Baumas beidzot tiek kliedētas - publiskoti Freimaņa nāves cēloņi un diagnoze

Pēc Mārtiņa nāves publiski tika minēti daudzi un dažādi iemesli, kas kalpojuši par nāves iemeslu, bet tikai tagad Mārtiņa piederīgie ir saņēmuši ārsta slēdzienu un ir gatavi darīt to zināmu sabiedrībai.

Baumas beidzot tiek kliedētas - publiskoti Freimaņa nāves cēloņi un diagnoze
Komentāri[45] Bilžu galerija[9] 07.02.2011 15:16

Dziedātājs un dzejnieks Mārtiņš Freimanis šo pasauli pameta 27.janvāra naktī.

Ārsta-pataloga Ilzes Rones ziņojumā par nāves cēloni kā galvenais minēts akūts toksisks (metabols) hepatīts un kā papildus apstāklis, kas veicinājis nāves iestāšanos arī taukainā hepatoze trešajā stadijā.

Infektoloģijas nodaļas vadītājs profesors Jāzeps Keišs, komentējot nāves cēloni saka: „Šis bēdīgais iznākums ir sistemātiski un ilgstošā laika periodā apzināti un neapzināti bojātā veselība.”

Pamata nāves iemesls ir aknas aptaukošanās, kas svērusi četrus kilogramus, tādējādi spiežot uz citiem orgāniem, bet nāves iestāšanos paātrinājusi arī vājā sirdsdarbība, par ko liecināja izteikti vājais pulss, palielināta liesa, nieru mazspēja un papildus tam arī slapjais pleirīts, kas iegūts, izstaigājot un līdz galam nenovēršot saaukstēšanās sekas. Tas viss arī novedis pie vispārēja organisma intoksikācijas (saindēšanās) un pāragrās mākslinieka nāves.

Fotogalerijā Mārtiņš Freimanis Kristapa Streiča bērēs pērnā gada oktobrī.

-----------------------------------------------------

Šodien Mārtiņam būtu 34. dzimšanas diena un viņu godinot, liepājnieki Liepājas latviešu biedrības namā organizē vēl vienu atvadīšanās pasākumu. Kā zināms, 3.februārī tāds notika Rīgas Krematorijā.

Urna ar Mārtiņa mirstīgajām atliekām glabāsies pie Mārtiņa piederīgajiem un līdz pavasarim vēl netiks atdota zemei.

Mārtiņa aiziešana ir neaizvietojams zaudējums latviešu populārajā mūzikā un piederīgie, draugi un visi, kas šo mūžam labsirdīgo dzejnieku cienīja un mīlēja, sola rūpēties par viņa piemiņu.

Viņa dzīve saveda kopā daudzus cilvēkus, bet viņa nāve ir savedusi kopā ne mazāk cilvēku, kurus šis traģiskais notikums ir saliedējis ar kopīgu vēlmi, nekad nepieļaut neviena sava drauga pāragru aiziešanu un kopīga cieņa pret Mārtiņa mantojumu, kas ir viņa dziesmas, dzeja un kino lomas.

Draugi un domubiedri ir nolēmuši, ka 11.martā, Arēnā Rīga notiks Mārtiņa Freimaņa piemiņai veltīts koncerts. Tāds, kādu viņš būtu pats vēlējies un par kuru saviem draugiem bija teicis. Informācija par šo pasākumu vēl sekos.

Daudz laimes dzimšanas dienā, Mārtiņ!

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [45] ››
domā domā izdomā 10.02.2011 20:57
Var jau apvainoties uz pāridarītājiem un dzīvot ar aizvainojumu sirdī, bet var arī piedot, vai drīzāk neņemt pie sirds. Vai tiešām neesiet paši ko pateikuši un pēc tam mocījušies un sev teikuši - kāpēc es tā teicu. Zinu tikai vienu, ja viņš nebūtu "tāds" - nebūtu tik daudz kam ir smagi un ļoti ļoti žēl. Un smagi un žēl ir visādiem - gan bagātiem, gan nabagiem. Arī bomžiem (tie visi kādreiz bija kārtīgi cilvēki). Un galu galā, tā bija viņa dzīve, viņa ķermenis un viņa veselība. Tā bija viņa izvēle dzīvot tā un ne savādāk. Un pietiek analizēt, tāds viņš bija.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss