Miris mūziķis Mārtiņš FREIMANIS

VIPi kļuvis zināms, ka naktī uz ceturtdienu miris grupas "Tumsa" līderis Mārtiņš Freimanis. Mūziķa dzīvība izdzisa dažas nedēļas pirms viņa 34. dzimšanas dienas.

Miris mūziķis Mārtiņš FREIMANIS
Komentāri[220] 27.01.2011 10:12

Mārtiņš Freimanis pirms pāris dienām gripas dēļ smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.

Kā informēja  viens no ierakstu kompānijas «Mikrofona Ieraksti» vadītājiem Guntars Račs,  Freimanis miris Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC). «Viņam jau iepriekš bija hroniskas lietas, kas prasīja ilgstošu ārstēšanos un pret ko viņš varbūt nedaudz vieglprātīgi attiecās... Un rezultāts ir tāds, kāds tas ir,» sacīja Račs. Tomēr viņš piebilda, ka nav ārsts un precīzu diagnozi nevar sniegt.

LIC direktore Baiba Rozentāle pagaidām atteicās sniegt jebkādus komentārus.

Viņš apliecināja, ka mūzikas izdevējkompānija iesaistīsies mūziķa bēru organizēšanā. Račs teica, ka pašlaik par to tiekot lemts, par tālāko rīcību šajā jautājumā solot informēt ar preses paziņojumu starpniecību. Mūzikas ierakstu kompānija izsaka milzīgu līdzjūtību mūziķa piederīgajiem un faniem.

Mārtiņš Freimanis (dzimis 1977. gada 7. februārī, Liepājā, Latvijā) ir grupas "Tumsa" vokālists. Viņš ir arī komponists, aktieris, dzejnieks un televīzijas raidījumu vadītājs.

 

Kopš 1994. gada nogales Mārtiņš Freimanis ir grupas Tumsa solists. Kopā ar grupu ir iznākuši 6 albumi, tādējādi padarot Freimani par vienu no populārākajiem Latvijas dziedātājiem. 21. gadsimta sākumā, kad grupa jau bija nostabilizējusies Latvijas mūzikā, Freimanis sāka komponēt dziesmas un rakstīt dziesmu tekstus arī citiem izpildītājiem. 2002. gadā iesākās viņa sadarbība ar Lauri Reiniku, kad Freimanis sarakstīja vārdus viņa komponētajām un izpildītajām dziesmām.

 

2003. gadā Mārtiņš Freimanis kopā ar Reiniku un Yanu Kay izveidoja grupu F.L.Y., kas ar dziesmu "Hello From Mars" uzvarēja Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Lielajā finālkoncertā, kas norisinājās Rīgā, grupa ieguva tikai 24. vietu. 2004. gadā Freimanis iesāka sadarbību ar grupu Putnu Balle, komponējot viņu dziesmas. 2005. gadā Eirovīzijā ar Mārtiņa Freimaņa dziesmu "The War Is Not Over" piedalījās Putnu Balles dalībnieki Valters & Kaža, kas konkursā ieguva 5. vietu.

 

2004. gadā klajā nāca Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums "Zālīte truša dvēselei", kurā līdzās dzejoļiem atradās arī "Tumsas" dziesmu teksti. Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē "Kaupēn, mans mīļais". 2005. gadā Freimanis piedalījās Arvīda Krieva kinofilmā "Man patīk, ka meitene skumst" 2007. gada 15. novembrī Mārtiņš Freimanis debitēja LTV seriālā "Neprāta cena".

 

Nakts mani baltu izkrāso.
Man nu prom jālido.
Sniegotiem baložiem pilns debesjums.
Lūdzu, man jātiek pie jums!
Skatos un brīnos, cik daudz
Elpas putnu pret debesīm trauc.
Ticiet, man šonakt ir ļauts
Pārāk daudz – pārāk daudz!

Naktī, kad zvaigžņu lietus līs,
Veries debesīs!
Sameklē mani starp tiem
Mākoņos paslēptiem eņģeļiem.
Neaizver logu tik’ ciet –
Ja nu šonakt man nav vairs kur iet?
Būšu tas kūstošais snieg
Plaukstās tev mirkli vēl.

Mazliet tik’ žēl – tevis nav klāt.
Nakts mani uzrunā – neparastāk.
Varbūt par daudz vaļas man ļauts?
Bet gribas man spārnus vēl nesakļaut.

Mārtiņš Freimanis. Nakts mani uzrunā, 2003. No krājuma Zālīte truša dvēselei.  

 

VIPI izsaka visdziļāko līdzjūtību Mārtiņa tuviniekiem un draugiem

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [220] ››
Lūgsimies par mirušajiem. 08.02.2011 10:16
Lūgsimies par mirušajiem.
Šī svētdiena vieno sevī divus noslēpumus. Mēs pieminam visus ticīgos mirušos un svinam Kristus augšāmcelšanos. Tie palīdz dziļāk apzināties, ka, lai gan mūs pārņem skumjas par nāvi, tomēr varam priecāties par mūžīgās dzīves apsolījumu» – teica Benedikts XVI, uzrunājot Sv. Pētera laukumā sapulcējušos 27477545 svētceļniekus. Apcerē pirms lūgšanas «Kunga Eņģelis» pāvests uzsvēra, cik svarīga ir lūgšana par mirušajiem. Citējot encikliku Spe salvi, Svētais tēvs skaidroja, ka nākamā dzīve nav tikai mūžīgā eksistēšana, bet arī iegremdēšanās Kristus bezgalīgās mīlestības okeānā, kur nepastāv laiks. Ticība Kristus uzvarai pār nāvi stiprina pārliecību, ka arī mūsu dzīve nebeigsies līdz ar nāvi, bet, pateicoties Dieva varenībai, mūsu dzīves tumsa kļūs par mūžīgo gaismu.

«Kristīgā cerība neattiecas tikai uz mums pašiem – uzsvēra pāvests. – Cerība attiecas arī uz mūsu tuviniekiem. Mūsu eksistence ir cieši saistīta ar citiem cilvēkiem. Mēs esam saistīti viens ar otru. Tādēļ katrs labais vai ļaunais darbs, zināmā mērā skar mūs visus. Virs šīs zemes svētceļojošas dvēseles lūgšana var palīdzēt citai dvēselei, kura atrodas šķīstītāvā. Tādēļ Baznīca aicina lūgties par mūsu aizgājējiem, apmeklēt viņu atdusas vietas. Lai Marija, cerības zvaigzne, stiprina mūsu ticību mūžīgajai dzīvei un pieņem mūsu lūgšanas par mirušajiem brāļiem».

Benedikts XVI ne tikai aicināja ticīgos lūgties, bet arī pats lūdzās par mirušajiem. Svētdienas pēcpusdienā viņš apmeklēja Svētā Pētera bazilikas grotas, kur aizlūdza par visiem saviem priekšgājējiem.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss