Noslepkavotā miljonāra Bunkus ģimene uzskata, ka Valsts policija ir izgāzusies

Noslepkavotā miljonāra Bunkus ģimene uzskata, ka Valsts policija ir izgāzusies
Komentāri[25] Bilžu galerija[7] 30.05.2019 19:24

Kopš nošautā maksātnespējas administratora, ietekmīgā jurista un miljonāra Mārtiņa Bunkus slepkavības dienas pagājis jau gads. Viņa brālis norāda, ka izmeklēšana nav pavirzījusies ne par sprīdi un policijas vadībai par to jāuzņemas atbildība.

Kristaps Bunkus sacīja, ka apritējis gads kopš viņa brāļa slepkavības. "Mēs esam nonākuši šā gada laikā pie daudziem secinājumiem - policija nespēj atrisināt noziegumus. Nedrīkstam pieļaut, ka Latvija kļūst par noziegumu tranzītvalsti," teica Bunkus.


Viņš akcentēja, ka policijas vadībai jāuzņemas atbildība par to, ka policija ir izgāzusies. Policija daudz investējusi tēla spodrināšanā, taču izmeklēšana nav pavirzījusies ne par sprīdi. FOTOGALERIJA

Bunkus norādīja, ka pēc informācijas pieprasījuma  no policijas saņēma atbildi, ka pašlaik aizdomās turamo nav un viss pārējais ir izmeklēšanas noslēpums. Vienlaikus policija publiski saka, ka teju, teju policija būs ļaundarus notvērusi.

"Tas ir satraukums par izmeklēšanas kvalitāti Latvijā un policijas nolaidību," teica Bunkus.

Bunkus teica, ka arī ekspertīzes netika veiktas pietiekami kvalitatīvas, netika bloķēta satiksme, lai pēc tam pēc iespējas ātrāk savāktu visus iespējamos pierādījumus.

Viņš arī norādīja, ka policija nav labojusi publiski sniegto informāciju par to, kādā virzienā braukusi brāļa automašīna, kas nozīmē, ka varētu būt zaudēti kādi svarīgi liecinieki.

Bunkus saka, ka slepkavības vieta bija brīvi pieejama, kas nozīmē, ka varēja zust kādas pēdas, paņemtas ložu čaulītes. Tāpat policijas darbinieki, apskatot automašīnu, nelietoja speciālus tērpus, pierādījumos vācot pat privātās drēbēs.

Kritiku izpelnās arī policijas izmeklētāju kvalifikācija un problēmas darba organizēšanā.

Viņš arī atgādināja par Sintijas Bāliņas slepkavību, kur arī nav nekas izmeklēts, atrisināts.

Bunku nošāva pērn 30. maija rītā, kad viņš savā automašīnā brauca gar kapiem Rīgā, Aizsaules ielā. Policija secināja, ka slepkavību ar automātisko ieroci paveikuši vismaz divi. Noziedznieki braukuši ar “Volkswagen” furgonu, ko nekavējoties sadedzinājuši.

Raidījums “De facto” ziņoja, ka uz nozieguma skatuves parādījusies vēl vienu automašīna. Pirms Bunkus nošaušanas kāds jaunietis feisbukā publicēja bildi ar dzeltenu “Volkswagen” automašīnu. Tās vadītājs pērn maija vidū vairākas dienas braukājis pa ielām netālu no Bunkus mājām un fotografējis.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datu bāzē auto ar šādu numuru atrast nevar, secināja raidījums. Tas varētu nozīmēt, ka šāda numura zīme neeksistē. Taču, kā pārliecinājās “de facto”, pārbaudot, vai šādu numuru ir iespējams iegūt, numurs jau ir aizņemts.

Vēlāk CSDD izskaidroja, ka numurs pērn ticis nozagts. Tādēļ anulēts un datu bāzē nav atrodams. Numura zīmju īpašnieks pērn jūnija beigās – vairāk nekā mēnesi pēc auto piefiksēšanas Mežaparkā – izņēmis jaunu numuru.

Tas ļauj izvirzīt divas versijas. Pirmā – ar auto pa Mežaparku pirms Bunkus slepkavības braukājis tā īpašnieks vai kāds ar viņa ziņu. Otrā – viņš vairākas nedēļas nav pamanījis, ka viņa auto numura zīmes nozagtas.

Policija skaidrību šajā jautājumā nevieš. “Es atturēšos komentēt, ko mēs precīzi esam ieguvuši un vai kāds fakts atbilst patiesībai, jo tas patiešām ir izmeklēšanas noslēpums,” saka Valsts policijas galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Fotogrāfijas autors “de facto” apliecināja, ka policija viņam ir uzdevusi jautājumus par piefiksēto automašīnu.

Grišins nepiekrīt skeptiķiem, kas uzskata, ka gada laikā Bunkus slepkavības lietā nekas nav izdarīts. Tieši pretēji – Griņins neredzot iemeslus, kādēļ lai lietu neatklātu. Policija aktīvi sadarbojas ar vairākām valstīm, iegūstot pierādījumus gan par konkrētām personām, gan faktiem.

“Mēs varam viennozīmīgi pateikt, ka lietu mēs jau atšķetinām un jau esam noslēguma stadijā, kad procesuālie lēmumi tiek pieņemti pret konkrētām personām,” saka Grišins un paskaidro, ka policijai ir aptuvena vīzija par to kā noziegums tika izdarīts un plānots, cik ilgi tas tika darīts, kādas valstis varētu būt iesaistītas un kādi organizētie grupējumi kādu darbu varētu būt darījuši.

Tomēr policija vēl nevar pateikt, vai Bunkus slepkavība saistīta ar banku likvidēšanu, maksātnespējas procesiem vai advokāta darbu. Tas liek domāt, ka policija tikusi tuvāk izpildītājiem, nevis pasūtītājiem.

Galvenā versija gan ir saistāma ar profesionālo darbību. Versija par privāto dzīvi netiek pavisam atmesta, bet ir mazāk nozīmīga.

“Mums tas skan aptuveni tā – lielākā daļa cilvēku raksta ar labo roku, bet ir iespējamība, ka viņi raksta arī ar kreiso roku. Versiju vispārīga nosaukšana neko nenozīmē. Policija gada laikā nav spējusi tikt pie konkrētākas versijas,” kritisks par policijas veikumu gada laikā ir nošautā advokāta brālis Kristaps Bunkus.

Saziņu ar izmeklētājiem viņš raksturo kā neproduktīvu. Pēdējos mēnešos ģimene aktīvi lūgusi policijai informāciju par paveikto, bet sekojušas atbildes, ka norit intensīvs un mērķtiecīgs darbs.

Kristaps Bunkus arī ticies ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV), tomēr pārrunājuši vispārīgas lietas, nevis konkrēto lietu. “Man nav tiesību aiziet pie izmeklētāja, paprasīt atvērt lietu un uzrādīt, ko viņš tur dara vai nedara,” saka Ģirģens.

Šopavasar lietā nomainīts uzraugošais prokurors. Jeļenas Kušakovas vietā stājies Aldis Lasmanis. Iemesls – Kušakova pašlaik gatavojas debatēm Zolitūdes traģēdijas lietā.

Lasmanis divos gadījumos fiksējis, ka lietas galvenais izmeklētājs Oļegs Koļcovs ignorējis likumu, nesniedzot atbildes uz pieteikumiem. Koļcovs īsu brīdi nepildīja galvenā izmeklētāja pienākumus. Tagad viņš pie tiem atgriezies. Kā skaidro Valsts policijā, izmaiņas nebija saistītas ar izmeklēšanas daba kvalitāti, bet citiem apsvērumiem.

Lietas izmeklēšanu turpina vairāk nekā 20 policijas darbinieki.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [25]

Olavs Igals-Rogge 09.06.2019 22:09
No kurienes tie miljoni ?
Daiga Valtere 09.06.2019 22:06
Vispar jocīgi! Tā nedaudz papētiju info! Japrasa mēdijiem! Kuršs pirmais uzrakstīja, arī IT par to gadījumu. Arī vieni raksta netālu no Brāļu kapiem. Citi netāl no meža kapiem! Un vispar ,lai visi tuvie parada kontuss kur kadam ir kada summa lielaka sūtīta pa daļām! Reizēm ir tā,ka paši tuvinieki vien vainīgi. Jonu kurss zin pa kadu maršrutubrauks . kas zin? Ja ne tuvinieki! A interpolu kapēc neiesaista? Solija taču! Slepkavības parasti apmaksā. Pa velti nekas nenotiek. Ta vismaz filmas rada.
Normunds Kangro >> Daiga Valtere 09.06.2019 22:08
apdrosinasana bija liela
daf 04.06.2019 01:46
Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорsq dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!
Arnis Kačiks 01.06.2019 21:21
Ja nopietni runā par šo slepkavību,tad Mārtiņš zināja uz ko iet(!) Viņam kā sava aroda speciālistam,dziļi vienaldzīgi bija to cilvēku likteņi,kurus viņš "apstrādāja"...Viņš savu darbu darīja kā aukstasinīgs slepkava,bez kādiem sirdsapziņas pārmetumiem.Viņa "Dievs" bija tikai nauda.Easy!
Lūcija Sušinska >> Arnis Kačiks 01.06.2019 21:21
Jūsu komentārs norāda uz skaudīgu attieksmi par naudu,ka ar jums nepadalījās,bet šeit tiek cilāts jautājums,ka cik spējīga ir mūsu policija atšķetināt noziegumu.Un ģimenei ir pilnīgās tiesības uz to norādīt.
Juta Jurevica 01.06.2019 01:21
Taapec jau izrekjinajas, ka taada taisnaa tiesa nepastaav! Cik salauztu liktenju un pashnavibu ir uz sho administratoru sirdsapzinjas?
Dainis Bergmanis 01.06.2019 01:21
Protams ,sen tādus bunkveidīgos bij cietumos jāsēdina ,nevis jāļauj ,lai tādi pat bandīti izrēķinās.
šaize 30.05.2019 22:49
noziedzīgie grupējumi savas attiecības risinās tā, kā uzskata par pareizu un padomu un piekrišanu pavisam noteikti neprasīs, un tāpat arī sabiedrības viedoklis un nosodījums viņiem ir pilnīgi un galīgi vienaldzīgs. Viņiem svarīga ir tikai viņu dominance (vara) un to pavadošie atribūti.
prakse 30.05.2019 22:46
Te bija ļoti smalki nostrādāts, bet tajā pat laikā arī pietiekami brutāli, lai pārējie shēmotāji saprastu un liktos mierā. Principā te izmeklēšanu ir jāizbeidz, jo vainīgos nekad neatradīs - izņemot ja uzradīsies laika mašīna, kas dos iespēju kādam doties atpakaļ laikā un visu nofilmēt, kas un kā notika. Un vēl jau viens jautājums - kas šeit bija upuris un kas cietušais, jo pēc preses informācijas nošautais nodarbojas ar "valsts apvērsuma" organizēšanu vai maigākā variantā - ar pretvalstisku rīcību....
demokrats 30.05.2019 22:29
Bunkus ģimenīte varēja padalīties ar shēmam, atmazgāšanu un mahinācijām par kurām paši zināja.

Tad arī izmeklēšanā būtu lielāka skaidrība, tika Bunkus famīlija pati nonāktu uz apsūdzēto sola.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV