Kristap, mūsu sirdīs un domās Tu paliksi mūžam! ATVADU FOTOGALERIJA

Kristapa nāve ir miglā tīta. Režisora dzīvības stīgas aprāvušās filmējot likteņupes lokus pierobežā, kur kolēģa vadītais lidaparāts iegāzies priedēs. Kokā ar galvu uz leju Kristaps karājies divas stundas. Ir uzsāktas birokrātiskas dienesta pārbaudes, taču tās nevienam nekad vairs neatgriezīs Kristapu...

Kristap, mūsu sirdīs un domās Tu paliksi mūžam! ATVADU FOTOGALERIJA
Komentāri[14] Bilžu galerija[14] 05.10.2010 05:25

Vipi.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Kristapa tētim, izcilajam latviešu kinorežisoram Jānim Streičam un Kristapa māsai - aktrisei Viktorijai Streičai personīgi, kā arī visiem piederīgajiem, draugiem un kolēģiem.

Kristapam Streičam šogad palika 40  gadi. 

Latviešu kinorežisora Jāņa Streiča dēls - režisors un kinooperators Kristaps Streičs bija arī mūziķis un datormākslinieks. Pirms diviem gadiem kopā ar dziedātāju Lieni Bronušu jeb Candy viņš plašu popularitāti ieguva LNT šovā Zvaigžņu lietus (Fotogalerija).

Kristapa draugi - Mārtiņš Freimanis, Valters un Kaža, Putnu balle, Elīna Fūrmane un daudzi citi šobrīd sēro.

Arī VIPi.lv redaktoram Kasparam Ūdrim bija tas gods pazīt šo talantīgo cilvēku, strādājot kopā Eirovīzijas dziesmu konkursā Ukrainā 2005. gadā, kur Kristaps palīdzēja menedžmenta lietās Valteram un Kažam, kā arī pildīja Latvijas televīzijas operatora pienākumus.

Kristap, mūsu sirdīs un domās Tu paliksi mūžīgi!

In Memoriam

-----------------------------------------------------------------------------------

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), reaģējot uz internetā publicētiem pārmetumiem, pārbaudīs bojā gājušā režisora Kristapa Streiča glābšanu - vai glābēji ir darījuši visu iespējamo.

Mediji ziņo, ka vieta Daugavpils novadā, kur nelaime notika, esot ļoti bīstama - lidotāji tai parasti metot līkumu, tā stāstot vietējie iedzīvotāji.

Saskaņā ar aculiecinieku teikto, lidaparāts pēkšņi zaudējis jaudu. Blakus Daugavai šajā vietā atrodas kalns ar ļoti stāvu nogāzi un, ņemot vērā atšķirības gaisa tmperatūrā virs ūdens un zemes, tur veidojas ļoti neprognozējamas gaisa plūsmas. Deltaplāns, kurš lidojis virs Daugavas, pacēlies līdz kalna virsotnei un ļoti strauji pamests augšup, pēc tam strauji zaudējis augstumu un sācis virpuļot, apgalvojuši aculiecinieki.

Avārijas sākotnējie iemesli tiek saistīti ar lidaparāta tehniskajām problēmām un cilvēcisko faktoru.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Visvaldis Trūbs pastāstīja, ka, pēc sākotnējās informācijas, lidojuma laikā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ deltaplāna dzinējam vienu brīdi esot samazinājusies jauda, bet pēc tam lidaparāts turpinājis darboties kā ierasts un vīrieši nolēmuši lidojumu turpināt.

Kad lidaparāts tuvojoties Ververu kraujai (Lisaja Gora), tā dzinējam atkārtoti samazinājusies jauda, kā rezultātā deltaplāns nav spējis pārlidot pāri koku galotnēm un ar siksnām, ar kurām bijis piesprādzēts pasažieris ieķēries kādas priedes galotnē un palicis karājoties tās zaros.

Ātrajai palīdzībai par negadījumu ziņoja piederīgie, kuriem pats Kristaps bija paspējis piezvanīt.

Neatliekamā palīdzība par notikušo informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), kā arī policiju. Mediķi nekavējoties devās meklēt cietušos. 50 minūtes ātrā palīdzība maldījās pa Daugavpils novada mežiem, jo nebija zināma konkrēta avārijas vieta.

Tā kā aeroplāns bija devies ceļā no Daugavpils lidostas uz Krāslavu, uz negadījuma vietu izbrauca divas mediķu brigādes – gan no Daugavpils, gan Krāslavas. Abas brigādes ceļā sastapās. Pēc kāda laika tām ceļu uz negadījuma vietu parādīja aculiecinieki.
Ātrās palīdzības šoferim uz negadījuma vietu palīdzēja nokļūt arī mobilais telefons – viņš sarunājās ar lidaparāta pilotu, kurš norādīja ceļu.

Pulksten 17.10 ātrās palīdzības brigāde jau atradās nelaimes vietā, bet pirmo palīdzību tā sniegt vēl nevarēja, jo nebija ieradušies glābēji. Kā pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības Komunikācijas daļas vadītāja Ilze Bukša, tad glābēji ieradās tikai aptuveni pēc desmit minūtēm un sāka glābšanas operāciju.

Pulksten 18.15 viņi cietušos nocēla no koku galotnēm un nodeva mediķu gādībā, kuri viņus nogādāja Daugavpils slimnīcā.

Ap plkst. 22.00 Kristapa dzīvība izdzisa Daugavpils reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [14] ››
:( 05.10.2010 23:26
un deels bija vinja lepnums- arii gaaja teeva peedaas -teeva sekotaajs- radošs cilvēks, un tik tragiski un mulkiigi viss beidzaas- cik neprognozeejams ir liktenis-kas vareeja iedomaaties ka deltoplaans avarees un ka vinju neizglaabs -shausmiigi slikti , zheel

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss