Sūdzas par advokāta Alda Gobzema rīcību saistībā ar Maxima traģēdiju

Advokāts Aldis Gobzems. Augstākā priekšniecība saņēmusi sūdzības.

Sūdzas par advokāta Alda Gobzema rīcību saistībā ar Maxima traģēdiju
Komentāri[6] 23.12.2013 16:33

Latvijas Zvērinātu advokātu padomē ir saņemti iesniegumi par zvērināta advokāta Alda Gobzema it kā neētisko rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu “Maxima” traģēdijas upuru tuviniekiem.

Latvijas Zvērinātu advokātu padome ir aicinājusi Gobzemu uz padomes sēdi nākamā gada 7.janvārī, lai advokāts sniegtu viedokli par minētajos iesniegumos paustajiem faktiem un apstākļiem.

Padomē decembra sākumā saņemti divi iesniegumi, kuros, pēc Gobzema teiktā, norāda uz viņa neētisko rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu “Maxima” traģēdijā cietušajiem.

Jautāts, vai viņš ir informēts, kas vērsās Zvērinātu advokātu padomē ar šādiem iesniegumiem, Gobzems atbildēja apstiprinoši, tomēr nevēlējās to paust publiski.

Jau ziņots, ka advokāti tuvākajā laikā iesniegs Zolitūdes traģēdijā smagi cietušā “Maxima” kasiera Mārtiņa prasību pret tirdzniecības uzņēmumu, prasot aptuveni 50 miljonu latu kompensāciju.

Gobzems iepriekš žurnālistiem stāstīja, ka prasības iesniedzējs būs sagruvušā veikala “Maxima” pārdevējs Mārtiņš, kurš joprojām smagā stāvoklī atrodas slimnīcā. Advokātam ir nepieņemami, ka “uzņēmums savam laipnākajam pārdevējam nav nodrošinājis pilnīgi visas iespējamās kompensācijas un medicīnisko palīdzību uz sava rēķina”.

“Mārtiņa prasība būs aptuveni analoga iepriekšējai – prasīt “Maxima” grupas viena gada peļņu, kas ir aptuveni 50 miljoni latu. Es domāju, ka tas nav īpaši daudz prasīts par to, ka cilvēkiem izbojātas dzīves. Es arī domāju, ka “Maxima” būtu ne tikai juridisks, bet morāls pienākums ziedot viena gada peļņu, lai segtu šīs morālās kompensācijas,” izteicās advokāts.

Gobzems uzsvēra, ka konkurences tiesībās uzņēmumiem par daudz mazākiem pārkāpumiem valsts piespriež sodus 5% apmērā no apgrozījuma. “5% no “Maxima” grupas apgrozījuma ir aptuveni 100 miljoni latu. Es domāju, ka tas nav daudz prasīts viena gada peļņa un 5% no apgrozījuma. Prasības būs vēl. Patlaban mani pilnvarojuši aptuveni 20 cietušie – bojāgājušo radinieki un cietušie. Iepriekš paustais, ka prasību kopējais apmērs varētu sasniegt miljardu, ir diezgan reāls,” uzskata advokāts.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesā iesniegts Zolitūdes traģēdijā cietušo prasības pieteikums par 100 miljonu latu piedziņu no tirgotāja SIA “Maxima Latvija”, būvuzņēmuma “Re&Re”, sagruvušās ēkas īpašnieka SIA “Tineo”, ēkas attīstītāja SIA “Homburg Zolitūde” un Rīgas domes. Pieteikums tika atstāts bez virzības līdz 6.janvārim trūkumu novēršanai.

Pirmā no prasībām iesniegta trīs cietušo privātpersonu vārdā, lūdzot piedzīt 50 miljonus par labu vienam, 40 miljonus par labu otram, kā arī desmit miljonus par labu trešajam cietušajam. Advokāts gan solīja, ka tiks iesniegtas vēl citu cietušo prasības.

Jau ziņots, ka, 21.novembrī iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
koinis 30.12.2013 12:51
Nu, tādu PR taisa, laikam līdīs politikā, pretīgs tips.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss