Ušakovs patriekts no Rīgas mēra amata

Pēc 10 gadu valdīšanas galvaspilsētā no amata atstādināts Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Ušakovs patriekts no Rīgas mēra amata
Komentāri[20] Bilžu galerija[20] 05.04.2019 10:47
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) izdevis rīkojumu par Nila Ušakova (S) atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Pats Ušakovs neatzīst nevienu sev izteikto pārmetumu un ir gatavs tiesāties.

Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšana no amata bija pamatota, jo satiksmes joma viņam nerūpēja, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits. "Ušakovs tika pelnīti atstādināts," viņš pauda.


Linkaits norādīja, ka, viņaprāt, Ušakovam satiksmes joma nav rūpējusi un viņam nav bijusi izpratne par Rīgas satiksmes infrastruktūras jautājumiem un problēmām šajā jomā. Satiksmes ministrijai par Rīgas infrastruktūru bija lielāka ieinteresētība nekā pašai Rīgas domei. Satiksmes ministrs arī piebilda, ka bija grūti sarunāt tikšanos ar Rīgas mēru.


UŠAKOVA UN VIŅA KUNDZES STRAUTIŅAS DZĪVES MIRKĻI FOTOGALERIJĀ

Kā ziņots, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".


Pūces rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi.

Pūces rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas.

Ušakovs par Rīgas mēru strādā jau trešo sasaukumu. Pirmo reizi šajā amatā viņš nonāca pēc 2009.gada pašvaldību vēlēšanām, kurās startēja no "Saskaņas centra" (SC) saraksta. Par galvaspilsētas mēru Ušakovam izdevās kļūt arī pēc 2013. un 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām.

Līdz ar ministra rīkojuma stāšanos spēkā Ušakovs kļūs par ierindas deputātu Rīgas domē.

Ušakova valdīšanas laikā Rīgas dome un tās pārvaldītās kapitālsabiedrības nokļuvušas mediju un tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā saistībā ar vairākiem korupcijas skandāliem, tostarp Rīgas brīvostā un Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē. Pēdējos pāris mēnešos Ušakova vārds visskaļāk izskanējis saistībā ar "Rīgas satiksmes" iepirkumu lietu, kuras izmeklēšanas laikā arī notikusi kratīšana Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Pats mērs gan apgalvo, ka nekādus pārkāpumus viņš nav pieļāvis.

Līdz ar korupcijas skandālu "Rīgas satiksmē" Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ušakovam pēdējo mēnešu laikā nosūtījusi vairākus pieprasījumus sniegt paskaidrojumus gan par uzņēmuma pārraudzību, gan pašvaldības darbu kopumā.

Paskaidrojumu sniegšanai Ušakovam tika dota nedēļa laika, to iesniegšanas termiņš bija 28.marts. Mērs uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību.

Ušakovs medijiem arī vairākkārt ir paudis viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts. Tāpat viņš norādījis, ka jebkuru ministra pieņemto lēmumu apstrīdēs tiesā.

Šopavasar Ušakovs plāno kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [20]

Dainis Mitenieks >> Irina Seidare 07.04.2019 18:45
Šitiem un kauns..
Skaidrite Hartmane 07.04.2019 18:43
Visi triecieni vinam vienam,tapec ka krievs,butu latvietis ari viņš izspruktu ka parejie
ILZE >> Skaidrite Hartmane 07.04.2019 18:44
tas,manuprāt,sen bij plānots,lai ieinteresētās personas tiktu pie Rīgas budžeta naudām,kā tad citādi lai tiek tai klāt!Visa Latvija,tauta izpurināta,a te netika klāt!
Irina Seidare 07.04.2019 18:43
Nu protams ,viñs' tak " nevainìgs" ! Neviens blèdis vèl nav pateicis, " jà ,es vainìgs".Bùtu kaunèjies vèl tiesàties...
Valija Pirsko 07.04.2019 18:29
Patriekt var tikai aitu vai suni,latvies'u valoda ir vards-atstadinats-vai tas viss bus likumigi-to redzesim nakotne-nekas nav pieradits,pie siles cukas gada raujas bekoni
Harijs >> Valija Pirsko 07.04.2019 18:30
pati neproti latviski rakstīt un katrā vārdā kļūdas! Idiote!
Aive 07.04.2019 17:58
Congratulations!
Jānis Pekstiņš. 07.04.2019 17:00
Sen bij laiks.lai iet savā spīkerī par pārdevēju.
Guntis Lorencs >> Jānis Pekstiņš. 07.04.2019 17:00
Bet domes krēsls taču pielipis pie pakaļas :D .
inese granuka 07.04.2019 16:59
cto teper budet s Latviej?...skorej-bi kitajci kupili-bi ee...vot ja posmotrju potom cto latisnja budet delat i kak radovatsa...kretini...
Guntis Lorencs >> inese granuka 07.04.2019 17:01
Vismaz tādi krievi kuri nevar iemācīties latviešu valodu aizvāksies.
Tima 05.04.2019 22:58
Viņš tak ņirgājas - kabinetu neatstās, birojs paliks, visam uzliek nikolaju
Ligs 05.04.2019 19:54
Se bija laiks! Cūcības sataisīja pietiek! Katram jāatbil par savām izdarībām .Un ceru,ka krieviem vairs privilēģijas nebūs,jo R īga ir latvijas galvaspilsēta un pieder latviešiem.Tikai tos mēslus vajadzēja savākt pašam.Un tādu laidīs uz ES.
Janis 05.04.2019 14:13
Viss ok, bet vienu es nesaprotu.. Kas maksās par viņa kļūdām. Sanāk, ka viņš ar pilnām kabatām dodas prom. Tas ir nepareizi.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV