Jaunais Vilnis Latvijā vairs nekad neatgriezīsies
Rinkēvičs ar savu stulbo rīcību tiešām ieies pat pasaules vēsturē
Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss «Jaunais vilnis» Latvijā nekad neatgriezīsies, paziņojis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs - ziņo Tvnet.lv
Vakar notikušajā preses konferencē Vešņakovs žurnālistiem sacīja, ka «Jaunais vilnis», kā arī citi festivāli no Jūrmalas aizgājuši dažādu iemeslu dēļ. «Jaunais vilnis» Latvijā nenotiks komponista Igora Krutoja lēmuma rezultātā. Vešņakovs sacīja, ka sarunā ar viņu Krutojs uzsvēris, ka «ar mums izrīkojās zemiski». Krutojs esot teicis, ka, neskatoties uz to, ka festivāla organizatoriem ticis solīts nelikt nekādus šķēršļus, kā arī nejaukt mākslu un politiku, neilgi pirms konkursa sākuma trīs «cienījami mākslinieki» tika iekļauti tā dēvētajā melnajā sarakstā. Vešņakovs pauda sarūgtinājumu, ka mākslinieki pat neesot varējuši atcelt visas laicīgi veiktās rezervācijas.
Vešņakovs pēc sarunas ar Krutoju secinājis, ka personu iekļaušana «melnajā sarakstā» notikusi «bez jebkādas nopietnas argumentācijas un tika balstīta uz izdomāta iemesla».
Vērtējot iespējas «Jaunajam vilnim» atgriezties Latvijā, Vešņakovs sacīja, ka festivāla organizatoriem ir jābūt pārliecinātiem, ka pērnā gada notikumi vairs neatkārtosies. Organizatori būtu gatavi rīkot konkursu Jūrmalā un turpināt sadarbību ar Jūrmalas domi un citiem sadarbības partneriem, kā rezultātā celtu pilsētas atpazīstamību, izmantojot «spēcīgus Krievijas medijus» visā pasaulē.
Tomēr, lai atgrieztos, Krievijas puse vēlētos saņemt garantijas, kā arī atvainošanos, tomēr, kā sacīja Vešņakovs, sarunās ar valdības pārstāvjiem izkristalizējies, ka šādu garantiju nebūs. Tāpēc festivāli aiziet uz tām vietām, kur tie ir gaidīti un kur to dalībniekiem nedraud «iekļūšana «melnajā sarakstā«».