Dūle ar domubiedriem veido kampaņu "Oligarhu kapusvētki"

Televīzijas raidījumu vadītājs Viesturs Dūle un viņa domubiedri ar kampaņu "Oligarhu kapusvētki" cer sapurināt un pamodināt tautu, lai tā mainītu attieksmi pret pastāvošo sistēmu Latvijā.

Dūle ar domubiedriem veido kampaņu "Oligarhu kapusvētki"
Komentāri[1] 03.06.2011 16:09

Dūle pastāstīja, ka kampaņas organizatoru vidū ir arī mākslinieks Aigars Bikše, radio balss Valdis Melderis, "draugiem.lv" radošais direktors Guntars Meluškāns, reklāmas aģentūras "Inspired" pārstāvis Jānis Erts un citi.

Uz jautājumu, vai pasākumā uzstāsies arī kādi no pasākuma reklāmas videoklipā redzamajiem cilvēkiem, Dūle vien atteica, ka "tas būs mūsu mazais pārsteigums, kā jau kapusvētkos pienākas", un plašāku informāciju solīja sniegt nākamnedēļ.

Sākotnēji ideja par to, ka jārīkojas, esot radusies, vērojot izglītības sistēmu Latvijā, kurā "nenotiek nekāda saruna". "Pēc tam tas aizgāja uz sistēmu kā tādu," sacīja aktīvists un norādīja, ka nav runa tikai par kaut kādām trešajām personām, kas diktē noteikumus, – ir daudzi cilvēki, kas šo sistēmu veicina un ar to sadarbojas.

"Šis ir tas jautājums – kur mēs stāvam, vai esam par nabadzīgu valsti un sadarbojamies ar šo sistēmu, vai arī iekustinām tos, kuri stāv malā. Pašlaik Saeimā nav dziļi intelektuālu cilvēku, ir tikai viltīgi cilvēki, un to bieži var sajaukt," klāstīja Dūle.

"Latvieši ir labticīgi, tā ir tā labā ziņa. Bet man ir sajūta, ka mēs 20 gadu esam bijuši apstulbināti un paļāvušies uz čaļiem, kas tur šiverē," viņš piebilda.

Dūle gan uzsvēra, ka politikā neiešot, vien vēlas iekustināt sabiedrību.

Runājot par "Oligarhu kapusvētku" pasākumu, uz ko ar internetā izplatītu videoklipu 8.jūnijā aicina Dūle un vēl vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, viņš paskaidroja, ka tajā nebūs "milzu skatuves un pompozu salūtu", bet ikviens cilvēks aicināts būt radošs un izpausties, "apbērējot oligarhu sevī", – aizdegt svecīti, palaist gaisā balonu, nākt ar oligarhu maizītēm vai palaist Daugavā koka plostu ar salmu lelli.

"Bet attieksmei jābūt ekoloģiskai un ar mīlestību pret Daugavu – tikai koks, salmi vai papīrs," minēja Dūle un norādīja, ka ar šo pasākumu vēlas vairot labdabību un pozitīvismu, tādēļ ar leļļu slīcināšanu varbūt nevajadzētu aizrauties.

"Bet ar to es nedomāju pozitīvismu [reklāmista Ērika] Stendzenieka izpratnē..

Stendzenieks un [bijušais Tautas partijas tēla veidotājs Jurģis] Liepnieks man liekas riebīgs piemērs, kā cilvēki sadarbojas ar sistēmu," teica Dūle.

Viņš arī atzina, ka vēlas, lai viss notiktu godīgi un caurspīdīgi, tādēļ visas iespējamās pasākuma izmaksas tikšot atspoguļotas internetā. Pagaidām visus izdevumus aktīvisti esot seguši no savas kabatas. Iespējams, tuvāko četru mēnešu laikā tiks rīkotas vēl kādas līdzīgas kampaņas.

Pasākums gan vēl neesot saskaņots Rīgas domē, bet pie tā tiekot strādāts. Dūle pagaidām neņēmās prognozēt, cik cilvēku varētu ierasties uz rīkoto akciju.

Jau vēstīts, ka interneta vidē izplatīts videoklips, kurā vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp pianists Vestards Šimkus, diriģents Māris Sirmais, televīzijas un radio balss Baiba Sipeniece-Gavare, aicina iedzīvotājus 8.jūnija vakarā pulcēties starp Rīgas tiltiem uz akciju "Oligarhu kapusvētki".

Vakar plaši iedzīvotāju protesti notika arī iepretim Saeimai. Jau no agra rīta līdz pat vēlam vakaram iedzīvotāji asi pauda savu attieksmi pret valstsvīriem un viņu pieņemtajiem lēmumiem.

Īpaši neiecietīgu iedzīvotāju attieksmi saņēma jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš (ZZS). Brīdī, kad Bērziņš pēc ievēlēšanas iznāca no Saeimas, pūlis viņu izsvilpa un nedeva vārdu. Protesti turpinājās līdz plkst. 22 vakarā

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
chingacguks 04.06.2011 06:24
Jēga būs tad,kad pa Daugavu palaidīs peldēt deputātus!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss