Par labu Freimanim no valsts piedzen 3500 latu kompensāciju

Latvijas valstij jāmaksā tā dēvētajā "Banka Baltija" (BB) krimināllietā notiesātajam bijušam bankas prezidentam Tālim Freimanim 3500 latu atlīdzība par nodarīto morālo kaitējumu, jo apcietinājumā viņš pavadījis par trim gadiem ilgāku laiku, nekā bijis galīgais sods.

Par labu Freimanim no valsts piedzen 3500 latu kompensāciju
Komentāri[2] 05.11.2010 08:07

Tā paredz Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas spriedums Freimaņa prasībā pret Latvijas valsti Tieslietu ministrijas (TM) personā, kurā bija prasīta 100 000 latu morālā kaitējuma atlīdzība.

Spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā un to līdz 23.novembrim var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Freimanis civilprasību pret valsti iesniedza tiesā pēc tam, kad 2009.gada 30.aprīlī likumīgā spēkā stājās spriedums BB krimināllietā, kurā par vainīgiem daļā viņiem inkriminēto noziegumu tika atzīts gan viņš, gan bijušais likvidējamās BB Uzraudzības padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Lavents.

Freimanis prasībā norādīja, ka kopējais laiks, ko viņš pavadījis apcietinājumā un mājas arestā BB krimināllietas gaitā, bijis ilgāks nekā galīgais viņam piespriestais sods.

Apcietinājumā pavadītais laiks viņam nodarījis smagu morālo kaitējumu, liedzis pašattīstības iespējas, turklāt, būdams ekonomikas zinātņu doktors, pēc BB lietas beigām viņš tā arī nav varējis atrast darbu specialitātē, un valsts maksātā pensija aprēķināta, ieskaitot laiku, ko viņš pavadījis apcietinājumā.

TM Freimaņa prasību neatzina, norādot, ka tiesvedība par to pašu priekšmetu jau skatīta Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Taču Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa Freimaņa prasību apmierināja daļēji, piedzenot no valsts TM personā 3500 latu morālā kaitējuma atlīdzību, kā arī valsts nodevu un ar lietu saistītos izdevumus. TM būs jāmaksā arī likumiskie 6% gadā līdz sprieduma izpildei.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Vai-vai 05.11.2010 16:35
Cik reižu šie freimaņi un laventi apzags tautu?Morālais kaitējums - kam?

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss