Šodien Latvija atvadās no izcilā aktiera Imanta Skrastiņa. Slavenību atvadu vārdi

Šodien Latvija atvadās no izcilā aktiera Imanta Skrastiņa. Slavenību atvadu vārdi
Komentāri[7] Bilžu galerija[24] 14.09.2019 07:05
Latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks sadarbojies ar mākslinieku pasākumos, kurus Imants Skrastiņš vadījis. "Kolosāls puika un ļoti labsirdīgs. Viņu noteikti var saukt par džentlmeni ar labām manierēm," saka Lapčenoks.

Aktrise Velta Skurstene uzsver, ka Imantam bijusi ļoti laba humora izjūta. "Visvairāk viņa pietrūks dzimšanas dienās un vārda dienās, kad viņš man veltītu apsveikumu iesāka ar joku. Godīgi sakot, man ļoti sāp sirds, ka viņš ir aizgājis. Gribas viņu dzirdēt!"

Savukārt Imanta sieva Rita Trence atminas, ka Imants, lai arī labās attiecībās ar visiem, esot bijis uzmanīgs un prasīgs. "Un reizēm varēja būt arī nežēlīgs. Viņš teica: "Jā, es esmu nežēlīgs, kad ir runa par darbu." Viņam bija svarīgi sasniegt mērķi, kuru bija uzstādījis. Viņš gāja uz mērķi, tādēļ varēja būt arī ļoti skarbs," atklāj Imanta sieva.

Skrastiņš savas dzīves pēdējās trīs nedēļas pavadīja reanimācijā. Atvadas no tautā mīlētā aktiera notiek sestdien, 2019.gada 14. septembrī, Rīgas Meža kapu kapličā.

Uzziņai: 78 gadu vecumā mūžībā devies aktieris Imants Skrastiņš, ziņo Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu redakcija. 1941. gadā dzimušais aktieris Imants Skrastiņš 80-tajos gados ieguva tautas mīlestību ar Raimonda Paula dziesmu izpildīšanu. Strādājis Jaunatnes teātrī un kā Radioteātra režisors, bet no 2004. gada darbojies Nacionālajā Valsts radio un televīzijas padomē.

Skrastiņš 1981. gadā ieguva Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu un vēlāk – 1989. gadā – Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieka nosaukumu. 2001. gadā apbalvots ar Aleksandra Čaka balvu, savukārt 2003. gadā kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Raimonda Paula dziesmu dziedāšana neskaitāmos koncertos bija liels un nozīmīgs Imanta Skrastiņa dzīvesposms. Taču gandrīz desmit gadus iepriekš ļoti nozīmīgs notikums Skrastiņa mūžā bija galvenā, Dzejnieka loma Pētera Pētersona izrādē "Spēlē, Spēlmani" ar Imanta Kalniņa mūziku 1972. gadā. 

Kopš 1960. gada, kad aktieris pirmoreiz ieradās Radioteātrī, viņš ieskaņoja aptuveni 1300 dažādu lomu. Gadu gaitā sadarbība ar Radioteātri Skrastiņam veidojās ne tikai kā aktierim, bet arī kā režisoram. Skrastiņa 1986. gadā režisētā Jara Beneša dziesmu spēlē „Zaļā pļavā” vēl arvien ir populārs ieraksts radioteātrī.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Imanta Skrastiņa tuviniekiem - personīgi brālim, aktierim Guntim Skrastiņam un dzīvesbiedrei, dziedātājai Ritai Trencei. ATVADU FOTOGALERIJA


LASIET ARĪ: Rita Trence tiek uzskatīta par Lilitas Ozoliņas un Imanta Skrastiņa laulības izjaucēju

Daigas Mazvērsītes stāsts par dziedošo aktieri Imantu Skrastiņu, sagaidot viņa 75 gadu jubileju:FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [7] ››
Maruta Bukovska šodien 18:04 14.09.2019 20:54
Jazellotiaizgajapiedievina

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss