«Parex» «labo banku» varētu iegādāties «Nordea»

No «Parex bankas» nodalīto «labo banku» varētu iegādāties Ziemeļvalstu banka «Nordea» un britu uzņēmējs Pīters Hambro, kuram pieder Krievijas zelta rūpniecības kompānija «Petropavlovsk», liecina aģentūras «Reuters» rīcībā esošā informācija.

«Parex» «labo banku» varētu iegādāties «Nordea»
Komentāri[1] 07.04.2010 07:54

Savukārt ASV investīciju banka «Morgan Stanley & Co International» vēlas pārņemt no «Parex bankas» nodalīto «slikto banku», aģentūrai «Reuters» pavēstīja par darījumu informēta persona.

Aģentūrai «Reuters» gan nav izdevies iegūt «Morgan Stanley & Co International» komentārus par šo jautājumu, bet «Nordea» pārstāvji atteicās sniegt kādus komentārus.

Savukārt Hambro pārstāvis sacīja, ka uzņēmējs savu piedāvājumu izteicis martā atsevišķi no «Morgan Stanley» un «Nordea».

Kā iepriekš ziņoja portāls «Nozare.lv», ASV investīciju banka «Morgan Stanley & Co International» izteikusi piedāvājumu iegādāties «Parex bankas» daļu.

«Ir izteikts nesaistošs, interesi izrādošs piedāvājums, kurš ir nodots vērtēšanai «Parex bankas» pārdošanas konsultantam «Nomura International»,» portālam «Nozare.lv» apstiprināja Privatizācijas aģentūras Ārējo sakaru daļas speciāliste Anete Frīdenšteina-Brīdiņa.

Viņa apliecināja, ka interese par «Parex bankas» iegādi tiek izrādīta, visi piedāvājumi tiek nodoti pārdošanas konsultantam, kas vērtē, kā tie iekļaujas pārdošanas stratēģijā.

Darījumam tuvi avoti aģentūrai «Reuters» pavēstīja, ka «Nordea» vēlas pārņemt «Parex» mazumtirdzniecības daļu, bet «Morgan Stanley» ir ieinteresēta bankas problemātisko aktīvu pārvaldē.

Pēc «Morgan Stanley» aprēķiniem, Latvijas valdība spētu atgūt 50%-75% no bankā iepludinātā viena miljarda latu. Piedāvājums arī paredz, ka valsts varētu paturēt daļu «Parex bankā».

Jau ziņots, ka valdība 23.martā vienojās par AS «Parex banka» restrukturizācijas modeli, kas paredz labo aktīvu izdalīšanu un jaunas bankas izveidi.

Šo bankas sadalīšanas modeli kā piemērotāko bija ieteikuši pieaicinātie konsultanti - starptautiskā finanšu kompānija «Nomura International plc».

Labajā bankā plānots pārnest aktīvus 1,5 miljardu latu vērtībā, bet «Parex bankā» atstāt aktīvus 785 miljonu latu vērtībā.

«Parex bankā» paliktu problemātiskie aktīvi, par kuriem netiek maksāts laikā, un «neprofila kredīti», kas neatbilst bankas nākotnes stratēģijai vai mazina to vērtību potenciālo investoru acīs, - kopumā 684 miljonu latu vērtībā. Tikmēr labā banka saņemtu kredītus 767 miljonu latu vērtībā.

Starp potenciālajiem «Parex bankas» labās daļas pircējiem tiek minētas Latvijā jau strādājošās bankas «Nordea» un «DnB Nord banka», Polijas «PKO Bank Polski», Krievijas «Alfa Bank», Vācijas «Raiffeisen Bank» un «Erste Bank», kā arī finanšu investori.

Patlaban 76,6% «Parex bankas» akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
chingacguks 07.04.2010 17:00
un dnbnord valdes locekļi būs šķēle, repše un nothing special?

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss