Bez vēsts pazudušā laivotāja Aiga Audera brālis pirms 2 gadiem miris mīklainā nāvē

Bez vēsts pazudušā laivotāja Aiga Audera brālis pirms 2 gadiem miris mīklainā nāvē
Komentāri[3] Bilžu galerija[15] 25.08.2019 19:15

17. augustā plašsaziņas līdzekļus pāršalca baisa vēsts, ka bez vēsts pazudis rotu mākslinieks un pieredzējis laivotājs Aigis Auders, kas ir mūžībā aizgājušā, bijušā veselības ministra Āra Audera brālis. Aigis 16. augusta rītā ar jūras kajaku bija devies no Kolkas uz Roņu salu (Igaunijai piederoša sala Rīgas jūras līcī). Par nepatīkamo notikumu plašākai auditorijai paziņoja Aiga sieva, Mencendorfa nama vadītāja Ilona Audere.

Sieva Ilona: «Cerības ar katru dienu paliek mazākas»

«Pagaidām vēl nav nekādi jaunumi. Šobrīd vēl notiek meklēšana. Latvijas spēki meklē. Trīs dienas meklēja ar helikopteriem. Bez rezultātiem. 22. augustā ziņa, ka Igaunijas piekrastē atrasts kajaks, ar kuru pārvietojies Aigis Auders - atrastas teju visas lietas un konservi, ko ņēmis līdzi - skatiet fotogalerijā.

Aigis devās savā iepriekš izplānotajā maršrutā ar kajaku līdz Roņu salai. Mums bija sarunāts drošības zvans. Kad Aigis nonāks galā, vienojāmies, ka viņš atsūtīs īsziņu. Tā kā nesaņēmu to, es ziņoju par pazušanu un tika uzsākta meklēšana. Visu iespējamo jau esam izdarījuši, ko var izdarīt. Ar kuģiem un laivām nav pārķemmēta jūra, jo tas nav reāli izdarāms. Meklēts tiek ar helikopteriem. Arī jūras krasts un Roņu sala ir diezgan pamatīgi apskatīta. Es esmu ievietojusi arī ierakstu «Facebook» un sociālajos tīklos, ja kāds kaut ko redz, lai ziņo. Aigis todien bija apģērbies pelēkzaļos un melnos toņos. Aiga kajaks it četrus metrus garš ar dažādu krāsu uzlīmēm. Viņam it kā nebija nekādu veselības problēmu, bet jebkuram cilvēkam var kaut kas pēkšņi notikt. To neviens nekad nevar paredzēt. Viņš bija ļoti labā fiziskā formā. Cerības ar katru dienu paliek mazākas,» sarunā ar »Vakara Ziņām« situāciju skaidro bezvēsts pazudušā Aiga sieva Ilona Audere.

Brāļa mīklainā aiziešana

2017. gada vasarā pāragri mūžībā devās Aiga Audera brālis mikroķirurgs, bijušais veselības ministrs, grāmatu autors Āris Auders. Viņam bija tikai 55 gadi. Līdz ar Āra brāļa Aiga pazušanu cilvēki sociālajos tīklos šausminās, ka notikusi vēl viena nenovēršama nelaime Auderu dzimtā.

Par Āra Audera mīklaino nāvi toreiz izskanēja dažāda versijas. Katrā no tām bija sava daļa patiesības. Vistuvākie cilvēki norādīja, ka tā nav bijusi pašnāvība un Āris mūžīgā miegā aizmidzis sirds problēmu dēļ, savukārt bijušie kolēģi bija pārliecināti, ka Auders tomēr pats izvēlējies aiziet no šīs dzīves, jo bija tik daudz zaudējis. Āris Auders beidzamā gada laikā bija ļoti mainījies, un daudzi līdzcilvēki pat vairs nepazinuši iepriekš rosīgo, uzņēmīgo un veiksmīgo. Viņš izskatījās dziļi nelaimīgs un bija pamatīgi sakrities. Tobrīd, kad pārstāja pukstēt Āra Audera sirds, neviena nebija līdzās. Viņš tika atrasts savā mājā sēžam pie TV ekrāna. Savukārt citi avoti vēsta, ka bijušais ministrs un mediķis padarīja sev galu, uzliekot kaklā cilpu.

Pilnu rakstu lasiet jaunākajā "Vakara Ziņas" numurā vai www.vz.lv

Ceturtdien, 22. augustā, parādījās ziņas, ka Igaunijas piekrastē atrasts kajaks, ar kuru pārvietojies Aigis Auders. To pamanījuši vietējie iedzīvotāji, kas pastaigājušies pa pludmali.

Pats Aigis gan nav bijis atrodams blakus kajakam un viņš vēl joprojām tiek meklēts.

Organizācija "Jūras Laivas" sociālajā tīklā "Facebook" publicējusi informāciju, ka viņiem zināms turpmākais meklēšanas virziens, tāpēc tiek turpināta meklēšana. Aigim Auderam ir 58 gadi.

Auders, dodoties ceļā, bija ģērbies tumšas krāsas jakā, melnā glābšanas vestē, galvā viņam bija melna vai smilšu krāsas naģene. Viņa kajaks ir zaļganpelēkā krāsā ar dažādu krāsu uzlīmēm. Iedzīvotājus aicina ziņot policijai, ja šādās krāsās drēbes tiek atrastas Latvijas jūras piekrastē.

NBS atgādina, ka meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību palielina savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana. Ja noticis nelaimes gadījums jūrā, nekavējoties jāzvana "MRCC Rīga" pa tālruni 115.

Foto: Parnu.postimees.ee

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
aigars 25.08.2019 20:06
Žēl, bet pats jau uzņēmās risku. 58 gadi vairs nav šādu risku vērti

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss