Rozenštrauhs dzēra kā traks un noreiba milzu ātrumā. Taču sievietes viņu nēsāja uz rokām par viņa mūziku, temperamentu un šarmu

VIDEO. FOTO. Izcilais komponists, kaislīgais donžuāns un sieviešu mīlulis Eduards Roženštrauhs. Vecās likteņdzirnas.

Rozenštrauhs dzēra kā traks un noreiba milzu ātrumā. Taču sievietes viņu nēsāja uz rokām par viņa mūziku, temperamentu un šarmu
Komentāri[21] Bilžu galerija[10] 18.08.2018 17:10

2018.gadā simtgade Latvijai un simts gadu aprit arī komponistam un dziedātājam Eduardam Rozenštrauham. Par izcilā mūziķa dzīves gaitām, mīlas līkločiem, atkarībām, kā arī dzīves laimes un ēnas pusēm skatiet ekskluzīvā dokumentālā filmā zemāk redzamajā tiešsaistes linkā. Rozenštrauha dzīves mirkļi fotogalerijā.

Uzziņai:

Kāds bija tautā mīlētā komponista Eduarda Rozenštrauha liktenis? Viņš piedzima 1918. gada 13. augustā, un pēc dažiem mēnešiem tika nodibināta Latvijas valsts. Kā populārās dziesmas «Zilais lakatiņš» autors nodzīvoja savu dzīvi līdz nāves dienai - 1992.gada 8.martam?

Eduarda Rozenštrauha biogrāfija līdz šim nebija izpētīta. Viņa slavas laiks bija īss, tas strauji aizsākās Atmodas laikā un ilga no 1987. - 1992.gadam, kas bija komponista pati mūža nogale. Taču Rozenštrauha dziesmas, nezinot autoru, pie ģimeņu saietu galdiem, ballītēs un pat koncertos tika dziedātas arī viņa piespiedu anonimitātes laikos.

Publiku un ballīšu sabiedrību valdzināja šarmantais, temperamentīgais vīrietis, sieviešu mīlulis līdz pat sirmam vecumam.

Par savu dzīvi un biogrāfiju viņš daudz nestāstīja. Dokumentālās filmas «Zilais lakatiņš» veidotāji - žurnāliste Ilze Strenga un režisors Guntis Lēmanis meklēja vēsturiskas liecības komponista tuvinieku – meitas Skārletas, mazmeitas Vinetas, māsas meitas Vallijas stāstos, Leļļu teātra laika kolēģu atmiņās, arī to mūziķu stāstos, kuri Atmodas laikā Eduarda Rozenštrauha dziesmas kopā ar pašu komponistu izpildīja koncertos.

Filmas «Zilais lakatiņš» būtiska vērtība ir Latvijas Nacionālā arhīva dokumenti un vēsturnieku skaidrojums par komponista dzīvi dažādu vēsturisku laiku griežos, kad radās viņa populārās dziesmas «Vecpiebalgas ūdensrozes», «Pa kuru laiku nosirmoja jūra», «Kādai meičai Cesvainē», «Vecās likteņdzirnas», «Jāņu nakts» , «Ai, māte Latgale» un daudzas citas.

Dokumentālā filma par Rozenštrauhu «Zilais lakatiņš» noskatāma Replay.lv spiežot šeit

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [21] ››
Gunita gekiša 28.09.2018 21:03
Jebkurai slavenībai un pat visnespodrākai ,''zvaigznītei''ir savas neskaitāmās pielūdzējas, tas tak sen zināms fakts.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV