Šlesers cer, ka Latviju glābs Krutojs un Tramps

"Latvijas Avīzē" otrdien viesojas Šle­sera Reformu partijas LPP/"LC" premjerministra amata kandidāts Ainārs Šlesers. Viņš lepojas ar savu ieguldījumu Krievijas bagātnieku piesaistē.

Šlesers cer, ka Latviju glābs Krutojs un Tramps
Komentāri[2] 16.08.2011 08:10

Fragments no intervijas:

Vai tagad Šlesera Reformu partija sevi arvien identificē kā lieluzņēmēju pārstāvi, vai būsiet tuvāk "vidējā cilvēka" interesēm?

– Šlesers kā politiķis paliek pie uzskata, ka tikai caur sekmīgu uzņēmējdarbību valsts var attīstīties. Mani var orientēt kā politiķi, kurš tendēts domāt par ieņēmumu palielināšanu. Nezinu, kādu ideoloģiju jūs tam piemērosiet, bet nav citas izejas, kā ģenerēt lielus investīciju piesaistes projektus un eksporta izaugsmi.

– No kā radīsies līdzekļi attīstībai un kā gan piesaistīs investīcijas?

– Vēlos iezīmēt pāris jaunas līnijas, kur Latvijai gūt papildu ieņēmumus un kā pelnīt. Pirms gada, oponentu lenkts no visām pusēm, izturēju un, paldies Dievam, atbalstītāju Saeimā bija vairāk nekā pretinieku – izdevās nolemt par imigrācijas likuma grozīšanu.

Trešo valstu pilsoņi ieguva iespēju saņemt uzturēšanās atļauju, ieguldot ievērojamus līdzekļus nekustamajā īpašumā, ekonomikā vai banku kapitālā. Pagājis gads, un pāri par 100 miljoniem eiro ienākuši Latvijas ekonomikā. Tā šis likums palīdzējis ne vienam vien cilvēkam.

Jūs zināt par manu vienošanos ar Krievijas šovbiznesa vīru nr. 1 Igoru Krutoju par lielu projektu realizēšanu Latvijā. "Jaunā viļņa" konkursa desmitajā gadā jādomā ne tikai par Dzintaru koncertzāles rekonstrukciju, bet arī par jaunām viesnīcām. Taču viesnīcas jābūvē kā Rīgā, tā Jūrmalā. Panākta vienošanās ar augstākās klases nekustamā īpašuma biznesmeni amerikāni Donaldu Trampu. Lai saprastu, par kādiem mērogiem ir runa, atgādināšu, ka Krutojs šogad iegādājies dzīvokli Ņujorkā par 48 miljoniem dolāru. Abi šie vīri ir tikušies un norunājuši par mērķi – uz "Jaunā viļņa" bāzes izveidot mūzikas konkursu Eiropas Savienībai. Šis pasākums jāpārliek uz angļu valodu, jāpiesaista attiecīgi mākslinieki un turpmāk jāeksportē ne vien uz bijušo PSRS, bet arī uz Eiropu.

Šogad uz "Vilni" atlidoja apmēram 300 privātās lidmašīnas. Tie ir bagātnieki, no kuriem dažiem pieder īpašumi, manta un nauda, kas pārsniedz Latvijas budžeta apmērus. Viņi neierastos Latvijā, ja Igors Krutojs nebūtu tas, kurš viņus ieaicina. Krutojs tādējādi atbalsta Latviju, jo viņam patīk Rīga, patīk Jūrmala. Ja Krutoja un Trampa projektus atbalstīs no Latvijas politiskā procesa puses, tad valsti spēsim pacelt pavisam citā līmenī.

E. Līcītis: – Pašlaik atbalsts no Latvijas puses nozīmē tikai jūsu līdzdalību minētajos projektos?

– Es atbalstu šo procesu, lai šurpu dabūtu investīcijas, arī ar ASV vēstniecību runājām. Nav runa par vienu, bet dažādiem projektiem aptuveni miljards eiro kopapjomā. Būvēs viesnīcas un pie tām – koncertzāles. Tajās notiks izrādes visa gada garumā, ne tikai vasarā. Atbrauks tūristi no Skandināvijas, Anglijas, Vācijas, Krievijas un dzīvos kompleksā ar ērtībām, restorāniem, veikaliem, vakara izklaidēm. Tas rada labi apmaksātas darba vietas tūrisma nozarē.

Jāsāk piesaistīt turīgus cilvēkus Latvijai. Pasaulē ir dažādas valstis. Bagāti arābi savās mītnes zemēs vasarā 40 grādos nevar izdzīvot bez kondicioniera, viņi labprāt dodas turp, kur ir svaigs gaiss un vēsāks. Ir viena būtiska priekšrocība Latvijai, salīdzinot ar Vāciju un Poliju. Šeit prot krievu valodu. Krievu biznesam tas ir ārkārtas izdevīgums strādāt caur Latviju – tā ir iespēja dzīvot Eiropā un vienlaikus runāt savā valodā. Runāju pavisam atklāti – krievus pievilina citviet, Londonas un Parīzes dārgajos veikalos ir uzraksti, ka šeit apkalpo arī krieviski, tas pats ir daudzos kūrortos. Tas ir tamdēļ, ka krievi maksā un ir ar mieru dārgi maksāt. Jā, Latvija ir valsts, kurā latviešu valoda ir valsts valoda, bet, ja ar angļu un krievu valodas prasmi spējam nopelnīt vairāk, tad šis instruments jāizmanto.

– Skaista programma, un redzēsim, vai par to tauta vēlēšanās balsos. Sakiet, vai pats esat ticies ar miljardieri Donaldu Trampu?

– Jā, viņa ofisā Ņujorkā un vairākkārt arī ar viņa meitu Ivanku, kura vada nekustamo īpašumu biznesu. Trampa pārstāvji bijuši Rīgā, izpētījuši, ka te ir unikāla vieta starptautiskam konferenču biznesam. Taču interese vēl vairāk palielinās, kad uzzina, ka ir nedēļa, kad Rīgā un Jūrmalā mēdz ierasties Abramovičs, Fridmans un citi krievi ar "bagātiem" vārdiem. Tie vēl ir zināmie miljardieri, bet daudzus gadus uz šejieni brauc mazāk zināmi, bet ne mazāk bagāti ļaudis. Pasauli interesē Krievijas tirgus un lielā nauda, bet Latvija – kā eiropeiska vieta ar Eiropas likumiem un kārtību. Līdz Maskavai ir stundas lidojums no Rīgas, kamēr no Londonas – četras stundas, un te satiekas Eiropa ar Austrumiem. Mums jādomā netradicionāli. Tieši tāpēc, apvienojoties Trampa–Krutoja sinerģijai, Latvijas atpazīstamība celtos citā līmenī.

Tramps ir brends, pievelkoša zīme kā krieviem, tā skandināviem un amerikāņiem. Ja viņš pasaka – es izvēlos Rīgu, es eju uz Rīgu, tad tas ir signāls, ka tā ir pareizā vieta, rodas sekotāji. Ja Krutojs apstiprina līdzdalību projektā, arī tad seko daudzi citi investori. Esmu kopā ar Krutoju ticies ar šiem miljardieriem, un viņi teikuši, ka gatavi šeit ieguldīt savu naudu.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Jā! 17.08.2011 07:31
Nu traki, cilvēks ar mazvērtības principiem, kam ir tikai viena vērtējuma skala- NAUDAS DAUDZUMS ĶEŠA! BET TIE "CITI NEMAZĀK BAGĀTIE", par kuriem nezina kā Abramoviču unko tur vēl, tie laikam narkotiku un ieroču kontrabandisti, ja jau slēpj savu bagātību?

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss