Imants Strads iemīlējies savā vedējmātē, aktrisē Elīnā Vānē

Ak, pavasar, ak pavasar! Tu trakas, bet foršas lietas dar'...

Imants Strads iemīlējies savā vedējmātē, aktrisē Elīnā Vānē
Komentāri[23] Bilžu galerija[17] 26.04.2016 21:23

Viens no Valmieras teātra labākajiem un vadošajiem aktieriem Imants Strads gatavojas viesizrādēm Rīgā un nezina, ar ko beigsies seriāls Saplēstā krūze, kurā viņš spēlē krodzinieku Kārli.

Rakstnieka, dzejnieka, publicista un valsts lielākā rīta laikraksta Diena žurnālista Egīla Zirņa intervijas fragments ar izcilo Valmieras teātra aktieri, seriāla Saplēstā krūze zvaigzni Imantu Stradu.

Tieši pēdējos gados Imants ir izrāvies no otrā plāna un aizvien pārliecinošāk sevi piesaka galvenajās lomās, - tā par Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu Kultūras Dienā rakstīja Atis Rozentāls 2013.gada augustā, kad aktieris tika titulēts par Gada valmierieti un vēlāk atzīts arī par gada labāko aktieri. Pašreiz sestdienu vakaros LTV rādītajā 12 sēriju videofilmā Saplēstā krūze Strads ir izrāvies arī no sava Valmieras ikdienas maršruta „teātris – mājas” un izbaudījis prieku, ko dod filmēšanās skaistā Latvijas vasarā laukos Vilces pagastā. Saplēstā krūze jau ir saņēmusi ļoti dažādas skatītāju atsauksmes, ieskaitot vērtējumu, ka tajā rādītā dzerstīgi izlaidīgā dzīve stilizētajā 30.gadu Latvijā rada sajūtu: 1940.gada okupācija nākusi kā atpestīšana. Strads, kurš pats seriālā tēlo „attiecībās ar sievietēm neveiklo” krodzinieku Kārli (viņa spēle dažās atsauksmēs vērtēta pat kā labākā visā seriālā), iebilst: Saplēstā krūze vēsta nevis par laiku, bet par cilvēku attiecībām, un tās dažādos laikos nemainās.

Teātra mājas lapā raksturots kā aktieris, kurš „aiz komiskās ārējās izpausmes ļauj nojaust vientulību un neatbildētas jūtas”, Strads ir pietiekami pieredzējis attiecībās gan ar to, ko tirgo krodzinieki, gan sievietēm: savu dzīvesdraudzeni, Valmieras teātra aktrisi Elīnu Vāni, kura bija vedējmāte viņa kāzās nu jau šķirtajā laulībā ar aktrisi Ilzi Lieckalniņu, Strads iemīlējis izrādē uz skatuves...

Vai tiesa, ka savā dzīvesdraudzenē, aktrisē Elīnā Vānē, jūs esot iemīlējies izrādes laikā?

Nu, kaut kas tāds bija... Izrādē Zojkina kvartira biju superbagāts nepmanis, viņa – vieglas uzvedības sieviete... Tādas lietas nemāku aprakstīt, bet jā, izrādes laikā tas sākās.

Aktierim jau izrādēs nepārtraukti jāspēlē jūtas.

Nemāku to izskaidrot. Droši jau, ka vienas attiecības gāja uz beigām, un tajos brīžos cilvēki ir kaut kādi jocīgi... Tā izrāde mums teātrī bija piepildīta visādā ziņā, un arī bija ļoti labi apmeklēta... Jā, kaut kāds impulss šīm attiecībām tā izrāde bija.

Un atbilda jūsu tābrīža stāvoklim.

Jā, noteikti.

Vai jūs uz skatuves bieži iemīlaties partnerēs?

Nu, jāpatīk ir.

Bet ja jums izrādē jātēlo, ka iemīlaties raganā?

Šajā gadījumā, kā mūs mācīja studijās, atrodi kaut ko, kas partnerē patīk, kaut vai skropstas, un ieķeries tajā. Bet man tiešām ir nācies spēlēt ar simpātiskām partnerēm, un tad arī pašam negribas atpalikt. Tā gan nav iemīlēšanās, tās ir simpātijas. Dzīve katram ir sava.

Ir jau arī daudzas aktieru ģimenes.

Un ir arī daudzas tādas izjukušas.

Spēlēt ar cilvēku, kuru mīli, ir vieglāk vai grūtāk?

Tas nedrīkstētu ietekmēt izrādi. Ja tu par šo otru cilvēku pārdzīvo, tad spēlēt varētu būt grūtāk. Ja viss iet normāli, tad ideālā variantā baudi šo situāciju uz skatuves, kur tās situācijas dažreiz ir ļoti galējas. Lai mums nebūtu šīs galējās situācijas jāpiedzīvo dzīvē, labāk tās izspēlēt.

Bet, ja aktieru ģimene mājās sastrīdas, vai uz skatuves viņi nemēģina otram kaut kā ieriebt?

Tā tam nevajadzētu būt. Skatītājs jau pie tā nav vainīgs. Protams, iespējas ieriebt kādam, kas nepatīk vai kas spēlē tikai sevi, pastāv. Piemēram, mugursomā burtnīcu vietā ielikt ķieģeļus vai kurpes pielīmēt pie grīdas. Ir jau dzirdēts arī par iezāģētiem dēļiem un aizgrieztiem striķiem, bet es tik lielu naidu neesmu piedzīvojis.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītu bildes un Imanta Strada jauno dzīvesbiedri

Lapa: 1 no 3

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [23] ››
Iveta H. 04.02.2022 23:35
Krodzinieka lomā atvēra mīlestībā nenovērtēta vīrieša dvēseli izjusti, emocionāli pārliecinoši! Izcila aktierspēle! Dziļa cieņa Imantam! Daudz tādu lomu vēl!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss