Apkaunojoši. Bērnam sods jāizcieš tualetē! Izmisusi māmiņa pastāsta drausmu stāstus un šaušalīgu pieredzi par dzīvi bērnudārzā Ozolniekos

Apkaunojoši. Bērnam sods jāizcieš tualetē! Izmisusi māmiņa pastāsta drausmu stāstus un šaušalīgu pieredzi par dzīvi bērnudārzā Ozolniekos
Komentāri[22] 11.03.2018 19:59
Izmisušas māmiņas stāsts [citātā labotas gramatikas kļūdas]:

"Kad bērna uzvedība kļuva nesaprotama, bērns kļuva nervozs, raudulīgs, nesaprotamas skumjas, pilnīgs protests un histērijas ieejot dārziņā, protams, sāku pievērst tam padziļinātu uzmanību - kas tur notiek!" raksta kāda māmiņa par notikušo bērnudārzā Ozolnieku novadā."Fakts paliek fakts, kāda cita bērna mamma apliecina, ka audzinātāja izved bērnu garderobē un tur atstāj vienu bez uzraudzības! Sākotnēji audzinātāja melo - kad apstiprinās fakts, ka kāda cita mamma redzēja - audzinātājai atbildes uz to nav. Izrādās par šo faktu zina vēl kāds pieaugušais, kas ir bērnudārza darbinieks - bet klusē! Vadītājas rīcība šajā situācijā - sākotnēji kā parasti - bērni melo, bērni izdomā, vecāki piekasīgi! Šoreiz nācās vadībai atzīt, ka rīkojušies slikti, jo kāda cita mamma bija to apliecinājusi!

Un tad, kas zem tā visa dziļāk, jo, protams, pēc šādiem audzinātāju patvaļīgiem soda mēriem pret bērniem, pievēršu stingru uzmanību. Vadītāja bez vecāku atļaujas ved bērnus savā kabinētā, mistiskas pārrunas ar bērnu, tad vēl ir bijušas frāzes, ka aizslēgs durvis un nelaidīs ārā! Rezultāts - bērnam par to histērija, bailes, nevēlēšanās doties uz dārziņu. Vadītāja par to klusēja, runāja tad, kad to pastāstija bērns!

Vēl kāda cita situācija - kad vedot bērnu uz dārziņu, pa grupas logu redzu (citā grupā), stāv puisītis un raud, lācītis rokā, - audzinātāja rausta aiz pleca bērnu un saka ''aizver muti'' (divgadnieku grupiņā).

Cita situācija - audzinātājas nevar pastāstīt, kā un kad bērns guvis kādus savainojumus, nekad pašas nepasaka, tas spilgti izpaužas bērnu laukumā, kur audzinātājas bērnus nepieskata, jo ir aizņemtas ar personīgu lietu runāšanu; stāvot aplītī, bērniem ir uzgrieztas muguras, un tai pat laikā neredz, ka aiz muguras bērni kaujas.

Interesantas lietas bērns stāsta - audzinātāja liek stāvēt pie staba grupas vidū, un citam bērnam liek iet stāvēt tualetē! To, ka bērniem liek sēdēt tualetē par nepaklausību, ir teikusi arī cita mamma, kad bērns par tādu lietu pastāstījis. Protams, audzinātājas taču visu noliedz.

Tad kā tas nākas - ka divi dažādi bērni izdomā vienu un to pašu pasaciņu? Audzinātāja apgalvo, ka bērni visu melo un izdomā!

Vēl kāda cita situācija - bērns sūdzas, ka audzinātāja visu laiku skaļi kliedz!

Bērnu raustīšanu un purināšanu aiz rokas vai pleca, to esmu vairākkārt novērojusi, teikusi, bet vai tad kādam tas rūp? Vai tad kāds to ņem vērā?

Vadītāja vēl atļaujas uzbrukt vecākiem, sakot ka vecāki esot pārāk emocionāli, un pārāk asi reaģējot, un ka neesot pamata satraukties, ka bērni melojot!

Tas, ka šajā bērnudārzā notiek reāls bardaks un pārkāpumi, par to vadītāja vaino bērnus un bērnu vecākus!

Bet pretenzijas no vecākiem notušē un slēpj izmantojot perfektu psiholoģisko pieeju - uztaisa beigās visu tā, ka vecāki vainīgi, bērns vainīgs un tad vēl uzsver, ka mājās droši vien viss neesot kārtībā utt... Un tas, ka bērnam ir iestāstīts, ka mammai neko nevar teikt - tas nu ir skaidrs, jo uzdodot bērnam jautājumu, kā klājas dārziņā, kā patīk audzinātāja, - bērns nolaiž acu skatienu, paliek tramīgs, sejā bailes un novēršas no tēmas.

Pat domāt negribas ar kādām metodēm audzinātājas to iestāsta bērniem, ka mammām neko nevar teikt. Pēdējais piliens - tas, ka bērns sāk sūdzēties: ka audzinātāja spiež pirkstus tā, ka rociņa ļoti sāp, pēc tam par to tiek ziņots vadītājai, vadītāja pēc tam uzbrūk bērna vecākiem sakot, ka bērns melo! Rezultātā - bērnam stress, un bērns pieslapina gultu naktī, ko nav darījis no divu gadu vecuma!"

Raksts pirmoreiz publicēts Nra.lv

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [22] ››
ilze 12.03.2018 10:16
Ir bērnudārzi kur audzinātājai ir žagars pie rokas un arī ja bērnam nenāk miegs liek stāvēt pie gultas tā lūk.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV