Vai cik 'skaisti'! Elegantā sabiedrības dāma, kuru KNAB aizturēja par korupciju, kļūs par Rīgas domes deputāti...

"Gods kalpot Rīgai"! Tā notiek tikai Latvijā...

Vai cik 'skaisti'! Elegantā sabiedrības dāma, kuru KNAB aizturēja par korupciju, kļūs par Rīgas domes deputāti...
Komentāri[46] Bilžu galerija[23] 28.06.2019 20:17
Tas nu gan ir 'skaisti'! Korupcijas skandālā aizturētā sabiedrības dāma, kura ilgus gadus zīmējusies slavenību žurnālos, tagad kļūs par Rīgas domes deputāti. FOTOGALERIJĀ VITAS JERMOLOVIČAS dzīves mirkļi.

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) korupcijas skandālā iesaistītā Vita Jermoloviča no "Gods kalpot Rīgai" plāno pieņemt deputāta mandātu un sākt darbu Rīgas domē, žurnālistiem apstiprinājusi pati Jermoloviča.

Jermoloviča domē ieņems Eiropas Parlamentā ievēlētā Andra Amerika (GKR) vietu, savukārt Nila Ušakova (S) vietu domē ieņems partijas "Saskaņa" deputāts Ivans Ivanovs.


TVNET jau vēstīja, ka 13.maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par RTAB amatpersonu iespējamiem noziegumiem veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas.

Šajā dienā KNAB aizturēja gan toreizējo RTAB valdes locekli Jermoloviču, gan RTAB biroja vadītāju Ingunu Priedīti. Pēc divām dienām abas atbrīvoja no izolatora. Dažas dienas vēlāk KNAB publiski paziņoja, ka RTAB amatpersonai piemēroja drošības līdzekļus - aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām.


Šajā kriminālprocesā iesaistīts arī bijušais RTAB valdes loceklis un pašreizējais domes deputāts Maksims Tolstojs (S). Arī viņam KNAB piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.


Aģentūra LETA birojā noskaidroja, ka šajā kriminālprocesā iesaistītajām personām nav atcelti vai mainīti piemērotie drošības līdzekļi. Birojā norādīja, ka ikvienai personai, kurai kriminālprocesā ir piemērots kāds noteikts drošības līdzeklis, ir pienākums pašai rūpēties par piemērotā drošības līdzekļa ievērošanu un izpildi. Tāpat KNAB norādīja, ka birojus seko līdzi, kā tiek ievēroti aizdomās turētajām personām piemērotie drošības līdzekļi.

Taujāta vai piemērotais drošības līdzeklis liegs viņai ieņemt domes deputāta amatu, viņa atbildēja noliedzoši. Jermoloviča žurnālistiem gan atzina, ka viņai ir liegts sarunāties ar Tolstoju, taču nav aizliegts atrasties vienā telpā, taču plašāku informāciju par sev piemērotajiem drošības viņai esot liegts teikt.

Kā ziņots, KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.

LTV raidījums "De facto" vēstīja, ka izmeklētājiem radušās aizdomas, ka RTAB nauda varētu būt izmantota "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai. RTAB pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru, kurš ir slavens kā Angelas Merkeles priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs 2013.gadā. Šo speciālistu piesaistījusi arī partija "Saskaņa" priekšvēlēšanu kampaņas veidošanai pirms 2018.gada Saeimas vēlēšanām, un tagad esot radušās aizdomas, vai ar RTAB naudu patiesībā nav ticis maksāts par "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņu.
RTAB bija noslēgti vairāki līgumi ar "Saskaņas" konsultanta Meiera firmām par Rīgas reklamēšanu ārvalstīs, piemēram par tūrisma semināra rīkošanu. Līgumi ir bijuši līdz pat 50 000 eiro vērti, bet kopēja summa, ko Meiers varētu būt saņēmis no Rīgas domes nodibinājuma, ir ap 300 000 eiro.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [46]

ziedot 07.07.2019 08:41
Nabadzītei vajadzētu vēl konta numuru un palīdzību tautai palūgt, lai ziedo par "ciešanām"
Vienkārši. 02.07.2019 18:02
Tautai jāsamet nauda, jānopērk killers un lieta darīta. Savādāk Latvijā kārtības nebūs.
Irina Seidare 30.06.2019 22:22
S'ie naudas maisi bùtu jàsabàź cietumà.Kautgan arì tur tie " rìs" mùsu nodokĺus
Šmule 30.06.2019 17:18
Nekauņa, rādīs uz ko vēl spējīga.
vēlētājs RĪga 29.06.2019 23:11
Ušakova knab skandāls noteikti beigsies ar to pašu - beigās vēl tiks pasludināts par nevainīgi cietušu varoni...
cienītais, KNAB! 29.06.2019 23:09
Nožēlojamā valstī dzīvojam, Ar nožēlojamiem rezultātiem no KNAB. Kāpēc tad aizturēja? Lai uzkurinātu nabadzīgās tautas sajūtas? Ņirgājaties? Atjaunot Rīgas domē - tā vien izskatās, ka tautai tiek uzspļauts
Irina Seidare 29.06.2019 21:32
100 procenti ,tà notiek tikai mùsu Latvijà.Vismaz man tà s'ķiet.
Astrida Zeltina 29.06.2019 21:21
TRUKST VAARDU NO TADIEM SASTAV VISA MUSU VALDIBA
Ilze Grinvalde ex Daudisa 29.06.2019 21:20
Baigi forši!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV