Vai cik 'skaisti'! Par korupciju aizturētā politiķe Baiba Broka šodien tikusi pie jaunas siltas vietiņas Latvijas Universitātē

"Super!" Tikusi pie jauna amata Latvijas Universitātē. Par nodokļu maksātāju naudu. ZIŅA PAPILDINĀTA: Atkāpusies pēc sabiedrības spiediena un mediju pastiprinātas uzmanības.

Vai cik 'skaisti'! Par korupciju aizturētā politiķe Baiba Broka šodien tikusi pie jaunas siltas vietiņas Latvijas Universitātē
Komentāri[21] Bilžu galerija[10] 29.07.2019 20:21

PAPILDINĀTS 2019.GADA 30 JŪLIJĀ: Par korupciju aizdomās turētā politiķe Baiba Broka šodien, 30. jūlijā, iesniegusi atlūgumu Latvijas Universitātē (LU), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.


UZZIŅAI:


Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā aizdomās par iespējamām koruptīvām darbībām nonākusī Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (VL-TB/LNNK) tikusi pie jauna amata Latvijas Universitātē - viņa iecelta par eksperti juridiskajos jautājumos administrācijas atbalsta grupā, vēsta TV3 Ziņas.
Broka uz šo amatu pieteikusies pati un prorektore Ina Druviete viņas vēlmi piepildījusi, vēstīja raidījums.


LU administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš TV3 Ziņām skaidrojis, ka "Broka pieņēma piedāvājumu strādāt kā eksperte juridiskajos jautājumos Administrācijas atbalsta grupā". LU vadība arī esot konsultējusies ar KNAB un guvusi apstiprinājumu, ka Broka var turpināt strādāt LU rektora vietnieces juridiskajos jautājumos amatā. Broka turpinās iesāktos darbus pie LU iekšējo normatīvo aktu pilnveidošanas, jauno sporta studiju programmu iedzīvināšanas un LU pārvaldības uzlabošanas jautājumiem, norādīja Grantiņš.

Sazvanīts pa telefonu, Grantiņš gan nemācēja atbildēt uz jautājumu, kas korupcijas skandālā ierauto politiķi aicinājis darbā. Tāpat viņš nemācēja pateikt, kāds būs Brokas atalgojums jaunajā amatā.

LASIET ARĪ: Diezgan šokējoši. KNAB aizturējis Ušakovu ģimenes draudzeni, deputāti un Nacionālās apvienības līderi Baibu Broku

Tikmēr Druviete TV3 Ziņām apgalvoja, ka Broka amatā uzprasījusies pati. "Man kā rektora pienākumu izpildītājai bija saruna ar Baibu Broku. Viņa izteica vēlmi turpināt darbu LU ne rektora vietnieces, bet zemākā amatā. Konsultējoties ar KNAB saskaņojām, ka Broka var turpināt strādāt LU Administrācijas atbalsta grupā, kā arī akadēmiskajā darbā," norādīja Druviete.
Pati Broka raidījumam neatbildēja ne uz tālruņa zvaniem, ne īsziņu. Arī rektors Indriķis Muižnieks uz "TV3 Ziņu" telefona zvaniem neatbildēja.


Kā ziņots, saistībā ar KNAB sākto kriminālprocesu Brokai ir aizliegts strādāt universitātes iepirkuma komisijā, kā arī pieņemt lēmumus, kas saistīti ar kontroli un uzraudzību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" iepriekš atklāja LU prorektore Druviete.

BROKAS DZĪVES MIRKĻI FOTOGALERIJĀ

Viņa skaidroja, ka ir saņemts tiesas izraksts, kurā skaidrotu Brokai noteiktie amata ierobežojumi. "No vēstules saprotam, ka akadēmisko darbu Broka varēs veikt," sacīja Druviete.

Iepriekš bija zināms, ka KNAB aizliedzis Brokai ieņemt amatu LU un izbraukt no valsts. Kā ziņots, KNAB jūlijā aizturēja Broku, kā arī ar būvfirmu "Skonto būve" saistītos uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru aizturēja kriminālprocesā par 20 000 eiro kukuli. Vēlāk visi trīs tika atbrīvoti, nosakot viņiem ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

KNAB iepriekš paziņoja, ka birojs ir ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro. KNAB redzeslokā nonācis ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [21]

Helena Baumgarte 30.07.2019 22:48
Riebjas
Zanda Buceniece 30.07.2019 22:48
Zagļiem,blēžiem un pārējiem nelgām Latvijā zaļais ceļš!!!
Asja Maršale 30.07.2019 22:47
''Amatos zagļi un blēži tik sēž''...Tā tas bija 100 gadus atpakaļ,tā tas ir joprojām.
Juris Visors 30.07.2019 22:47
Baigie brīnumi!! Visi tur zog!! Neviens nezinātu ja nepieķertu! Pietiek ar to ka paskatās kā viņi dzīvo! Ar ko brauc! Un kur un ko ēd!!! Ar savu tiešām nopelnīto algu ( TAS NAV IESPĒJAMS ) !!!
Nu 30.07.2019 06:03
2 gadu laikā katru meenesi pa skandaalam ,no augstaa gala ....un viss apklust ,
kā es mīlu šo valsti! Pēdiņās 29.07.2019 23:49
jaunajaā atkal varēs kāst
Valentīns Vilkaitis 29.07.2019 23:31
No sirds apsveicu :)
Mārīte Daukše 29.07.2019 23:18
Smuka dāma ,nu ko lai dara ir izveicīga . 8) (flower)
Sarmīte Daniļenko 29.07.2019 23:18
Nu nav normali saja valsti vairs nekas. Jadoma par citu maju meklejumiem.kur cilveks tiesam ir cilveks,nevis darba lops kas pelnabagatigas vecumdienas musu valsts spicei.Zel gan
Skaidrīte >> Sarmīte Daniļenko 31.07.2019 05:19
Pilnīgi piekrītu.Žēl ka tā tās lietas notiek.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV