Baisākās kāzas Latvijā. Viesi dzer jaunlaulāto asinis

Baisākās kāzas Latvijā. Viesi dzer jaunlaulāto asinis
Komentāri[8] Bilžu galerija[12] 24.08.2019 21:22

Neparastā kāzu ceremonijā 2019.gada augutā gredzenus mijis skandalozais mākslinieks Artūrs Bērziņš ar savu iecerēto sievieti Keitu Morfeju. Ne vienu vien kāzu viesus pārsteidza baisā kāzu atmosfēra.

Artūrs Bērziņš skaidro, ka šim kāzu rituālam ir vairāki konteksti: "No laikmetīgās mākslas aspekta ar šo performanci mēs ievelkam laulības slēgšanas ceremoniju mākslas telpā, tādējādi pārvēršot tādu sociālu praksi kā kāzas par mākslas aktu. Vienlaicīgi pašai ceremonijai ir sava patstāvīgā saturiskā dimensija."

Ceremonijas kulminācijā jaunlaulātajiem tika iegriezts rokās un viņu asinis notecinātas vīna traukā, no kura vēlāk padzērās gan pāris, gan sanākušie viesi.


Skandalozais mākslinieks savās performancēs ilustrējis arī slavenības, piemēram, Agnesi Zeltiņu un Annu Lieckalniņu-Krimeli - skatiet fotogalerijā. Līdz 18 gadiem neiesakām.

Bērziņš atklāj, ka pateicoties kāzu ceremonijmeistaram Baruham Amosam, "šīs mistērijas darbībās un vārdos ir apslēpti pirmatnējās esības struktūras elementi - pirmcēloņa manifestācija, iemiesota simbolos, kas tiek nodoti no pašiem cilvēces pirmavotiem no viena laikmeta citā. Darbībās nolasāmie arhetipiskie motīvi (Upuris, Vakarēdiens, u.c.) piešķir laulības slēgšanas ceremonijai papildus dziļumu, kurš arvien vairāk sāk pietrūkt pasaulē, kurā lietas zaudē savu svaru."

Video redzams, ka kāzas apmeklējuši arī sabiedrībā pazīstami cilvēki, piemēram, Dailes teātra režisors Dž. Dž. Džilindžers ar sievu Ingu Garencbergu, kā arī aktieri Jurijs Djakonovs un Kaspars Zāle.

Performance Grata JJ galerijas filiālē Ausekļa ielā 5 ir gan jauna cikla sākums, gan arī loģisks turpinājums Artūra Bērziņa performanču sērijai, kas norisinājās galerijas Museum LV un Grata JJ telpās A. Pumpura ielā 2.

Par notikušo raksta arī portāls Tautaruna.nra.lv un ziņo soctiklos ievietotā informācija. Sabiedrības komentāri ir ļoti skarbi un kritiski.


Ja video neatveras šeit, tad noskatāms Youtube kanālā


MATRIMONIJA. Artūra Bērziņa un Keitas Morfejas kāzu ceremonija / mākslas performance galerijas Grata JJ filiālē (Ausekļa 5, Rīga), 2019 Šim kāzu rituālam ir vairāki konteksti. No laikmetīgās mākslas aspekta ar šo performanci mēs ievelkam laulības slēgšanas ceremoniju mākslas telpā, tādējādi pārvēršot tādu sociālu praksi kā kāzas par mākslas aktu.


Vienlaicīgi pašai ceremonijai ir sava patstāvīgā saturiskā dimensija. Pateicoties mūsu kāzu ceremonijmeistaram Baruham Amosam, šīs mistērijas darbībās un vārdos ir apslēpti pirmatnējās esības struktūras elementi – pirmcēloņa manifestācija, iemiesota simbolos, kas tiek nodoti no pašiem cilvēces pirmavotiem no viena laikmeta citā. Darbībās nolasāmie arhetipiskie motīvi (Upuris, Vakarēdiens, u.c.) piešķir laulības slēgšanas ceremonijai papildus dziļumu, kurš arvien vairāk sāk pietrūkt pasaulē, kurā lietas zaudē savu svaru. Performance Grata JJ galerijas filiālē Ausekļa ielā 5 ir gan jauna cikla sākums, gan arī loģisks turpinājums Artūra Bērziņa performanču sērijai, kas norisinājās galerijas Museum LV un Grata JJ telpās A. Pumpura ielā 2.


Ceremonijmeistars: Baruhs Amoss Jaunais pāris: Artūrs Bērziņš un Keita Morfeja Vedēji: Rita Bērziņa un Dmitrijs Jegunovs Mūzika: Artūrs Bērziņš – producēšana, programmēšana Hermanis Rigmants – programmēšana Georgijs Kadoļčiks – ērģeles Grims: Zane Žilinska Kameras: Artis Pārups, Aleksandrs Veingarts Mākslas galerijas Grata JJ filiāle, Ausekļa iela 5, Rīga 2019

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
Liga Kalace 30.08.2019 21:47
Tie slimnieki ir jaareste, par sitam izdaribam, jo tas jau pec kanibalisma oz.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV