Vai tas ir godīgi? Valdība Latvijas seksīgākajai sportistei pieprasa atmaksāt 30 tūkstošus no it kā nodokļu maksātāju naudas

Neoficiāla informācija liecina, ka bijusī sportiste negrasās atmaksāt valsts piešķirto naudas balvu. Augsti godājamie un cienījamie lasītāji, gaidām jūsu atsauksmes komentāru sadaļā portālā zem raksta!

Vai tas ir godīgi? Valdība Latvijas seksīgākajai sportistei pieprasa atmaksāt 30 tūkstošus no it kā nodokļu maksātāju naudas
Komentāri[34] Bilžu galerija[8] 28.08.2019 19:59
Valdība bijušajai Latvijas tāllēcējai Inetai Radevičai pieprasījusi atmaksāt savulaik piešķirto 30 tūkstošu eiro lielo olimpisko prēmiju. Tas tiek darīts saistībā ar diskvalifikāciju pozitīvā dopinga testa dēļ Londonas vasaras olimpiskajās spēlēs 2012. gadā, kur sportiste ieņēma ceturto vietu.

Raidījumam "LNT Ziņas" Izglītības un Zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs skaidro, ka ceturtā vieta Inetai Radevičai ir anulēta, līdz ar to, tā esot nodokļu maksātāju nauda.

"Mūsu gadījumā tā ir nodokļu maksātāju nauda, kas piešķirta ar administratīvu aktu jeb valdības lēmumu par konkrētu sasniegumu. Un naudas balvu piešķīra tikai tāpēc, ka bija šī ceturtā vieta. Šobrīd  vietas nav, ir oficiāli anulēta, ir konsekvences, kas mums kā nodokļu maksātāju naudas uzraugiem šī norma ir jāpiemēro, diemžēl."

Bijušajai vieglatlētei Inetai Radevičai jāatmaksā 30 734 eiro. Ja sportiste šo summu neatmaksās, tad pienākums naudas balvu atmaksāt, tikšot uzlikts ar valdības lēmumu.

SKATIET ARĪ: VISU LAIKU SEKSĪGĀKĀS LATVIEŠU SPORTISTES RADEVIČAS KAILFOTO

"Tas nav nekas patīkams, mēs cienām Inetu kā sportisti līdz šai publiskai informācijai, viņa bija augsti vērtēts tēls arī sporta sabiedrībā, bet fakts ir fakts un ir ļoti slikta lieta dopings," uzsver Severs.

Savukārt Latvijas Olimpiskā vienība nevēlas vērsties pret Radeviču, lai prasītu atgriezt viņai piešķirto prēmiju, jo olimpiskai vienībai līgumattiecības ar sportisti beidzās 2012. gada 31. decembrī.

"Mēs varam pārtraukt finansējumu, mēs varam piemērot dažādas citas sankcijas tajā gadījumā, ja līguma darbības laikā sportists ir pieķerts neatļautu vielu lietošanā jeb veic virkni pārkāpumu. Šajā gadījumā juridiski mums sen jau ir iestājies noilgums," norāda Latvijas Olimpiskās vienības valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

Radēvičas gadījumā ir pagājuši seši gadi pēc šī sportiskā sasnieguma, kad tika veiktas atkārtotas dopinga pārbaudes. Sportistes dzīves mirkļi bilžu galerijā.

Sportiste savas sporta gaitas pārtrauca 2012. gadā uzreiz pēc Londonas olimpiskajām spēlēm. Spēļu laikā veiktās dopinga analīzes viņai bija negatīvas. Kā vēsta raidījums, Radēvičas dopinga skandāls ir juridiski jauna situācija.

"Mūsu līdzšinējā prakse bijusi tāda un tā ir pozitīva prakse, ja mūsu sportisti paceļas par vienu vai divām vietām jeb kādas citas valsts sportisti tiek diskvalificēti, tad Latvijas valsts šo naudas balvas starpību izmaksā, jo ir jauni apstākļi, un sportists iegūst augstāku vietu, šajā gadījumā ir otrādi – vieta ir anulēta," pauž Severs.

Savukārt Latvijas Olimpiskā vienība sola pieņemt stingrākus mērus nākotnē. "Attiecībā uz sportistu servisa nodrošināšanu, ir nopietni jāpārdomā, kādi varētu būt šie sadarbības līgumu nosacījumi," spriež Fogelis.

Neoficiāla informācija liecina, ka bijusī sportiste negrasās atmaksāt valsts piešķirto naudas balvu. Augsti godājamie un cienījamie lasītāji, gaidām jūsu atsauksmes komentāru sadaļā portālā zem raksta!


Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [34]

Gints Donavs 17.09.2019 18:08
kas ir mūsu valdība,nabagam atņemt pēdējo,kur nu vēl mūsu meitenēm,kas sviedriem latvijiņu uztur
lucija holstova 17.09.2019 18:08
Jau ta sportistei ribas spiezas lauka.
Jānis Raits 17.09.2019 18:07
es esmu nodokļmaksātājs un savu daļu un vēl aprunājoties ar saviem apkārt esošiem mēs neprasām atpakaļ.... bet padirsto bankās un godmaņa noziedzīgo pareksa atmaksu gan mēs prasam atpakaļ
Dainis Kļeviņš 15.09.2019 20:38
ta tik var rikoties LATVIJAASmafija jo viniem bus vienmer par maz ko apzagt neliesi.
Raimonds Filips 15.09.2019 20:37
nekas nav jaatmaksa.
Juris Liekniņš 15.09.2019 20:37
Neticu,ka Radēviča apzināti lietoja dopingu !!! Domāju,ka pie vainas būs cilvēks,kuram bija jāzina,kuros vitamīnos,vai piedevās atrodas neatļautas sastāvdaļas.Tad par to sodīt,atņemt vietu,un vēl likt atmaksāt naudu ?? Tad lai tie ,kas glāba Parex banku,atmaksā zaudēto naudu...
Olita Tanasa 15.09.2019 20:36
Tad Lai valdiba Atmaksa Latvijai visu ko nelikumigi atnemusi
Dainis Kļeviņš 14.09.2019 23:51
ta tik var rikoties LATVIJAASmafija jo viniem bus vienmer par maz ko apzagt neliesi.
Vijucis 01.09.2019 23:29
nav jāatdod! Sportiste izreklamējusi pozitīvi šo valsti uz zemeslodes. kauns birokrātiem!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV