DP šefs Reiniks: Neo ir latvietis ar pagariem matiem

Neo ir samērā jauns latvietis ar labu izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, viņam ir pagari mati, mēdz lietot brilles, tā uzskata Drošības policija (DP).

DP šefs Reiniks: Neo ir latvietis ar pagariem matiem
Komentāri[5] 21.04.2010 09:50

Kā intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" uzsver DP priekšnieks Jānis Reiniks, "DP negrasās viņu apcietināt, tomēr neslēpšu, ka mums arī būtu viņam daži jautājumi par izsludinātās un nereģistrētās organizācijas "Ceturtās atmodas tautas armija" darbību, kuras nosaukumā saklausāms pat kaut kas militārs, - protams, mūsu kompetencē ir noskaidrot šīs organizācijas darbības mērķus". DP priekšnieks atgādina, ka lietas par datu izpaušanu izmeklēšana ir Valsts policijas kompetencē.

Tomēr Reiniks arī atzīmē, ka Neo nav tāda persona, kura būtu izsludināma starptautiskajā meklēšanā.

"Ja runājam par Neo, viņš ir tāds kā mūslaiku virtuālās vides Robins Huds, kurš sākotnēji veica sabiedriski nozīmīgu un vajadzīgu darbu, norādot uz "caurumu" Valsts ieņēmumu dienesta uzturētajā mājaslapā, kurā, kā izrādījās, jebkurš varēja uzzināt publiski nepieejamus datus par valsts iestāžu darbinieku atalgojumu. Tomēr viņa šī brīža aktivitātes, šo iegūto informāciju, kas satur fizisku personu datus, publiskojot, es raksturotu kā destruktīvu un prettiesisku darbību. Tā ir provocējoša un rada neiecietību pret noteiktām sociālām grupām," laikrakstam norāda Reiniks.

DP priekšnieks uzsver, ka, "lai kādi cēli mērķi būtu šīs informācijas nonākšanai atklātībā, šī rīcība ir pretlikumīga". "Tajā pašā laikā Neo ir aktualizējis šī brīža krīzes laikā ļoti nopietnu problēmu, par ko sabiedrībā izraisījušās diskusijas, - vai vajag publiskot visu ierēdņu atalgojumu. Tomēr viņa tālākās darbības pēc šīs problēmas aktualizēšanas jau ir prettiesiskas," šādu viedokli laikrakstam pauž Reiniks.

LETA jau ziņoja, ka aktīvistu grupa, kas sevi dēvē par "Ceturtās atmodas tautas armiju", publiskojusi informāciju par atalgojumu valsts un pašvaldības institūcijās un kapitālsabiedrībās.

Tagad "Ceturtās atmodas tautas armija" ir paziņojusi, ka izbeidz savas publiskās aktivitātes - valsts un pašvaldības institūciju un kapitālsabiedrību darbinieku atalgojuma datu publiskošanu internetā.

Neo rakstiskā interneta intervijā Latvijas televīzijas raidījumam "De facto" skaidrojis, ka "ceturtdien bija pēdējā reize algu sarakstu publicēšanai līdzšinējā formā. Es domāju, ka esam kliedējuši šaubas par reālo situāciju ar algām valsts sektorā, ja iepriekš bija tikai aizdomas, tad tagad ir arī kādi skaitļi, kas to apstiprina. Mūsu misijas viens posms ir beidzies, varam noiet pagrīdē".

Neo vien liek noprast, ka viņa "atgriešanās" varētu notikt rudenī, pirms Saeimas vēlēšanām, jo "jāņem vērā arī vidējais cilvēka atmiņas ilgums Latvijā - trīs mēneši".

Neo atzīst, ka interese par valsts informācijas sistēmām viņam saglabāsies. Tā kā valsts iestādes esot paziņojušas, ka visi "caurumi" novērsti, Neo pārbaudīšot, kā iestādēm veicas ar šī rīkojuma izpildi.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [5] ››
annīte 22.04.2010 00:46
..rada neiecietību pret noteiktām sociālām grupām..
********
Vai nav uzjautrinošs apzīmējums krupjiem, kas piezīdušies pie valsts pupa?

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss