Pensionāre ar asarām acīs: man maciņā ir 30 centi, zālēm nesanāk. NORVIK bankas krahs iedzinis izmisumā Latvijas ļaudis

PNB bankas, kura tautā joprojām tiek saukta par Norvik banku, darbības apturēšana neapskaužamā situācijā nostādījusi 60 tūkstošus senioru. Publicējam, kas jādara, lai atgūtu savu naudiņu. Izsakiet viedokli komentāru sadaļā.

Pensionāre ar asarām acīs: man maciņā ir 30 centi, zālēm nesanāk. NORVIK bankas krahs iedzinis izmisumā Latvijas ļaudis
Komentāri[38] Bilžu galerija[7] 17.08.2019 18:37

PNB bankas, kura tautā joprojām tiek saukta par Norvik banku, darbības apturēšana neapskaužamā situācijā nostādījusi gandrīz 100 000 šī uzņēmuma klientu. Turklāt ievērojama daļa no viņiem ir seniori, kuri šajā bankā atvērtajā kontā saņēma pensiju. Nu ir jāgaida, kad tiks sākta PNB bankā iesaldētās naudas izmaksa.


Izsakiet viedokli komentāru sadaļā.

BILŽU GALERIJA


Ar bankas klientiem sarunājās Ģirts Zvirbulis no LTV Panorāmas:


Uzziņai:


Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību "PNB bankas" klientiem, sākot ar 22. augustu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt "Citadele bankai", informē FKTK pārstāvji.

Tādējādi garantēto atlīdzību izmaksas "PNB banka" klientiem tiks uzsāktas piektajā darbadienā kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, kuru FKTK konstatēja ar 15.augusta lēmumu.
Saskaņā ar likumu garantētajai atlīdzībai ir jābūt pieejamai bankas klientiem, sākot ar astoto darbdienu pēc dienas, kad konstatēta noguldījumu nepieejamība. Katram "PNB bankas" klientam tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Garantēto atlīdzību izmaksai "PNB bankas" klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro. Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF), un šim mērķim nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta.

„Ja „PNB bankas” klients nav „Citadeles bankas” klients, tad viņam jānāk uz tām „PNB bankas” filiālēm, kas norādītas mājaslapā. Nestrādās visas „PNB bankas” filiāles, kuras viņiem ir vairāk nekā 40. Strādās 20 filiāles, par kurām informācija būs gan FKTK, gan „Citadeles”, gan „PNB bankas” mājaslapā. Tuvākajā norādītajā filiālē cilvēks varēs noformēt visus dokumentus norēķinu konta atvēršanai „Citadele bankā”, kartes saņemšanai, un viņam uzreiz būs pieejama garantētā atlīdzība. Arī nākamie maksājumi no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tiks maksāti uz šo kontu, bet klients var turpat arī noformēt pieteikumu, uz kurieni viņš turpmāk grib saņemt pabalstu vai pensiju,” skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Noregulējuma un garantiju fondu daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva.
 
Sīkāka informācija par garantētās atlīdzības saņemšanu pieejama FKTK mājaslapā.

Ņemot vērā, ka ievērojama daļa "PNB bankas" ir pensiju un pabalstu saņēmēji, FKTK un  "Citadele banka" strādā ciešā sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), lai klientiem nodrošinātu pēc iespējas ātru un ērtu pensiju un pabalstu saņemšanu.

FKTK ir izvēlējusies uzticēt garantēto atlīdzību izmaksu veikt "Citadele bankai", izvērtējot bankas klientu interesēm atbilstošāko risinājumu un ņemot vērā tās tehnisko nodrošinājumu pēc iespējas ātrākai garantēto atlīdzību izmaksu sākšanai. AS "Citadele banka" ir apliecinājusi gatavību veikt garantēto atlīdzību izmaksu.

Konteksts no Lsm.lv:

15. augustā lemts apturēt "PNB bankas" (iepriekš "Norvik banka") darbību. Bankai bija pilnībā jāpārtrauc finanšu pakalpojumu sniegšana, ieskaitot klientu maksājumu izpildi. Tādējādi no 15. augusta vakara "PNB bankas" karšu, internetbankas maksājumu un bankomātu darbība ir apturēta.

Tas saistīts ar ECB lēmumu "PNB banku" atzīt par finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Bankas kapitāla pietiekamības rādītājs 2018. gada beigās bija 12,48%, bet regulatora minimālā prasība ir 14%. Bankā kopš 2017. gada beigām konstatēti kapitāla prasību pārkāpumi.

Klientiem kopumā būs jāizmaksā 297 miljoni eiro. No Noguldījumu garantiju fonda garantētās atlīdzībās varēs saņemt līdz 100 000 eiro, un  tas attiecas uz 99,2% "PNB bankas" klientu.

Šogad jūlija beigās bankas pārstāvji informēja, ka "PNB bankai" ir teju 500 darbinieku un apmēram 100 tūkstoši klientu, no kuriem aptuveni divas trešdaļas ir seniori.


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [38]

Jānis 21.08.2019 00:01
apzinats genocits pret pencionariem!!
Astrīda Trankale 19.08.2019 21:01
Nevar turèt bankà naudu
Ivars 19.08.2019 06:24
Latvijā ir pieteikts karš negodīgiem "bizdelmeņiem",te arī rezultāts!
Mārīte Redņova 18.08.2019 17:26
Tur jau tā lieta - ne jau daudziem tās naudiņas ir uz priekšu! No viena datuma līdz nākošā mēneša tam pat datumam.
Olga Vārsberga 18.08.2019 16:52
Šī ir tā Īvāna brīvība nu jau otro reizi apzog pensionārus un lauki iznīkst skolas likvidē cilvēki dodas brīvprātīgā izsūtījumā lai varētu izdzīvot
Ināra Cinīte >> Olga Vārsberga 18.08.2019 16:52
Diemžēl ir personas,kurām dzīves veids ir izplatīt melīgu informāciju.
Indulis Briedītis 18.08.2019 16:51
Atkal Latvijas banka neko nav redzējusi, kā nekā Rimšēvics ir atbildīgs par Latvijā esošo banku stāvokli. Tagad būs atruna, es jau neko, viss izskatījās kārtībā un vispār viņus uzraudzīja ES centrālā banka, bet es tur tikai saņemu algu. Nošaut bez tiesas viņu un publiski, kā to dara Ķīnā. Varbūt pārēji sāks baidīties. Savādāk Latvijā nekas nemainīsies.
Jānis Zviedrāns 18.08.2019 16:51
brrrrrrrrrr
Janīna Skrastiņa 18.08.2019 16:50
Lai nu būtu kā bet nesaprotu kur tā nauda bankā var pazust ka bankrots kā caurā maisā,nu jau nez cik tā bankas izput, Tā jau kā sērga paliek.Kur tad tos grašus lai glabā,mājās arī nevar ,bandīti galvas rauj nost pat deļ dažiem grašiem.Vājprāts kas notiek.
Melita >> Janīna Skrastiņa 18.08.2019 16:50
no bankas tak viss tiks atdots. Izlasi rakstu. ! Jau 22. augustā
Aleksejs Solovjovs 18.08.2019 16:49
Kariņ, Tev pie vienas vietas veco ļaužu stāvollis

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV