Mūžībā aizsaukta izcila personība - ilggadēja Saeimas deputāte un Latvijas Atmodas inteliģences pārstāve Vaira Paegle

Mūžībā aizsaukta izcila personība - ilggadēja Saeimas deputāte un Latvijas Atmodas inteliģences pārstāve Vaira Paegle
Komentāri[5] Bilžu galerija[8] 17.06.2019 20:27

Mūžībā aizsaukta Saeimas deputāte un Latvijas 3. atmodas inteliģences pārstāve Vaira Paegle (1942.6.07. – 2019.14.06.)

2019.gada gada 14.jūnijā savās mājās Vesthartfordā, Konektikutas štatā (ASV) mūžībā devusies trimdas sabiedriskā darbiniece, bijusī Saeimas deputāte Vaira Paegle, liecina viņas meitas Lailas paziņojums sociālajā vietnē Facebook.

Skumjo ziņu apstiprina Pasaules brīvo latviešu apvienība, kuras priekšsēde V. Paegle bija no 1994. līdz 1998. gadam. Tolaik viņa panāca Krievijas Latviešu kongresa iekļaušanu PBLA sastāvā un pirmā no PBLA priekšsēžiem apmeklēja latviešu kopienas Krievijā.

ATVADU FOTOGALERIJA

Vaira Paegle ir dzimusi Rīgā, bet kara beigās kopā ar ģimeni emigrējusi sākumā uz Vāciju, pēc tam uz ASV. Tur aktīvi piedalījusies latviešu sabiedriskajā dzīvē. ASV viņa ieguva bakalaura grādu Tafta universitātē, starptautiskajās attiecības, bet maģistra grādu Ņūhempšīras universitāte, Tuvo Austrumu vēsturē.

Vairāk ka trīsdesmit gadus Nostrādāja nostrādāja Konektikutas pavalsts pārvaldē, vadot miljardu dolāru vērtas socialo pabalstu programmas. Amerikas-latviešu sabiedrībā viņa ir bijusi priekšsēde Konektikutas igauņu, latviešu un lietuviešu apvienībā (ELLA), ALA vice-priekšsēde.

Pēc atgriešanās Latvijā iesaistījās politikā, 1998. gadā Vaira Paegle bija viena no Tautas partijas dibinātājām un tika ievēlēta 7. Saeimā, kā arī strādāja 8. Saeimā un 9. Saeimā par ministriem kļuvušo partijas biedru vietā.

1999. gada Latvijas prezidenta vēlēšanās Tautas partija viņu izvirzīja kā savu Valsts prezidenta kandidāti, bet toreiz tika ievēlēta V. Vīķe-Freiberga.

Tautas partijā V. Paegle bieži bijusi iekšēja opozicionāre, kas iebildusi daudzām sabiedrībā nepopulārām partijas iniciatīvām un kritizējusi partijas dibinātāja A. Šķēles lielo ietekmi partijā. Intervijā “LA” viņa savulaik sacīja, ka Saeimā redz deputātu intereses “aiz katra likumprojekta komata”.

2018.gada 12.novembrī tika izdots viņās memuārs "Brīvības ērkšķi. Trimdinieka atgriešanās Latvijā" ("The Thorns of Freedom: An Exile's Return to Latvia."


“Vaira tiks kremēta un urnu glabāsim Latviešu Brāļu Kapos Katskiļos (Ņujorkas Štatā, ASV), vēsta meita Laila.


Izsakām visdziļāko līdzjūtību Vairas Paegles piederīgajiem un draugiem.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [5]

Valdis 20.06.2019 00:13
Šarmanta sieviete, godbijīga politiķe.
RIP 18.06.2019 18:10
Viena no jaukākajām un godīgākajām politiķēm.
Vilma 17.06.2019 23:15
Līdzjūtība.
Egons 17.06.2019 21:15
Daudz laba darījusi LV labā. R.I.P.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV