Lietišķi padomi, kā tērēt VID atgrieztos nodokļus gudri un tālredzīgi

Lietišķi padomi, kā tērēt VID atgrieztos nodokļus gudri un tālredzīgi
Komentāri[8] 13.03.2018 17:51

Tērējiet atgrieztos nodokļus gudri

Marts ir mēnesis, kurā daudzi Latvijas iedzīvotāji steidz iesniegt iepriekšējo gadu nodokļu deklarācijas, lai tiktu pie pārmaksāto nodokļu atgriešanas. Ja jūs vēl neesat paspējuši to izdarīt – neuztraucieties, nekas vēl nav nokavēts, katra gada deklarācijas iesniegšanai jums tiek dots laiks līdz pat trim gadiem. Bet kāpēc gan gaidīt tik ilgi? Ja jums iepriekšējā gadā ir bijuši izdevumi par medicīnu vai izglītību, esat veikuši noguldījumus dzīvības apdrošināšanā vai personīgajā pensiju fondā – jums ir iespējams tikt pie daļas no šiem izdevumiem atmaksas.

Kad esat to paveikuši un jūsu kontā ir ienākuši šie papildus līdzekļi, ar kuriem iepriekš nebijāt rēķinājušies savā budžetā, ir svarīgi tos tērēt gudri. Tā, lai tie sniegtu pievienoto vērtību. Jebkurš šāds neparedzēts naudas ieņēmums var radīt tūlītēju kārdinājumu to iztērēt, jo īpaši, ja runa ir par nodokļu atmaksu. Tāpēc apkopojām vairākas idejas no dažādiem finanšu speciālistu ieteikumiem, kā gudri rīkoties ar šādiem līdzekļiem.

      - Ja jums ir neatmaksāts kredīts, novirziet visu šo naudu tā atmaksai. Iespējams, šī summa nespēs to pilnībā nodzēst, bet, jo ātrāk jūs spēsiet likvidēt savas parādsaistības, jo mierīgāk jūs naktīs gulēsiet. Droši varat līdzekļus novirzīt arī kredītkartes pārtēriņa dzēšanai.

       - Ieguldiet savā attīstībā. Izmantojiet savu nodokļu atmaksu, lai apmaksātu profesionālās pilnveides kursus vai reģistrētos kādām īpašām nodarbībām. Jebkas, kas iemācīs jums jaunas prasmes un ko vēlāk varēs izmantot jūsu karjerā, būs gudrs ieguldījums. Padomājiet par to: jūs esat lielākais ienākumu gūšanas aktīvs savā dzīvē. Jūsu pieredze, talants, ekspertīze, darba ētika un reputācija ir daļa no tā, kas palielina vērtību šim aktīvam. Un atšķirībā no akciju tirgus ienākumiem un procentu likmēm, jūs varat ietekmēt savu peļņas rādītāju, uzlabojot savu personīgo vērtību darba tirgū.

       - Ieguldiet jaukās atmiņās un neatkārtojamā pieredzē. Gudrs un ļoti patīkams pasākums ir tērēt naudu par pieredzes bagātināšanu, piemēram, ceļojumu izskatā, mūzikas nodarbību vai koncerta apmeklējumā, pieredzes apmaiņas braucienā un tamlīdzīgi. Pētījumi liecina, ka pieredzes “pirkumi” un patīkamu atmiņu uzkrāšana padara mūs laimīgākus – un uz ilgāku laiku, nekā iegādājoties tīri materiālas vai praktiskas lietas. Jo īpaši, dalīšanās pieredzē, ko jūs varat baudīt kopā ar citiem, piemēram, biļetes uz koncertu vai sporta pasākumu, turpinās jums izmaksāt “laimes dividendes” vairāku gadu garumā, kad jūs un jūsu draugi ik pa laikam ar gandarījumu atcerēsieties: “Toreiz, kad mēs visi devāmies uz.. Tas tik bija piedzīvojums!”

       - Ierīkojiet ārkārtas situāciju fondu, jo jūs nekad nevarat nezināt, kad kaut kas neparedzēts var izsist jūs no sliedēm, kā piemēram, neparedzēti medicīniskie izdevumi, mājas remonts vai bezdarbs. Izveidojiet ārkārtas situāciju finanšu fondu, kurā uzkrāt vismaz sešu līdz deviņu mēnešu izdevumu nosedzošus līdzekļus (vai pat vairāk), lai minētajās situācijās nebūtu nepieciešami kredīti no 18 gadiem. Jūs varat izmantot nodokļu atmaksu, lai uzsāktu ārkārtas fondu, ja jums tāda vēl nav, vai arī papildināt to, ja esat jau tādu iepriekš izveidojuši. Uzkrājiet šo naudu atsevišķā bankas kontā un izmantojiet līdzekļus strikti tikai ārkārtas situācijās.

        - Jūs varat arī izmantot šo naudu, lai palīdzētu citiem. Ja jūs uzskatāt, ka esat iekrājuši pietiekami daudz naudas savā ārkārtas fondā, jums nav parādu un pilnībā esat arī finansējuši savu vecumdienu iztiku, jūs varētu apsvērt iespēju izmantot atmaksātos nodokļus, lai palīdzētu citiem. Apmeklējiet ziedot.lv mājaslapu vai jebkuru citu labdarības lapu, lai iepazīties ar tiem, kuriem šī nauda spētu izglābt pat dzīvību.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
Jānis Kojāns 21.03.2018 16:19
ZIEDOT DEPUTāTIEM :D

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss