības. Šodien Latvija atvadās no izcilā mecenāta Borisa Tetereva
Komentāri[4] Bilžu galerija[22] 02.10.2019 00:47
Filantropa Borisa Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums notiek 2019.gada 2. oktobrī plkst. 15 Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē Jēkaba iela 9. Tas notiks Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā, informē Borisa un Ināras Teterevu fonds. Piederīgie lūdz nenest ziedus un vainagus.

Gan dievkalpojuma laikā, gan arī pēc tam līdz plkst. 18 katedrālē būs iespēja iedegt svecīti, kopīgi kavēties domās un muzikālos priekšnesumos, tā godājot Borisa Tetereva piemiņu.ATVADU FOTOGALERIJA

Septembra nogalē Latvijas sabiedrību pāršalca skumja vēsts, ka 65 gadu vecumā miris dižākais Latvijas mecenāts Boriss Teterevs. Tiek vēstīts, ka Boriss cīnījies ar smagu slimību. Par šo faktu nezināja neviens - ārpus ģimenes šī ļaunā vēsts netika laista.

Kā raksta žurnāls Kas Jauns, Tetereva pēdējā publiskā iziešana sabiedrībā bija 2017.gada vasarā. Tad allaž omulīgais un smaidīgais uzņēmējs bija vizuāli ievērojami pārvērties, kļūdams krietni kalsnāks. Teterevs miris ārpus Latvijas robežām.

Boriss Teterevs dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10.vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad - Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus strādājis par ārstu Rīgas pilsētas 4.slimnīcā un Rīgas pilsētas 5.slimnīcā. Līdz 2008.gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs.

Pēc Padomju Savienības izjukšanas viņš kļuva par uzņēmēju Krievijā, kur nodarbojās ar luksus automašīnu biznesu, tādējādi uzkrājot lielu kapitālu, bet vēlāk akcijas pārdodot.

2010.gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Teterevam pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Triju Zvaigžņu ordenis. Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru, Latvijas Universitātes Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli.

2015.gadā viņš pievienojās pasaules lielākās līderu alianses - Madrides kluba oficiālo personu lokam. Aliansi vada bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas Nacionālais teātris izteicis visdziļāko līdzjūtību Inārai Teterevai un visiem Borisa Tetereva tuviniekiem ar dzejas rindām.
Dziļā pateicībā no Borisa Tetereva atvadoties, -


Vēl saule dus,

Bet pelēks svīst jau rīts;

Tik ilgi, grūti ir viņš sagaidīts -

Bāls gaišums lēni aizņem mākoņus,

Vēl saule dus.

Vēl saule dus,

Bet tumsas baigs jau grimst,

Kas visu nakti sitās, sirds rimst.

Jau šaubas krīt, nu atlaid locekļus,

Kaut saule dus.

Vēl saule dus,

Bet drīz jau skanēs lauks,

Drīz celsies putniņi un ziedi plauks,

Tīs zelta autos saule ganiņus –


Vēl saule dus.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
aldis 10.10.2019 00:03
izskatās dikti priecīgi tie ģīmji

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss