Krasovickis un Kargins ir gatavi gada laikā nodrošināt normālu "Parex" darbu

Bijušie "Parex bankas" īpašnieki Viktors Krasovickis un Valērijs Kargins būtu gatavi gada laikā atjaunot normālu bankas darbību, intervijā laikrakstam "Telegraf" uzsver Krasovickis.

Krasovickis un Kargins ir gatavi gada laikā nodrošināt normālu "Parex" darbu
Komentāri[9] 02.03.2010 08:07

""Parex banku" ir visai reāli īsā laikā savest kārtībā, nevis izvazāt ar restrukturizācijas palīdzību. Situācija uzlabojas un banka varētu atgriezt valstij ieguldīto naudu, maksāt nodokļus," norāda baņķieris.

Viņš kā muļķību vai "labi pārdomātu plānu" vērtē ideju par "Parex bankas" sadalīšanu, izveidojot jaunu banku. Kā vakar rakstīja laikraksts "Biznes&Baltija", konsultants "Nomura International plc" ("Nomura") rosina šo jauno banku, kurā tiktu iekļauti "labie" kredīti un depozīti, pārdot, savukārt "vecā" "Parex banka" varētu palikt ar problemātiskiem aktīviem, saistībām pret starptautiskajiem investoriem un ar reālu bankrota perspektīvu.

Kā akcentē Krasovickis, iepriekš apspriestā ideja izveidot fondu, kurā iekļaut "sliktos" aktīvus, bija reāla un negatīvi neietekmētu ārvalstu investoru un citu ieguldītāju intereses. "Tā neradītu kaitējumu valstij, neradītu tiesvedības un "neraustītu" klientus."

Ieceri veidot jaunu banku, kurā iekļautu "labos" aktīvus, Krasovickis asi kritizē, norādot, ka "sliktajā" bankā paliktu valsts ieguldītie nodokļu maksātāju līdzekļi, arī klientiem nokļūšana šajā daļā radītu lielas problēmas. Piemēram, uzņēmums, kas ar grūtībām strādā, maksā nodokļus, nodrošina darba vietas un pamazām sedz parādus, nonākot "sliktajā" bankā, būtu lemts iznīcībai, jo no tā tiktu "izpumpēts" viss iespējamais. Savukārt uz attīstību vērsta banka būtu ieinteresēta, lai šāds uzņēmums ātrāk "nostātos uz kājām" un jau tad segtu parādus.

"Ja restrukturizāciju prasa starptautiskie kreditori, varētu izveidot "slikto" aktīvu fondu un pārdot to, bet nekādā gadījumā neaplaupīt valsti, nenolemt to milzīgiem zaudējumiem. Pašai bankai jāpaliek nesadalītai. Pat mēs ar Karginu šodien joprojām spētu nodrošināt nesadalītas bankas normālu darbību," uzsver baņķieris. "Gada laikā to izdarīt būtu reāli. Mēs esam piedāvājuši to izdarīt, taču mūs neuzklausa."

Jau ziņots, ka Privatizācijas aģentūra (PA) un "Parex banka" 25.janvārī noslēgušas pakalpojuma līgumu ar starptautisko konsultantu "Nomura". Konsultants izstrādās "Parex bankas" restrukturizācijas plānu un nodrošinās plāna ieviešanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PA Ārējo sakaru daļas pārstāve Anete Frīdenšteina-Brīdiņa.

Tāpat konsultants organizēs "Parex bankas" un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Sākotnēji "Nomura" sagatavos restrukturizācijas plānu, kuram jānodrošina Latvijas valsts ekonomisko un finanšu interešu ievērošana. Tāpat konsultants izstrādās stratēģiju un biznesa plānu "Parex bankas" un restrukturizētajām vienībām, kā arī izveidos efektīvu izveidoto vienību pārvaldības modeli, skaidroja PA pārstāve.

Pēc izstrādātā un Eiropas Komisijā saskaņotā "Parex bankas" restrukturizācijas plāna akceptēšanas valdībā "Nomuras" uzdevums būs sniegt konsultācijas un atbalstu plāna ieviešanai dzīvē. Sadarbības ar konsultantu pēdējais posms paredz nodrošināt veiksmīgu restrukturizētās bankas un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Organizējot un vadot bankas un restrukturizēto vienību pārdošanas procesu, "Nomura" izveidos bankas un restrukturizēto vienību pārdošanas procesa stratēģijas, strukturizēšanas un īstenošanas piedāvājumu. Tāpat konsultants apzinās potenciālos investorus, novērtēs to piedāvājumu un piedalīsies sarunās par izdevīgākajiem pārdošanas nosacījumiem. "Nomura" sniegs palīdzību sarunās ar Eiropas Komisiju, Starptautisko Valūtas fondu, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku par "Parex bankas" un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu, norādīja Frīdenšteina-Brīdiņa.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [9] ››
nerrs 18.03.2010 17:21
nez ko vēl grib izsūkt no Parex ;-) laikam saoda miljonus ieplūstam :D

http://nerrs.co.cc/

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss