Valsts vadošie aktieri padzen Džilindžeru

Raimondam Rupeikam jeb Džilim šobrīd ir 53 gadi. Dzimis Kazahstānā, pēc tautības latvietis. Tiek dēvēts par sieviešu kolekcionāru - attiecības bijušas neskaitāmas, bet precējies jau sešas reizes.

Valsts vadošie aktieri padzen Džilindžeru
Komentāri[8] Bilžu galerija[16] 28.09.2019 22:57
Artūrs Skrastiņš, Rēzija Kalniņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Dainis Grūbe, Juris Žagars, Juris Bartkevičs un vairākums citi Dailes teātra aktieri padzen ilggadējo Dailes teātra režisoru Dž.Dž.Džilindžeru.

     Pirms trim gadiem vēstījām, ka pazīstamais latviešu režisors Dž.Dž.Džilindžers jeb īstajā vārdā Raimonds Rupeiks 50 gadu vecumā apprecējies jau sesto reizi. Ar draudzeni Ingu Grencbergu [bilžu galerijā] (sākot no sestās bildes) abi kopā jau bija uzreiz pēc režisora attiecību pārtraukšanas ar savu tā brīža mūzu un paša izveidoto aktrisi Elīnu Dzelmi (vēlāk Elīna Maligina) -

Jau ilgāku laiku izskatījies, ka Džilindžera privātās dzīves kaislības, iespējams, traucē mākslas radīšanai un radošajām kvintesencēm.

Sapulcē 2019.gada septembra beigās, atbilstoši aktieru sapratnei par mākslinieciskā vadītāja funkcijām, tika runāts par Dž.Dž. Džilindžera kā mākslinieciskā vadītāja darbu. Runāja un diskusijā iesaistījās ik viens sapulcē esošais aktieris, kopā 32 sapulcē klātesošie no 41 teātra aktieriem. Galvenā nemiera cēlāja ir Rēzija Kalniņa - fotogalerijā.

Aktieri nekautrējas, un ir apkopojuši savas pretenzijas pret māksliniecisko vadītāju, kā arī darījuši tās pieejamas gan teātra direktoram, gan skatītājiem un sabiedrībai:

"Dž.Dž. Džilindžera kā mākslinieciskā vadītāja darbības izvērtējums ilgākā laika periodā.

Aktieri, balstoties savā ilggadīgā profesionālā pieredzē, zina to prasību kopumu, kurām būtu jāatbilst teātra mākslinieciskajam vadītājam un var saprast pēc kādiem rezultātiem un kritērijiem var vērtēt viņa darbu ilgtermiņā. Runa nav par formāliem darba līgumā norādītiem darba pienākumiem, bet pēc būtības. Šis prasību un sasniedzamo rezultātu kopums, aktieruprāt, ietver šādas funkcijas.

Repertuāra plānošana adekvāti teātra mākslinieciskajām ambīcijām un finansiālajām vajadzībām un šo abu vajadzību savstarpēja samērība. Plānošanai vajadzētu būt atbilstošai nekomerciāla, valsts dotēta teātra funkcijām.

Tas ir darbs ar aktieru sastāvu, tā attīstības jautājumi. Tas tieši skar teātra nākotni ilgtermiņā.

Tas ir kopējā teātra mākslinieciskā līmeņa uzturēšana, katras izrādes līmeņa un kvalitātes regulāra uzraudzīšana, līdz ar to, arī pastāvīga klātbūtne teātra ikdienas darbā.

Tas ir pienākumu rūpēties par teātra reputāciju un prestižu sabiedrībā un profesionāļu vidē.

Tas nozīmē arī uzņemties līdzatbildību par teātra kopējo finansiālo situāciju, mākslinieciskā personāla atalgojumu samērību adekvāti ieguldītajam darbam un sasniegtajiem rezultātiem.

Un protams, visbeidzot, mākslinieciskā vadītāja funkcija ir iestudēt savā teātrī mākslinieciski labas izrādes, vadoties ne tikai no kritērija, vai izdosies pārdot pilnas zāles, bet darbus, kas gūst gan kritiķu, gan prasīgas publikas atzinību.

Kopumā tas ir: labi administrēt un tālredzīgi vadīt mākslinieciskos procesus teātrī.

Teātra māksliniecisko procesu vislielākajā mērā realizē aktieri. Ja aktieri monolītā vairākumā nav apmierināti ar mākslinieciskā procesa vadīšanu, tad to nevar ignorēt. Tāds bija sapulces mērķis, par šo diskutēt."

Raimondam Rupeikam jeb Džilim šobrīd ir 53 gadi. Viņš dzimis Kazahstānā, taču pēc tautības ir latvietis. Viņš sabiedrībā tiek dēvēts par sieviešu kolekcionāru - attiecības ar dāmām bijušas neskaitāmas un precējies rekordaugsti: sešas reizes.

Dailes teātra direktors Andris Vītols informējis sava teātra aktierus, ka sazinājies ar Dž.Dž. Džilindžeru, kurš patlaban atrodas izklaides braucienā Indijā. Raimonds Rupeiks jeb Džilis ir pieņēmis faktu zināšanai un faktiski esot gatavs sniegt atlūgumu, kā arī apsolījis neiestudēt savu nākošo šīs sezonas režijas darbu Dailes teātrī. Ņemot vērā to, ka aktieru pārstāvji Rēzija Kalniņa un Artūrs Skrastiņš 2.oktobrī ir uzaicināti tikties ar Kultūras ministru Nauri Puntuli, ticis norunāts, ka teātra direktors operatīvi informēs par situācijas tālāko attīstību.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
fuu 30.09.2019 23:11
peedeejais laiks to dalojobu trahalschiku atlaist!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss