Atklāts, kāpēc Artuss Kaimiņš ir tik stulbs. Žurnālisti un slavenības dod diagnozi visienīstākajam cilvēkam

Žurnālā Vakara Ziņas publicētā analīze liecina par cilvēcisku neaudzinātību.

Atklāts, kāpēc Artuss Kaimiņš ir tik stulbs. Žurnālisti un slavenības dod diagnozi visienīstākajam cilvēkam
Komentāri[59] 09.10.2013 17:59

Nesen  «Arēnā Rīga» notika teju 10000 jauniešu apmeklēts pasākums «Studentu paradīze», kurā viens no galvenajiem māksliniekiem bija Gacho (Gatis Irbe), kuru arī savā «Suņu būdā» bija pamanījies aizskart (neklātienē!) Artuss Kaimiņš. Uz to reperis reaģēja ar ierakstu sociālajos tīklos, kur brīdināja aktieri uzmanīties, viņu satiekot (uz to «varonis» Kaimiņš atbildēja ar drosmīgo «nemīz» –

protams, neklātienē), bet minētajā koncertā Gacho uzvilka T kreklu, uz kura bija redzams aktiera por-trets un komentārus neprasošais paraksts «Cirvis»... Radiostacijas «Boom FM» īpašnieks Kaspars Upacieris jeb Ufo droši vien sajūsmā berzē rokas, jo bez Artusa Kaimiņa «riešanas» viņa «Suņu būdā» diez vai daudzi vispār zinātu par šādas stacijas esamību, taču pats Latvijas Nacionālā teātra aktieris neizbēgami grimst aizvien dziļāk – nez, kurš kantoris gan gribētu viņu aicināt vadīt kādu korporatīvo pasākumu? Ja nu vienīgi kāda garā vājo dziedniecības iestāde...

Apvaino tikai neklātienē

Interesanti, ka sākotnēji Kaimiņš lielākoties «aprēja» tos, par kuriem sabiedrībā jau tāpat bija izveidojies attiecīgs viedoklis. Piemēram, modes blogerim Denisam Ševeļovam tika tiešā tekstā un tiešajā ēterā vaicāts, cik ilgi viņš vēl būs gejs un vai neapnīk vazāties apkārt pa pasākumiem ar citu vīru sievām (acīmredzot domāta modes pazinēja Guna Leiškalne-Rokk). Tāpat viņš pamatīgi izņirgājās par Miku Ozoliņu, izziņoto «seksa semināru», jo režisors bija veicis nāvīgu grēka darbu – apsolījis ierasties uz raidījumu, bet to neizdarīja. Kaimiņš tiešraidē to nodēvēja par «mīzēju taktiku». Nikolajs Puzikovs bija apsolījies padomāt, vai piedalīties šādā raidījumā, bet pēc tam atteica – tāpēc vien aktieris par dziedošo policistu izņirgājās kārtīgi. Portāls Vipi.lv bija veicis īsu apkopojumu: ar savām dziesmām Nikolajs Puzikovs esot nogalinājis pusi Latvijas; šķībi dzied; pasākumos viņš dzerot alkoholu, bet ierodoties uz katru burziņu ar citu bābieti; čurātājiem Koļa sitot ar steku pa nierēm, savukārt viņš pats esot mīzējs... Par tiem «mīzējiem» Kaimiņš jau nu varētu paklusēt, jo kaut vai minētais «uzbrauciens» Gacho bija raidījumā, kurā viņš vīteroja ar reperi Ozolu, kuram tika pielīsts ar tekstu, ka «ar viņa mūziku kopā uzaudzis».

Nesaudzē arī kolēģus

Izmēģinājis savas runas dotības uz vairākiem cilvēkiem un konstatējis, ka par to pa purnu tomēr nesit, Kaimiņš ķērās pie saviem kolēģiem, kuriem nebūtu cienīgs pat kafiju pienest. «UgunsGrēka» Zenta jeb Regīna Devīte dēļ šī raidījuma speciāli brauca ar autobusu no Valmieras, bet izrādījās, ka intervētājam interesē vien tas, cik viņa pelna, vai Zenta ir filmējusies pornofilmās, vai negrib rīta agrumā iedzert viskiju un citas glupības. Pēc tam Devīte atzinās, ka, mājup braucot, pat apraudājusies, tomēr ļaunu prātu uz kolēģi neturot. Nesen Kaimiņš uz sarunu bija aicinājis Ģirtu Ķesteri, un arī te nekā gudra nebija: aktieris nepārtraukti interesējās par seksa tēmām – cik bieži Ķesteris «kniebjas», cik bieži viņam ir ejakulācija, kāda ir viņa mīļākā poza utt., taču ne īsti Ķesteris vēlējās atbildēt, ne Kaimiņam bija vēlme atbildes uzklausīt. Raidījuma beigās Kaimiņš teica, ka Ķesteris ir «babņiks», jo pārgulējis ar pusi Latvijas. Līdz šim «suņubūdnieku» spējis atsēdināt vienīgi autoeksperts Pauls Timrots, kurš «izārdīja» nesagatavotā aktiera uzbrukumus pa visām vīlītēm. «Sportot vajag pirms raidījuma, nevis tā laikā. Esmu pamanījis, ka tu ne tikai svīsti, bet arī nopuņķojies un teci. Vispār diezgan pretīgi skatīties,» rezumēja Timrots, kuram pēc tam sociālajos tīklos visi uzgavilēja.

Vai avārijas sekas?

Savulaik Kaimiņš atzīmējās TV3, diezgan nebaudāmi vadot anekdošu raidījumu un skaitījās jaunais un perspektīvais, taču 2003. gada 23. aprīlī viņš cieta traģiskā autoavārijā Krimuldā. Notikuma vietā gāja bojā divi Valmieras Drāmas teātra jaunie aktieri Brigita Pauzere un Ojārs Ritovs, bet vēl trīs aktieri – Kaimiņš, Līva Krūmiņa un Laimonis Stīpnieks – guva ārkārtīgi smagas traumas. Kaimiņam bija galvas trauma, tāpat arī bojāti kakla skriemeļi un citas veselības likstas, taču viņš izķepurojās un ātri vien varonīgi bija atpakaļ uz skatuves. Vai pēc avārijas Kaimiņš būtu kļuvis citādāks? Nē – to noliedz visi »VZ« anonīmi aptaujātie viņa kolēģi. «Es uzskatu, ka tas vienkārši ir audzināšanas jautājums. Viņam liekas, ka tā var, viņam liekas, ka viņš ir varonis,» teica kāda aktrise. «Žēl, jo kā aktieris viņš ir ļoti labs. Ļoti labs! Taču acīmredzami aizgājis ne pa to ceļu.»

***

Jautājums Latvijas Nacionālā teātra direktoram Ojāram Rubenim

– Vai Nacionālā teātra aktiera Artusa Kaimiņa vispārzināmā rosīšanās radio ēterā negrauj teātra un pat aktieru kā profesijas prestižu? Vai ļaujat viņam tā izpausties?

– Jā, es viņam ļauju! Ja kāds uzskata, ka viņš savā raidījumā kaut ko dara nepareizi, ir visas tiesības uz raidījumu neiet un viņa spēlē nepiedalīties. Ja esi aizgājis, tad spēles noteikumiem esi piekritis, un tā jau ir tava problēma, ar ko pats cīnies. Taču ir otra lieta: ja viņš vienkārši tiešraidē nepasaka «mēs gribējām uzaicināt Ojāru Rubeni uz interviju, bet viņš atteicās», bet publiski nogāna, tas vairs nav smuki. Uzskatu, ja viņš pēc tam ķengājas par šiem cilvēkiem, kuri atteikuši interviju, tas ir negodīgi un nenāk par labu ne Nacionālajam teātrim, ne, kas ir pats galvenais, viņam pašam. Taču katrs cilvēks pats izlemj savu likteni. Artuss kā aktieris ir labs, mākslā un kultūrā varētu izdarīt ļoti daudz labu lietu, bet viņš pats nosaka savu likteni. Viņš pats veido un nosaka savas attiecības ar konkrētiem režisoriem, aktieriem, kolēģiem utt. Tā ir viņa izvēle. Šī raidījuma dēļ vien es viņu no darba neatlaidīšu.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [59] ››
erna 05.08.2015 16:42
Preteklis.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss