Diezgan šokējoši. KNAB aizturējis Ušakovu ģimenes draudzeni, deputāti un Nacionālās apvienības līderi Baibu Broku

Še tev! Bez 5 minūtēm Rīgas domes priekšsēdētāja! Lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu KNAB aizturējis trīs personas, tostarp Baibu Broku.

Diezgan šokējoši. KNAB aizturējis Ušakovu ģimenes draudzeni, deputāti un Nacionālās apvienības līderi Baibu Broku
Komentāri[13] Bilžu galerija[10] 08.07.2019 20:17
Še tev! Bez 5 minūtēm Rīgas domes priekšsēdētāja! Lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu KNAB aizturējis trīs personas, tostarp Baibu Broku - FOTOGALERIJĀ.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 2019.gada 8.jūlijā, lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete apstiprināja, ka KNAB darbinieki pirmdien bija ieradušies LU, taču vairāk viņa neko nekomentēja.

LASIET ARĪ:


Sabiedrība šokā! Ušakovs apmeklē tikai tās debates, kur sievas draudzene Broka 'zīmējas'

Samilzušajā Rīgas domes krīzē tieši Baiba Broka tikusi minēta kā iespējamā jaunā Rīgas domes priekšsēdētāja. Viņa ir viena no redzamākajām Nacionālās apvienības līderēm lielajā politikā.


Arī KNAB sākotnēji aģentūrai LETA nekomentēja, vai šodien kādā kriminālprocesā veiktas kratīšanas un vai aizturētas personas. Taču vēlāk KNAB izplatījis informāciju, ka pirmdien, iepriekš sākta kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā, birojs veic neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairākas kratīšanas. Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu.
KNAB esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu biedrībai, skaidroja KNAB. Iespējamā kukuļa summa nav mazāka par 20 000 eiro.

LU publicētais 2019.gada Iepirkumu komisijas lēmums par kādu iepirkumu liecina, ka tieši Broka ir minētās komisijas priekšsēdētāja, bet viņas vietniece ir LU Administrācijas atbalstu grupas vadošā eksperte Anda Ozola.
Detalizētāku informāciju KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.
Sazināties ar Broku aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies, jo viņas tālrunis ir izslēgts.
LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka KNAB procesuālās darbības notika Brokas kabinetā.

Līdz ar kratīšanu Brokas kabinetā varētu būt veiktas procesuālas darbības arī pie diviem ar būvniecību saistītiem uzņēmējiem, liecina LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Jau vēstīts, ka KNAB darbinieki pirmdien ieradušies LU.

Iepriekš KNAB aģentūrai LETA nekomentēja, vai šodien kādā kriminālprocesā veiktas kratīšanas un vai aizturētas personas. Birojā vien norādīja, ka KNAB nepārtraukti veic dažādas sekmīgai izmeklēšanai nepieciešamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp tiesas sankcionētas kratīšanas, personu pratināšanas, kā arī analizē un nostiprina procesuālo darbību laikā iegūto informāciju.

"Vēršam uzmanību, ka par veiktajām vai plānotajām kriminālprocesuālajām darbībām KNAB komentārus nevar sniegt, lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu. Papildus norādām, ka KNAB visas darbības veic atbilstoši Kriminālprocesa likuma normām. Atsevišķas kriminālprocesuālas darbības tiek veiktas saskaņā ar izmeklēšanas tiesneša lēmumu, kas to pieņem pēc procesa virzītāja ierosinājuma," norādīja birojā.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks aģentūrai LETA sacīja, ka partija nav saņēmusi nekādu informāciju par iespējamo Brokas aizturēšanu. Vienlaikus viņš norādīja, ka apvienība pilnībā uzticas drošības iestāžu darbam.
Broka patlaban ir arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente. Savulaik ieņēma arī tieslietu ministres amatu, taču to nolēma pamest. Broka nolēma demisionēt pēc tam, kad ģenerālprokurors netika mainījis Satversmes aizsardzības biroja lēmumu par atteikumu viņai piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [13]

Olga Kursiša >> Dainis Mitenieks 11.07.2019 00:13
Tieši tā! Sena paruna : "Parādi savu draugu, un es pateikšu, kāds esi pats! "
Olga Kursiša 11.07.2019 00:05
Viss ir kārtībā - parasti draudzējas cilvēki ar līdzīgām interesēm....
Vitalijs Rutkis 09.07.2019 20:48
Komiska izrāde
Asja Maršale 09.07.2019 20:47
Un amatos blēži vien sēž
Ingars Pētersons 09.07.2019 20:46
Vēl jau nav notiesāta, tātad nevainīga! Gan jau izrādīsies, ka nepatiesi apmelota nabadzīte ...
Elita Kārkliņa 09.07.2019 20:46
Mūsu valstī neliek cietumā ja zog miljonus. Mēdijos nedaudz paskanēs.... un ar to arī beigsies. Rimšēvičs, Ušakovs...tādi ir daudzi. Dzīvojam Alises brīnumzemē......
Zanda Buceniece 09.07.2019 20:45
Pilnīgs sviests, un kas tur šokējošs??? Vai tad neviens nezin kas ir kukulis,sevišķi augstākajā sabiedrībā. Par 40 eur var piespriest reālu sodu ,bet par 20 štukām protams nē,jo var taču padalīties ar sprieduma spriedējiem........
Guntis Vizāns 09.07.2019 16:47
Cerams kampeja tiks nolikta pie vietas
Valdemars Opelts 09.07.2019 09:12
Varbūt tieši tamdēļ, ka bez 5 minūtēm Nila krēsla sargātāja?
Valda Esmane 09.07.2019 09:11
Cietuma restes raud pēc šīs kundzītes.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV