Sagatavoti divi iespējamie "Parex" sadalīšanas varianti

Valdībai, iespējams, būs jāizšķiras starp diviem piedāvātajiem AS "Parex banka" restrukturizācijas variantiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Sagatavoti divi iespējamie "Parex" sadalīšanas varianti
Komentāri[1] 16.03.2010 07:41

Katrs no aplūkotajiem variantiem paredzot bankas sadalīšanu divās daļās nosacīti, atdalot "slikto" un "labo" bankas aktīvu daļu. Esot sagatavoti divi konsultantu piedāvātie restrukturizācijas scenāriji ar dažādiem aktīvu sadalījuma apjomiem, piemēram, izveidojot nosacīti tikai "labo banku", ko virzīt pārdošanai, iespējams, pat ar jaunu nosaukumu.

Tāpat esot skaidrs, ka valstij neizdošoties atgūt visus līdzšinējos ieguldījumus un katrs no piedāvātajiem variantiem tikai paredzot iespēju maksimāli samazināt valsts zaudējumus. Finansiālā atšķirība starp abiem variantiem gan esot salīdzinoši niecīga.

Šis jautājums šodien izskatīts koalīcijas sēdē, tomēr, visticamāk, gala lēmumi valdībā tiks pieņemti pēc nedēļas, 23.martā.

Oficiāli par šī jautājuma virzību valdībā atbildīgā Finanšu ministrija nekādus komentārus nesniedz, savukārt Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai LETA vien apliecināja, ka jautājums par "Parex banku" rīt, 16.martā, tiks virzīts valdībā, tomēr tas būšot vairāk informatīvs un nekādi lēmumi netikšot pieņemti. Koalīcijas partijas esot lūgušas papildu laiku, lai iepazītos ar visu informāciju.

LETA jau ziņoja, ka Privatizācijas aģentūra un "Parex" 25.janvārī noslēdza pakalpojuma līgumu ar starptautisko konsultantu "Nomura", kura ietvaros "Nomura" izstrādās "Parex" restrukturizācijas plānu un nodrošinās plāna ieviešanu.

Tāpat konsultants organizēs "Parex" un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Sākotnēji "Nomura" sagatavos restrukturizācijas plānu, kuram jānodrošina Latvijas valsts ekonomisko un finanšu interešu ievērošana. Tāpat konsultants izstrādās stratēģiju un biznesa plānu "Parex" un restrukturizētajām vienībām, kā arī izveidos efektīvu izveidoto vienību pārvaldības modeli. Pēc izstrādātā un Eiropas Komisijā saskaņotā "Parex" restrukturizācijas plāna akceptēšanas valdībā "Nomuras" uzdevums būs sniegt konsultācijas un atbalstu plāna ieviešanai dzīvē. Sadarbības ar konsultantu pēdējais posms paredz nodrošināt veiksmīgu restrukturizētās bankas un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā divas investoru grupas nosūtījušas oficiālus piedāvājumus, kuros izteikušas vēlmi iegādāties "Parex" daļas. Neoficiāli tiek minēti arī citi interesenti.

"Parex banka" 2009.gadu noslēgusi ar 107,5 miljonu latu neauditētajiem zaudējumiem, no kuriem 103,5 miljoni latu ir izveidotie uzkrājumi aktīvu vērtības samazinājumam.

Saskaņā ar Valsts kases datiem Latvijas valsts septiņos termiņdepozītos "Parex bankā" jau bija noguldījusi 622 miljonus latu. Atbilstoši 2009.gada 8.maijā Ministru kabinetā apstiprinātajam bankas restrukturizācijas plānam valsts atbalsts bankai ir ilgtermiņā, kamēr "Parex banka" sāks atmaksāt valsts noguldījumus.

Termiņnoguldījumu procentu maksājumos atbilstoši noslēgtajiem līgumiem "Parex banka" samaksājusi 42,12 miljonus latu.

"Parex bankas" 76,6% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - ERAB.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
chingacguks 16.03.2010 10:25
Redzēsim, cik maksā valdības lēmums!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss