Darbinieks vēršas prokuratūrā par iespējamiem noziegumiem "Parex bankā"

Norādot uz iespējamu krāpšanos, līdzdalību naudas atmazgāšanā, nelikumībām kredītu izsniegšanā, riska ierobežojumu pārkāpšanā, aplokšņu algām un draudu izteikšanu, ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā vērsies bijušais "Parex bankas" darbinieks Džons Kristmass, raksta laikraksts "Diena".

Darbinieks vēršas prokuratūrā par iespējamiem noziegumiem "Parex bankā"
Komentāri[5] 02.02.2010 08:12

Prokuratūra viņa iesniegumu saņēmusi pirmdien, apstiprināja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks.

Kristmasa ziņojums nodots izvērtēšanai Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai, kas pērn oktobrī sāka kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas, gatavojot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu "Parex bankai" un bankas pārņemšanā.

Kristmass raksta par laiku, kad viņš strādājis "Parex bankā", tas ir, no 2002.gada maija līdz 2004.gada oktobrim. Kā apstiprināja bankā, pēdējais viņa amats bijis Kapitāla tirgus un investīciju direkcijas Starptautisko projektu daļas Starptautisko attiecību grupas vadītājs.

Ziņojumā prokuratūrai Kristmass raksta, ka "Parex banka" pārkāpa likumdošanu, izsniedzot slepenus aizdevumus ar bankas bijušajiem īpašniekiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki un bankas darbiniekiem saistītām personām un uzņēmumiem. Kā viens no piemēriem minēta lidsabiedrība "VIP Avia".

Arī atsevišķu līzinga kompāniju pirkšana NVS valstīs bijusi krāpšanās, jo tās jau pirms tam bijušas slepenas "Parex bankas" filiāles.

Iesniegumā prokuratūrai arī minēts, ka "Parex banka" pārkāpusi kredītu limitus, komerckredītus izsniegusi nelegāliem mērķiem, banka atbalstījusi kukuļu došanu. Lielākā daļa lielo depozītu piesaistīta no klientiem Krievijā un NVS valstīs, un viņiem caur noguldījumiem bankā nodrošināta nelikumīga izvairīšanās no nodokļiem.

No iesnieguma arī izriet, ka "Parex banka" darbiniekiem maksājusi aploksnēs. Tā esot bijusi ne tikai izvairīšanās no nodokļiem, bet arī naudas atmazgāšana.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [5] ››
K.L. 02.02.2010 18:20
Super, agrāk lika cietumā par nozagtu graudu maisu kolhozā, tagad zog miljonus un visiem viss vienalga. Vai vispār kāds zin cik tur joprojām tiek pumpēta valsts nauda???

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss