6 jaunu latviešu nāve. Šaušalīgās autokatastrofas Taurupē video retrospekcija

Ceļa Taurupe-Zaube posms, kur notika traģiskā avārija, kas prasīja sešu jauniešu dzīvības, bija bīstams, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» atzinis Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

6 jaunu latviešu nāve. Šaušalīgās autokatastrofas Taurupē video retrospekcija
Komentāri[20] 13.03.2014 06:40

Brauciena laikā pa līkumoto ceļu LTV šoferis atzīst, ka brauktu uz 80, 90 kilometriem stundā, viņš uz ceļa nenoturētos. „Priekšā ir pagrieziens. Tas ir diezgan ass. Es neredzu, kas tur priekšā notiek. Mitrs. Un te tā nelaimīgā vieta,” saka LTV šoferis.

Traģēdijas vietā trešdien valda klusums. Bojāgājušie aizvesti, arī sadauzītais „Audi”. Par notikušo atgādina tikai mirušo tuvinieku un citu vietējo sanestie ziedi un svecītes un liktenīgajam kokam noskrāpētā miza.

Katram blakus neizstāvēsi un ik ceļa līkumā policistu arī nenoliksi – tā saka vietējie pēc notikušās traģēdijas, nesteidzoties tajā vainot tikai slikto ceļu. Protams, tas ir stipri līkumains un pēc ziemas ne pārāk labu segumu, bet citādi – normāls lauku ceļš, saka paši taurupieši, norādot – katram pašam jāizvērtē, pirms kura līkuma piebremzēt.

„Vienmēr braukuši te ātri. Neviens nav čammājies, pa naktīm notiek trakas lietas, brauc, kauc mašīnām riepas, zili dūmi kūp, kad dragā,” saka vietējais iedzīvotājs Ivars.

„Nu, ātrumi ir, jā, tieši šim cilvēkam patika ātri braukt, ja tas bija tiešām viņš pie stūres,” saka policists Leo. Faktu, ka cilvēki brauc ātri, apstiprina cits vietējais iedzīvotājs Jānis.

„Ir bijis, jā, ka ik pa laikam te kāds pabrauc ātri, jā, sevišķi piektdienas vakaros. Sevišķi tur, kad brauc no Ķeipenes puses, tur tas viens trakais līkums. Tur šogad jau divas mašīnas bijušas grāvī,” saka Jānis.

Taurupes pagasta pārvaldē atzīst – ik pa laikam jauniešiem patīk ātri pabraukāties, bet lielu avāriju līdz šim nav bijis, un ar grāvī ieslīdējušajiem auto jaunieši parasti tiekot galā paši, pat neizsaucot policiju. Liktenīgais Zaubes Taurupes ceļš neesot ne labāks, ne sliktāks par citiem līdzīgiem ceļiem, un pa to katru dienu braucot arī skolēnu autobuss.

„Šis ceļš, neteikšu, ka ir ideālā stāvoklī, bet viņš atbilst normālam lauku grants seguma ceļam. (..) Ja mašīna pa ceļu var sasniegt ātrumu ap 100 km stundā, tad pa sliktu ceļu jūs ar tādu ātrumu nepabrauksiet,” saka Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis.

„Šim ceļam Zaube Taurupe ir noteikta ceļu uzturēšanas klase. Dažas dienas pirms negadījuma ceļš tika nogreiderēts, kas varbūt savā ziņā izprovocēja šim autovadītājam pārkāpt braukšanas ātrumu, tā ka ceļš bija normāls,” norāda „Latvijas Valsts ceļi” centra reģiona Ogres nodaļas vadītājs Regnārs Baumanis.

Savs skatījums par ceļa kvalitāti ir arī policistam Leo. „Nu, visā garumā nav [nevar braukt ātri]. Tajā vietā es domāju, ka noteikti varēja [braukt uz 90 km/h], bet nu ir vietas, kur, protams, nevar, ir arī asāki līkumi (..) Es domāju, ka nē, es tur bieži braucu, pats arī braucu uz 90, nekādas problēmas nav bijušas,” saka Leo.

Uz jautājumu, vai bīstamākajos ceļa posmos nevajadzētu uzstādīt brīdinājuma vai ātrumu ierobežojošās zīmes, „Latvijas valsts ceļos” atbild noliedzoši, arī Taurupes pagasta pārvaldē norāda – pat likums paredz, ka uz grants ceļiem vadītājam pašam jāizvērtē pieļaujamais ātrums.

„Jūs  domājat, ja tur būtu uzlikta zīme, piemēram, 70 vai 50, šis braucējs būtu braucis ar šo atļauto ātrumu?” retoriski vaicā Stafeckis.

Valsts policijas satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis otrdien intervijā Latvijas televīzijai atzina – uz šāda ceļa brīdinājuma zīmēm vajadzētu būt. Latvijas valsts ceļos norāda – ja policija prasīs, zīmes izvietos, bet paliks neskaitāmi tādi paši ceļi ar tādiem pašiem līkumiem, un tikai autovadītāju saprāts var pasargāt no līdzīgām traģēdijām.

Atsevišķi Taurupes – Zaubes ceļa posmi ir izbraucami tikai ar 50 km/h ātrumu, nevis ar tur atļauto 90km/h, intervijā LTV „Panorāma”  sacījis Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Viņš pats otrdien bija ieradies notikuma vietā, kur traģiskā autoavārijā dzīvības zaudēja seši cilvēki.

Krapsis stāstīja, ka ceļš ir līkumains un sarežģīti izbraucams.

Ātrumu ierobežojošas zīmes neesot bijušas, taču tas ir jautājums ceļu uzturētājiem, kāpēc ceļa zīmju nav bijis.

Tiesa, ekspertīzē vēl nav noskaidrots, ar cik lielu ātrumu automašīna ir braukusi. Tāpat nav zināms, vai spēkratam ir kāds tehnisks bojājums.

FOTO NO AVĀRIJAS VIETAS: FOTO: Šaušalīgā avārija ar sešiem jauniešu upuriem TaurupēPolicija noskaidrojusi, ka automašīnas «Audi 100» vadītājs, iebraucot līkumā, netika galā ar automašīnas vadību un, nobraucot no ceļa, ietriecās kokā. Kopā automašīnā bija seši cilvēki - pieci vīrieši un viena sieviete.

Pie stūres bija 1990.gadā dzimis Taurupes iedzīvotājs, kurš nesen bija atgriezies no ārvalstīm, savukārt viņa blakussēdētāja bija 1995.gadā dzimusi Nītaures pagasta iedzīvotāja.

Automašīnā atradās vēl trīs taurupieši - 1986.gadā dzimis jaunietis, 1974.gadā dzimis vīrietis un šī vīrieša 1996.gadā dzimušais dēls. Sestais bojāgājušais ir 1995.gadā dzimis Zaubes iedzīvotājs.

Traģiskajā avārijā bojāgājušo taurupiešu tuviniekiem piešķirti bēru pabalsti, aģentūrai LETA pavēstījusi Taurupes Sociālā centra vadītāja Aira Ločmele.

Viņa neatklāja, kādas summas tiks piešķirtas bēru organizēšanai, taču lēmumi pieņemti atbilstoši Ogres novada saistošajiem noteikumiem.

Plānots, ka bēres notiks piektdien un sestdien.

Tuviniekiem, kā arī jaunietim, kurš atrada bojāgājušos, tiek sniegta psihologa palīdzība. Pagasta pārvalde esot gatava sniegt arī jelkādu citu palīdzību, kas nepieciešama tuviniekiem.Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [20] ››
Rincikam piekritu 13.03.2014 18:11
Notikumi pierāda, ka tiesības tikai no 25

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss