Aktrisēm Dzērvei un Pļavniecei atkusnī applūdināti dzīvokļi

Milzīgai daļai rīdzinieku pēkšņi uznākušais atkusnis bija īsta sodība, kas izpaudās ne tikai slapju apavu vai aiz krāgas pēkšņi aizkrituša kūstošā sniega veidā, bet radīja arī lielus sadzīviskos sarežģījumus.

Aktrisēm Dzērvei un Pļavniecei atkusnī applūdināti dzīvokļi
Komentāri[16] 21.01.2011 08:53

Izrādās, ka šo nelaimīgo vidū ir arī aktrises Aija Dzērve un Ieva Pļavniece, kurām applūdināti dzīvokļi, turklāt namu apsaimniekotāji mēģina atgaiņāties no saistībām par sabojāto mitekļu remontiem.

Remonts kaķim zem astes

Dailes teātra aktrise Aija Dzērve mitinās kāda Teikas apkaimes nama dzīvokļa augšējā stāvā un šoziem uz savas ādas izbaudījusi, ko nozīmē laikus nenotīrīts mājas jumts – atkusnī dzīvoklis applūdis. «Mans baltais remonts virtuvē nu ir kaķim zem astes. Arī meitas istabā viss applūdis tā, ka apmetums no griestiem ir nost trīs kvadrātmetru platumā, un es pirmoreiz dzīvē nezinu, kā ar to visu tikt galā...» intervijā «Neatkarīgajai» stāstījusi Dzērve. «Sākumā ūdens no griestiem tecēja mazliet, tad arvien vairāk, un tad vietā, kur piestiprināta lampa, gāzās kā no krāna. Ik pa laikam gājām uz bēniņiem, ar spaiņiem smēlām ūdeni un gāzām ārā. Trakākais, ka par radušos situāciju neviens negrib uzņemties atbildību – ne namu pārvalde, ne apdrošinātāji, kuri tālredzīgi iekļāvuši punktu attiecībā uz augšējo stāvu dzīvokļiem: ka tas ir pašpārvaldes ziņā. Bet pašpārvaldei galva par to nesāp,» aktrise neslēpa sašutumu par pašvaldības SIA «Juglas nami» filiāles «Teika» darbinieku vienaldzību. Ja viņi sniegu no jumta laikus būtu notīrījuši, iespējams, nekas tāds nebūtu noticis.

Nākas šķirties no meitas

Izrādās, līdzīgās nedienās iekūlusies arī Dzērves kolēģe izrādē «Versaļas kods» Ieva Pļavniece, kura arī iegādājusies dzīvokli augšējā stāvā. Abām applūdušo dzīvokļu sāga ir kopīgs sarunu temats darbā, vienīgi Pļavniece laikam gan nolēmusi ar šo likstu cīnīties patstāvīgi. Pļavniece sarunā ar »VZ« apstiprināja, ka tik tiešām šoziem dzīvoklī sniega kušanas rezultātā radušies plūdi. «Es to negribu apspriest – tās ir manas privātās problēmas. Es šo jautājumu risinu ar savu namu pārvaldi, un man negribas to darīt ar preses starpniecību,» »VZ« strikti norādīja Pļavniece.

Pļavnieces komentāru skopuma dēļ »VZ« nebija iespējams noskaidrot, kā viņas ikdienu iespaido cīņa ar namu apsaimniekotājiem un plūdiem, taču Dzērvei šī iemesla dēļ klājas visai grūti. Proti, viņa pat ir šķirta no meitas Esteres, kura plūdu dēļ ir «evakuēta» pie vecvecākiem uz laukiem – lai nebūtu jābrien pa istabu gumijas zābakos. Jāpiebilst, ka Dzērve dzīvokļa iegādei ņēmusi kredītu uz 30 gadiem un pašlaik atlicis maksāt «vairs tikai 28 gadus».

Pašvaldība: šausmas – ziema!

Pēc »VZ« rīcībā esošās informācijas, šoziem Rīgā applūduši neskaitāmi augšējos stāvos esoši dzīvokļi (Dzērve pat minēja skaitli «viena piektā daļa»), un visiem ir smagas problēmas atrast atbildīgo, kurš uzņemtos par to vainu un segtu zaudējumus. Rīgas domes namu pārvaldes aizbildinās ar «force majeure» apstākļiem, tas ir, sniega un jumtu daudz, darbinieku maz, naudas trūkst, visu notīrīt nav iespējams. Savukārt apdrošinātāji jau tālredzīgi paredzējuši šādu notikumu attīstību, tāpēc vai nu visu novēluši uz pašvaldības (namu apsaimniekotāju) pleciem, vai arī līgumos iekļāvuši punktu, ka par šāda rakstura ķibelēm maksā, piemēram, tikai reizi trijos gados. Taču atkusnis var uznākt katru gadu, bet jumtu tīrīšana nudien nav apsaimniekotāju prioritāte... Aktrisēm Dzērvei, Pļavniecei un citiem viņu nelaimes brāļiem un māsām par prieku »VZ« gan var pavēstīt pēdējā laika tendences: pēc vienotās domes a/s «Rīgas namu apsaimniekotājs» izveides bijušajām namu pārvaldēm (filiālēm) vairs nav lielas intereses kašķēties ar īrniekiem, un tās labprāt paraksta aktus par defektiem – par remontu nu nenāksies maksāt no sava, bet centrālā apsaimniekotāja maciņa...

Nelaimes putns Dzērve

Starp citu, pirms kāda laika »VZ« jau aprakstīja šova «Dziedi ar zvaigzni. Milžu cīņas» dalībnieku pārsteigumu par niecīgo samaksu no balsojumu procentiem. Vairāki šova dalībnieki norādīja, ka visvairāk nauda bijusi nepieciešama aktrisei Dzērvei, kura esot iekūlusies nopietnās finansiālās problēmās. Dzīvoklim nepieciešamais remonts šo situāciju padarīs tikai smagāku, taču aktrise par dzīvi nesūdzas. «Esmu optimiste, un šis ir tāds laiks, kad ir grūti visiem,» lakoniski baumas par savām problēmām »VZ« komentēja Dzērve. Pašlaik teātrī viņa ir redzama pat vairākās izrādēs – komēdijā «Gaisa grābekļi», traģikomēdijā «Versaļas kods», izrādē «Atvadas jūnijā», kā arī Kārļa Auškāpa savdabīgajā komēdijā «Kad citi jau guļ».

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [16] ››
liene 26.01.2011 16:58
pagājušo gadu arī piedzīvoju Teikas namu neprasmību un absolūtu neprofesionalitāti. Bet esmu pārliecināti, ka šīm divām burvīgajām aktrisēm viss izdosies!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss