Par "Parex" iegādi interesējas Spānijas banka "Santander"

Interesi par AS "Parex banka" ("Parex") izrādījusi Spānijas komercbanka "Santander", liecina Latvijas Televīzijas raidījuma "De facto" rīcībā esošā informācija.

Par "Parex" iegādi interesējas Spānijas banka "Santander"
Komentāri[2] 01.03.2010 08:13

Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis norāda, ka šīs bankas interese par "Parex" ir saprotama, jo tā ir banka, kas ir diezgan agresīva izplešanās virzienā un kura ir relatīvi labā finansiālā stāvoklī.

"Santander" bankas pārstāvis Peters Greifs, intervijā "De facto" ir visai izvairīgs, norādot: "Jebkas, ko es teikšu šajā kontekstā varētu tikt uztverts kā komentārs, tāpēc visdrīzāk es atturēšos no tā."

"De facto" rīcībā ir informācija par bankām, kas izrādījušas interesi par "Parex". Saraksts nav īpaši garš un lielākā daļa tur esošo nosaukumu ir pazīstami. Starp tām ir "Swedbank", "Nordea" un "DnB Nord". Neoficiāli tapis zināms, ka vispārīgas sarunas ar šīm bankām ir notikušas, bet tās apstājušās pie fakta, ka "Parex" galvenie īpašnieki jeb valsts joprojām nav spējīga pateikt, ko, kādās proporcijās un par kādu cenu tā īsti pārdos.

Tomēr tieši tās bankas, kas šobrīd jau strādā Latvijas tirgū līdz šim tika minētas kā galvenie "Parex" pircēji, jo tās būtu ieinteresētas palielināt ietekmi jau apgūtā tirgū. Tieši tirgus daļas palielināšana līdz šim uzskatīta par spēcīgāko argumentu, jo "Parex" potenciālajam pircējam jeb stratēģiskajam investoram visticamāk nāksies izdot aptuveni miljardu eiro par sliktas kvalitātes kredītportfeli, virkni darbības ierobežojumiem, novājinātu naudas plūsmu un reputāciju.

"Santander" ir lielākā Spānijas komercbanka, kura 2008.gadā bija trešā pelnošākā banka pasaulē. Krīzes laikā tā aktīvi izpletās Ziemeļvalstīs un Lielbritānijā, pārņemot, piemēram, "Bradford&Bingley". Ļoti liela "Santander" klātbūtne ir Latīņamerikā.

Jau ziņots, ka Privatizācijas aģentūra (PA) un "Parex" 25.janvārī noslēgušas pakalpojuma līgumu ar starptautisko konsultantu "Nomura International plc" ("Nomura"), kura ietvaros "Nomura" izstrādās "Parex" restrukturizācijas plānu un nodrošinās plāna ieviešanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PA Ārējo sakaru daļas pārstāve Anete Frīdenšteina-Brīdiņa.

Tāpat konsultants organizēs "Parex" un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Sākotnēji "Nomura" sagatavos restrukturizācijas plānu, kuram jānodrošina Latvijas valsts ekonomisko un finanšu interešu ievērošana. Tāpat konsultants izstrādās stratēģiju un biznesa plānu "Parex" un restrukturizētajām vienībām, kā arī izveidos efektīvu izveidoto vienību pārvaldības modeli, skaidroja PA pārstāve.

Pēc izstrādātā un Eiropas Komisijā saskaņotā "Parex" restrukturizācijas plāna akceptēšanas valdībā "Nomuras" uzdevums būs sniegt konsultācijas un atbalstu plāna ieviešanai dzīvē. Sadarbības ar konsultantu pēdējais posms paredz nodrošināt veiksmīgu restrukturizētās bankas un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu.

Organizējot un vadot bankas un restrukturizēto vienību pārdošanas procesu, "Nomura" izveidos bankas un restrukturizēto vienību pārdošanas procesa stratēģijas, strukturizēšanas un īstenošanas piedāvājumu. Tāpat konsultants apzinās potenciālos investorus, novērtēs to piedāvājumu un piedalīsies sarunās par izdevīgākajiem pārdošanas nosacījumiem. "Nomura" sniegs palīdzību sarunās ar Eiropas Komisiju, Starptautisko Valūtas fondu, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku par "Parex bankas" un restrukturizācijas rezultātā izveidoto vienību pārdošanu, norādīja Frīdenšteina-Brīdiņa.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Zinātnieks 16.03.2010 15:05
Visu laiku kāds interesējas, bet nepērk, nesāk smieklīgi un aizdomīgi palikt :D :D :D Cilvēku acu miglošana, kamēr banku novedīs līdz bankrotam :D :D :D

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss