Vai Ušakovam jāatkāpjas?

Aizturēti un apcietināti lieli dūži. Vaicājam tautai un ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Gaidām jūsu viedokļus komentāru sadaļā.

Vai Ušakovam jāatkāpjas?
Komentāri[45] Bilžu galerija[14] 16.12.2018 18:57

Aizturēti un apcietināti lieli dūži. Veikta kratīšana "mistera 20%" Andra Amerika darba un dzīvesvietās. Apcietināti pat miljonārs Māris Martinsons un Rīgas Satiksmes ilggadējais vadītājs Leons Bemhens. Vaicājam tautai. Vaicājam ikvienam iedzīvotājam. Gaidām jūsu viedokļus komentāru sadaļā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pašlaik nesteidz solīt par Rīgas domes atlaišanu un norāda, ka attiecībā uz Rīgas domi pieņems tiesiskus lēmumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) turpina izvērtēt situāciju. Nacionālā apvienība sestdien kongresā pieņēma aicinājumu apvienību pārstāvošajam Gerhardam virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.

Gerhards žurnālistiem norādīja, ka šonedēļ Rīgā notikušās aizturēšanas "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā sabiedrībā izraisījušas ļoti lielu negatīvu rezonansi. Tas noticis saistībā ar procesiem, par kuriem ticis ilgi runāts, bet līdz šim uz tiem nebija sekojusi tik asa rīcība, norādīja politiķis. Līdz ar to esot saprotams, kāpēc politiķa Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) priekšlikums saistībā ar virzību uz Rīgas domes atlaišanu guva politiskā spēka atbalstu.

"Ja mēs gribam dzīvot tiesiskā valstī, jābūt tiesiskam ietvaram un nevar tikt pieņemti prettiesiski lēmumi, kas pēc tam varētu tikt vai nu atcelti tiesās vai zaudēt spēku, kā rezultātā mēs vēl vairāk iedragātu ticamību tiesiskajiem procesiem Latvijā," pauda Gerhards.

UŠAKOVA PERSONĪGĀS DZĪVES MIRKĻI GALERIJĀ

Taujāts, vai ņems vērā un īstenos nacionālās apvienības aicinājumu, politiķis atbildēja, ka ministrija regulāri seko līdzi situācijai un šonedēļ ir bijušas vairākas sanāksmes ar ekspertiem, kāda varētu būt rīcība - vai runa ir par domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) atbildību, piemēram, vai viņš ir pārkāpis kādu tiesas spriedumu vai arī varētu būt runa par to, ka dome kopumā nespēj pildīt savas funkcijas.

Nākamās nedēļas sākumā varētu būt vairāk skaidrs, kāds varētu būt tiesiskais ceļš, norādīja Gerhards. Viņš norādīja, ka nesaka "nē" savas partijas aicinājumam un, ja ir tiesisks pamats, "tad, protams, var lemt". Politiķis norādīja, ka ir skaidrs partijas viedoklis, bet "nepietiek ar politisku rīcību, tas nav politisks lēmums – te ir nepieciešams tiesisks lēmums".

Gerhards skaidroja, ka vai nu tas ir ministra rīkojums par Rīgas domes priekšsēdētāja atstādināšanu vai Saeimas lēmums par Rīgas domes atstādināšanu.

Ministrija jau vairākus gadus vērtē Rīgas domes darbību, par dažādiem jautājumiem vēršoties Ģenerālprokuratūrā un Valsts kontrolē, atgādināja ministrs. Politiķis norādīja, ka divas reizes ir atcelti Rīgas domes saistošie noteikumi, tāpat divas reizes VARAM ir vērsusies Satversmes tiesā.

Vaicāts, vai var apsolīt vai teikt, ka attiecībā uz Rīgas domi no VARAM būs kāda rīcība, Gerhards atbildēja: "Varu apsolīt, ka es kā ministrs rīkošos tiesiski - prettiesiskus lēmumus nepieņemšu."

Jau ziņots, ka rosinājumu balsot par uzdevumu ministram nacionālās apvienības kongresā izteica kādreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), norādot, ka, lai būtu iespējams atvēlēt pienācīgus līdzekļus inovācijām un sociālajai sfērā, ir jātiek galā ar korupciju.

VL-TB/LNNK kongress apstiprināja aicinājumu Gerhardam attiecīgo likumprojektu virzīt valdībā Ministru kabineta nākamās nedēļas sēdē.

KNAB sāktais kriminālprocess ir saistīts ar trim pašvaldības uzņēmuma SIA "Rīgas satiksme" (RS) veiktajiem iepirkumiem, tādējādi izmeklējot amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

No KNAB skaidrotā izriet, ka kriminālprocess sākts par to, ka Čehijas un Polijas uzņēmumu pārstāvji, vienojoties ar Rīgas domes un RS atbildīgajām amatpersonām, kā arī ar RS saistītā uzņēmuma pārstāvjiem, noziedzīgo darbību īstenošanai piesaistīja fizisku personu un ar viņu saistītas personas. Šīs personas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un nodrošināja finanšu plūsmu, piesaistot gan reāli darbojošos, gan arī fiktīvus uzņēmumus, tādējādi nodrošinot kukuļu maksāšanu Rīgas domes un RS atbildīgām amatpersonām saistībā ar augstākminētajiem trim iepirkumiem.

KNAB arī norādīja, ka biroja sāktajā kriminālprocesā kukuļu summas veido procenti no kopējās noslēgtā līguma summas. Darbs, lai precizētu kukuļa summas KNAB kriminālprocesā, turpinās.

Jau vēstīts, ka KNAB izmeklētajā lietā par RS iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi sešām no septiņām aizturētajām personām - RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam, RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam, Čehijas uzņēmuma "Škoda Transportation" amatpersonai Vladislavam Kozakam, citos kriminālprocesos figurējošajam uzņēmējam Mārim Martinsonam, Rīgas domes valdošās partijas "Golds kalpot Rīgai" biedram uzņēmējam Aleksandram Krjačekam un uzņēmējam Edgaram Teterovskim. Savukārt Teterovska dzīvesbiedrei un Kozaka savulaik vadītā, nu jau likvidētā uzņēmuma "Tram Servis Riga" valdes loceklei Elīnai Kokinai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [45] ››
Silvija 04.01.2019 00:27
Zagļi augstākā mērā!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV