Kašķis starp TV3 un LRTC paliek, TV3 raidīs no 1.jūnija ciparu tīklā

Telekompānija "TV3" un sakaru operators "Lattelecom" šodien parakstīja līgumu par "TV3" raidīšanu "Lattelecom" virszemes ciparu televīzijas tīklā no rītdienas, 1.jūnija, teikts abu uzņēmumu kopējā paziņojumā medijiem.

Kašķis starp TV3 un LRTC paliek, TV3 raidīs no 1.jūnija ciparu tīklā
Komentāri[2] 31.05.2010 19:01
Tas nozīmē, ka "Lattelecom" "Virszemes TV" skatītājiem arī turpmāk "TV3"būs pieejams bez maksas visā Latvijas teritorijā. Līgums ir spēkā līdz 2013.gada beigām. Puses vienojušās nesniegt turpmākus komentārus," teikts īsajā paziņojumā presei.

Tajā pat laikā Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) šonakt pārtrauks raidorganizācijas "TV3" signāla pārraidi analogajā tīklā, neskatoties uz "TV3" centieniem panākt sev analogās apraides pagarināšanu, izriet no LVRTC paziņojuma masu medijiem.

"Šodien beidzas līdzšinējais LVRTC līgums ar raidorganizāciju, bet vienošanās par jauna līguma noteikumiem starp pusēm pagaidām nav panākta. "TV3" pašai ir jāuzņemas atbildība par šo situāciju, jo raidorganizācija jautājumu par savas apraides nodrošināšanu atlika uz pēdējo brīdi," teikts paziņojumā.

"TV3" ģenerāldirektore Baiba Zūzena šo nostāju nosauca par LVRTC kārtējo rīcību "no varas pozīcijām", taču lika saprast, ka raidorganizācijas situācija nav tik skarba, cik tā būtu, ja nebūtu panākta vienošanās ar "Lattelecom" par "TV3" apraidi visā Latvijā ciparu virszemes tīklā.

Zūzena teica, ka "TV3" joprojām rūp to skatītāju intereses, kas ar analogās apraides atslēgšanu paliks bez jebkādas televīzijas skatīšanās iespējām, un kompānija joprojām esot gatava izvērtēt juridiskus soļus sakarā ar analogās apraides pārtraukšanu. Jau ziņots, ka mājsaimniecību skaits, kas varētu pilnīgi palikt bez televīzijas pēc 1.jūnija, tiek lēsts starp 50 000 un 80 000.

Savukārt LVRTC noraida pārmetumus, ka rīkojusies juridiski nekorekti. "Jebkurā gadījumā LVRTC neatsakās pildīt Ministru kabineta noteikumus par analogās apraides nodrošināšanu, tomēr bez nodibinātām līgumattiecībām LVRTC nav tiesīgs to darīt," raksta LVRTC savā šodienas paziņojumā.

"TV3" pārstāvji mājienus par iespējamiem tiesu darbiem jau deva pirms vairākiem mēnešiem "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par ciparu virszemes televīzijas ieviešanu.

"Ja 1.jūnijā "tornis" (LVRTC) mums tiks atslēgts, tas pierādīs, ka valstī valda patvaļa, ka kompetentu valsts iestāžu lēmumi nav saistoši citām valsts iestādēm," teica Zūzena.

Kā ziņots, analogā apraide Rīgā un apkaimē ir atslēgta no 1.aprīļa. "TV5" uz ciparu apraidi pārgāja jau 2009.gada 1.decembrī, LTV7 - šogad, 1.martā, LNT un LTV1 - 1.aprīlī Rīgā un tās reģionā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Jans 31.05.2010 19:59
Nu gan Zuzena izvēma. Skatītāju intereses viņus nekad nev uztraukušas, savs naudas maks un bizness gan.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss