Skrastiņš sagaidīts Tēvzemē ar militāru godu un karogu

Traģiski bojāgājušā Latvijas izlases hokejista Kārļa Skrastiņa pīšļi Rīgā sagaidīti ar militāru godu un valsts karogu, savā kontā sociālajā tīklā "Twitter" raksta aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Skrastiņš sagaidīts Tēvzemē ar militāru godu un karogu
Komentāri[1] 12.09.2011 08:00

"Vakar paspējām noorganizēt mūsu Kārlim Skrastiņam cienīgu atgriešanos Tēvzemē, ar militāru godu un karogu. Paldies par devumu Latvijai," raksta Pabriks.

Aģentūrai LETA Pabriks sacīja, ka militārā godasardze Skrastiņa sagaidīšanai noorganizēta līdzīgi kā tas bija arī bojāgājušajiem hokejistiem Čehijā, Krievijā, Zviedrijā. Godasardze noorganizēta pēdējā brīdī un, respektējot tuvinieku vēlmi, tā notika bez politiķu un masu mediju klātbūtnes.

"Uzskatu, ka tas bija militārs gods, tas bija valstisks pienākums," sacīja Pabriks.

Ministrs norādīja, ka Latvijas armija spēs palīdzēt arī Skrastiņa izvadīšanā pēdējā gaitā. "Mums, armijas pārstāvjiem tur vajadzētu būt," piebilda Pabriks.

Kā ziņots, Skrastiņa pīšļi Latvijā ar kravas lidmašīnu nogādāti pagājušajā naktī neilgi pēc pusnakts. Ar šo pašu lidmašīnu brauca arī Skrastiņa tuvinieki, bet viņus lidostā sagaidīja LHF prezidents Kirovs Lipmans, kurš pirms tam uz Rīgu bija atlidojis ar čarterreisu.

Skrastiņa mirstīgās atliekas Rīgā nogādātas bez starpgadījumiem. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses sekretārs Māris Gorbunovs pastāstīja, ka pagaidām joprojām nav skaidrība par laiku, kad līdzjutēji varēs atvadīties no leģendārā aizsarga, prognozējot, ka lielākai skaidrībai būtu jābūt pirmdien.

Arvien aktīvāk izskan versija, ka atvadīšanās no Skrastiņa notiks piektdien "Arēnā Rīga". Šo versiju ticamāku dara arī fakts, ka ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" aizvadīs pēdējo spēli sezonas pirmajā izbraukuma sērijā un atgriezīsies Latvijā.

Iepriekš laikraksts "Diena" informēja, ka vairāki "Dinamo" spēlētāji kluba vadībai devuši mājienu par piedalīšanos Skrastiņa bērēs pat tādā gadījumā, ja tajā laikā būs plānota kāda KHL spēle.

Jau ziņots, ka trešdien, 7.septembrī, neilgi pēc pacelšanās avarēja "Jak-42" markas lidmašīna, kurā atradās visa Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Jaroslavļas "Lokomotiv", kurā spēlēja arī viens no visu laiku labākajiem latviešu aizsargiem Skrastiņš.

Lidmašīnā atradās 45 pasažieri, 43 no tiem gāja bojā, tostarp arī 37 gadus vecais Skrastiņš.

Sestdien Jaroslavļā notika atvadu ceremonija, kurā godināja bojāgājušo "Lokomotiv" komandu. Pasākums notika vienības mājas spēļu arēnā "Arena-2000" un tajā piedalījās aptuveni 100 000 cilvēku.

Uz godināšanas pasākumu Jaroslavļā vairākas KHL vienības ieradās pilnā sastāvā. Tiesa, daudzas komandas nevēlējās pa taisno lidot uz Jaroslavļu, tā vietā sākotnēji lidojot uz Maskavu, bet pēc tam ar autobusu mērojot vairāk nekā 300 kilometrus.

Rīgas "Dinamo" komandu ceremonijā pārstāvēja uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs un valdes loceklis Zigmārs Priede.

Jaroslavļā, sākot ar piektdienu, izsludinātas trīs dienas ilgas sēras.

Jau vēstīts, ka "Lokomotiv" prezidents Jurijs Jakovļevs piemiņas pasākumā sestdien pavēstīja, ka "Lokomotiv" nepiedalīsies KHL 2011./2012.gada sezonas čempionātā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
Zvērs 12.09.2011 10:42
Aha, tagad vēl 3zvaigžņu ordeni piemetiet ;) Ir jau ok - Kārlis bija labs hokejists un jauks cilvēks, bet pārspīlēt jau nevajag. Pat ja vēlēšanas tuvojās...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss