Amerikāņi popularizē dzērveni, latviešiem ceļš vaļā tirdzniecībai

SIA Lienama Alūksne šogad dzērveņu eksportu uz Vāciju spējusi palielināt par 200 %. Tas izdevies, pateicoties ne vien pašas kompānijas darbinieku pūlēm, bet arī amerikāņiem, kas veikuši lielus priekšdarbus lielogu dzērveņu mārketinga aktivitātēm Eiropā.

Amerikāņi popularizē dzērveni, latviešiem ceļš vaļā tirdzniecībai
Komentāri[1] 14.10.2010 16:23

Kompānijas līdzīpašniece Gundega Sauškina skaidro, ka ASV dzērveņu audzētāji Vācijā ieguldījuši ļoti lielus finanšu līdzekļus, lai Eiropu iepazīstinātu ar šo ogu un tās vērtīgajām īpašībām.

«Amerikāņi tādā veidā arī mums ir palīdzējuši, izcērtot ceļu uz Eiropu. Un izstādēs viņi no mums pat izvairās un nerunā, jo esam konkurenti gan ASV, gan Kanādai. Turklāt Vācijai un Anglijai dzērvenes ir vienkāršāk importēt no Eiropas Savienības, jo, kā uzskata angļi, ar lidmašīnu transportētā oga ir vairāk piesārņojusi vidi, nekā ar mašīnu vestā, kas ir ekoloģiski labāka,» skaidro Lienamas vadītāja.

Viņa paredz, ka šogad visa svaigo ogu raža tiks realizēta eksporta tirgos. Eksportā uzņēmumam stabils partneris ir Vācija, bet Anglijā produkcija tiek realizēta atkarībā no cenas. Nedaudz produkcijas uzņēmums realizē arī Polijā – tur Lienama spēj konkurēt ar svaigo ogu sulu.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
kellija 15.10.2010 04:36
Patiesi laba ziņa.Lai izdodas!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss