Āboltiņa: Fliks un Šlesers apzināti maldina sabiedrību par "airBaltic" līgumu

"Šobrīd spēkā ir AS "Air Baltic Corporation" akcionāru līgums, kas noslēgts 2009.gada 4.martā starp bijušo satiksmes ministru Aināru Šleseru kā valsts pārstāvi un SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" un kas pēc savas būtības ir valstij neizdevīgāks nekā pirmsākumos noslēgtais līgums ar agrāko akcionāru SAS.

Āboltiņa: Fliks un Šlesers apzināti maldina sabiedrību par "airBaltic" līgumu
Komentāri[4] 23.09.2010 16:02
Jebkuri Šlesera un Flika izteikumi par to, ka Dombrovska valdības laikā parakstīts jauns akcionāru līgums, ir apzināta sabiedrības maldināšana, par ko abām amatpersonām būtu jāuzņemas atbildība sabiedrības priekšā," norāda Solvita Āboltiņa, partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja un partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņa norāda, ka gan Šlesers, gan Fliks atklāti maldina sabiedrību, sakot, ka šogad līdz ar uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu aprīlī tika parakstīts jauns akcionāru līgums. Vienīgais, par ko jaunā valdība spēja vienoties ar otru "Air Baltic Corporation" akcionāru, bija veikt atsevišķus, valstij nedaudz izdevīgākus grozījumus akcionāru līgumā, lai nodrošinātu papildus pamatkapitālā ieguldīto valsts līdzekļu aizsardzību un to neizlietošanu neparedzētiem mērķiem.

Šīs veiktās izmaiņas pamatlīgumā pēc būtības ir nepietiekamas, lai valsts mainītu spēkā esošo līgumu, ko Šlesers parakstījis astoņas dienas pirms Dombrovska valdības darba uzsākšanas, un uzņēmumā nodrošinātu savas kā lielākā akcionāra intereses. Diemžēl uz lielākiem kompromisa soļiem otrs akcionārs nekad nav bijis gatavs iziet, un valsts tieši šī savulaik noslēgtā akcionāra līguma dēļ šobrīd ir ķīlnieka lomā, ko veikli savā labā izmanto otrs akcionārs.

Āboltiņa: "Uzskatu, ka Šlesers un Fliks šobrīd, apvainojot Dombrovska valdību, mēģina novērst sabiedrības uzmanību no būtiskiem vainu pastiprinošiem faktiem, piemēram, ka akcionāru līgums tika noslēgts steigā, praktiski īsi pirms jaunās valdības darbības uzsākšanas, bez Ministru kabineta pilnvarojuma, turklāt līgumā iekļautie punkti būtiski pasliktināja valsts kā akcionāra intereses."

Jau ziņots, ka šī gada 22.septembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtīja vēstuli Latvijas Republikas Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā lūdz sniegt vērtējumu bijušā satiksmes ministra Ainara Šlesera 2009.gada 4.martā noslēgtā Latvijas Republikas un SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" Akcionāru Sadarbības līguma atbilstībai valsts interesēm.

Ceturtdien, 23.septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtīja vēstuli SIA "Baltijas Aviācijas Sistēmas", kurā iespējami īsākā laikā lūdz uzņēmuma piekrišanu 2009.gada 4.marta Akcionāru Sadarbības Līguma un 2010.gada 30.aprīļa Akcionāru Sadarbības Līguma tekstu publiskošanai.

Saskaņā ar iepriekšminēto līgumu nosacījumiem Latvijas Republika nav tiesīga bez SIA "Baltijas Aviācijas Sistēmas" piekrišanas publiskot to tekstu.

"Latvijas nodokļu maksātājiem ir neapstrīdamas tiesības zināt, kādēļ valstij kā vairākuma akcionāram nav iespēju pilnvērtīgi pārvaldīt sev piederošās daļas uzņēmumā "Air Baltic" un kādēļ mazākuma akcionāram ir radītas nepamatoti plašas pilnvaras," aicinot publiskot līgumu tekstus, uzsver V.Dombrovskis.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
labdien 27.09.2010 13:09
šos blēžus vajag abus sodīt

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss