Zeltiņa un Ģederte ievērtējušas Latvijā lielāko piparkūku (FOTO)

Ceturtdien, 2.decembrī, Mildas tirdziņā (E.Birznieka Upīša iela 2) atklāta LATVIJAS LIELĀKĀ PIPARKŪKA un aizsākta akcija "Tava sirds Latvijas lielākās piparkūkas sirdī".

Zeltiņa un Ģederte ievērtējušas Latvijā lielāko piparkūku (FOTO)
Komentāri[10] Bilžu galerija[12] 04.12.2010 08:00

Latvijas lielāko piparkūku Mildas tirdziņa apmeklētāji varēs aplūkot līdz pat decembra beigām. Piparkūkas kopējais svars pārsniedz 60 kg un kopumā tās mīklai izmantoti 25 kg miltu, 18 kg cukura un gandrīz 8 kg margarīna, kā arī garšvielas – muskatrieksts, smaržīgie pipari, koriandrs, kardamons, krustnagliņas un 1 kg kanēļa.

Piparkūkas cepšanas process ilga vairākas dienas – tā cepta pa atsevišķiem gabaliem, kas pēc tam ievietoti veidnē, kuras diametrs sasniedz gandrīz 2 metrus. Piparkūkas gabali kopā tika stiprināti ar karameli un beigās pārklāti ar olbaltuma glazūru.

Vienlaicīgi ar piparkūkas atklāšanas pasākumu, tiek aizsākta akcija "Tava sirds Latvijas lielākās piparkūkas sirdī". Akcijas laikā tiks vākti līdzekļi Liepājas domes sociālā dienesta bērnu nama jauniešu istabas remontam, kas šobrīd atrodas kritiskā stāvoklī. Lielākajiem ziedotājiem būs iespēja pēc saviem ieskatiem apgleznot kādu no mazākām sirds formas piparkūkām, kas iestrādātas lielajā piparkūkā. Atklāšanas pasākumā piparkūku sirdis izrotāja pirmie sponsori - SIA Elektrolux Latvia, SIA Aloja Starkelsen, SIA Fidea, SIA Milda KM un SIA Liepājas papīrs. Piparkūkas apgleznošanā piedalījās arī Latvijas Blondīņu asociācija.

 „Ziemassvētki ir laiks, kad vēlamies iepriecināt citus. Mēs ceram, ka pateicoties Latvijā lielākajai piparkūkai, izdosies savākt nepieciešamos līdzekļus Liepājas bērnu namam. Lielā piparkūka tirdziņa apmeklētājus priecēs līdz pat 31.decembrim, bet pēc tam, kopā ar saziedotajiem līdzekļiem ceļos uz Liepāju,” atzīmē SIA „Jumāras īpašumi” valdes priekšsēdētājs Andris Brikšķis. Viņš piebilda, ka mazākas summas ikviens var ziedot uz vietas Mildas tirdziņa ziedojumu kastītē, bet lielākajiem ziedotājiem nepieciešamā informācija atrodama mājas lapā www.mildastirdzins.lv

Lielās piparkūkas atklāšanas pasākumā viesus ar veselīgiem produktiem, kas gatavoti īpašā Elektrolux tvaika krāsnī, cienāja TV šova Dejo nost dalībnieks Raimonds Ilgavizs. Viņš, pateicoties veselīgam uzturam, salīdzinoši neilgā laikā atbrīvojies no 60 liekajiem kilogramiem un ar tirdziņa apmeklētājiem dalījās savos svara zaudēšanas noslēpumos. „Visiem, kad vēlas notievēt, aicinu to darīt veselīgi, jo diēta nenozīmē neēšanu, bet gan pareizi gatavotu un veselīgu pārtiku. Starp citu, Mildas tirdziņa klients esmu kopš TV šova Deja nost sākuma, jo šeit var atrast visu, kas nepieciešams manai ēdienkartei, turklāt – Latvijā ražotu.”

Kopumā Mildas tirdziņš piedāvā 37 dažādu nozaru uzņēmumu produkciju, starp tiem tādi Latvijā labi zināmi ražotāji kā „Daugava”, maizes ceptuve „Lāči”, „Trikātas siers”, „Rēzeknes gaļas kombināts”, „Milda”, „Ķekavas broileri”, „Saldus pārtikas kombināts”, „Ragaciema zivis”, dārzaugu un graudaugu veikaliņi „iDille” u.c. Kopējā tirgus teritorija sastāda 1600m2 un tas nodrošina darba vietas 150 strādājošajiem.

Visu decembri tirgus teritorijā darbosies īpašs Mildas Ziemassvētku tirdziņš. kur līdzās veselīgajiem pašmāju ražotāju pārtikas produktiem būs iespējams iegādāties arī dažādas jaukas un ar sirsnību gatavotas ziemassvētku dāvanas.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [10] ››
Petrushka 06.12.2010 19:46
taas abas kuukas visus pasakumus pec kartas apmekle..uz shprotu degustaciju gan jau ari ierastos, ja zinatu, ka tiks uz vaaka vai VIPi zinjaas

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss