Rimšēvičs: Parex banku" nekādā gadījumā nevarēs pārdot ar peļņu

Pēc "Parex bankas" sadalīšanas un to daļu pārdošanas pastāv varbūtība, ka valsts spēs minimizēt savus zaudējumus bankas glābšanas procesā, bet nekādā gadījumā banku nepārdos ar peļņu, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimšēvičs: Parex banku" nekādā gadījumā nevarēs pārdot ar peļņu
Komentāri 09.04.2010 07:32

Kā centrālās bankas vadītājs šodien norādīja Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulcē, Latvijas Bankas aprēķini liecina, ka gadījumā, ja banka netiktu glābtu, zaudējumi tautsaimniecībā būtu starp trim līdz pieciem miljardiem latu.

"Ja valsts 2013.gadā vai 2014.gadā konstatēs 100-200 miljonu latu zaudējumus, tad, salīdzinot ar iespējamajiem 2-3 miljardiem latu, tā nebūs liela summa," skaidroja centrālās bankas prezidents.

Viņš uzsvēra, ka bankas pārņemšana bija smags lēmums, bet citas iespējas tajā laikā nebija. "Nevajag domāt, ka "Parex banka" ir sakņu bode, kuru aizvērtu un visi dzīvotu tālāk," norādīja Rimšēvičs.

Rimšēvičs uzsvēra, ka, ja valsts nebūtu pārņēmusi "Parex banku", tad trīs mēnešu laikā aizvērtos vēl aptuveni piecas vietējās komercbankas, kā arī zviedru un vācu bankas piedzīvotu nopietnas finanšu aizplūdes. Tāpat valsts būtu spiesta izmaksāt miljardu latu no finanšu garantijas fonda, bet šādu līdzekļu valstij nebija. "Tam visam sekotu nemaksāšanu vilnis, jo nauda būtu "iesprūdusi" bankā. Ekonomiskās paralīzes sekas būtu fenomenālas," pieļāva Rimšēvičs.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss