"Parex banku" cer pārdot tuvākajā laikā, bet ne par katru cenu

Ņemot vērā ekonomikas atdzīvošanos pasaulē un pieaugošo investoru interesi, AS "Parex banka" varētu pārdot jau tuvākajā laikā, bet "ne par katru cenu", šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja bankas vadītājs Nils Melngailis.

"Parex banku" cer pārdot tuvākajā laikā, bet ne par katru cenu
Komentāri[2] 09.11.2009 08:37

Viņš akcentēja, ka sekmīgas pārdošanas nodrošināšanai nepieciešams "Parex banku" sadalīt nosacīti "labajā" un "sliktajā" bankā, kur pirmā iekļautu bankas pamatbiznesu, bet otrā - visu pārējo, piemēram, nekustamos īpašumus.

Melngailis norādīja, ka pēdējā laikā interesi par "Parex bankas" pārņemšanu pieaug. Piemēram, bankas pamatbiznesu varētu nopirkt kāda Eiropas banka, savukārt "sliktā banka" varētu būt aktīvu pārvaldes fonds, kas nogaidītu, kad atkopsies nekustamā īpašuma tirgus.

Potenciālo pircēju skaitu un konkrētu investoru vārdus Melngailis nenosauca, jo to liedzot ar investoriem noslēgtie konfidencialitātes līgumi.

Kā sacīja baņķieris, nepieciešams iespējami ātri veikt "Parex bankas" restrukturizāciju, kas ļautu jau nākamā gada sākumā aktivizēt sarunas ar potenciālajiem pircējiem. "Labās" bankas pārdošana arī ļautu valstij jau tuvākajā laikā atgūt būtisku daļu no "Parex bankā" ieguldītajiem līdzekļiem, savukārt pārējās naudas saņemšana varētu būt saistīta ar, piemēram, nekustamā īpašuma tirgus atkopšanos.

Līdz šim "Parex banka" par valsts noguldījumu procentos samaksājusi 40 miljonus latu.

Melngailis uzsvēra, ka bankas vadība nav aizņemta tikai ar pārdošanas gatavošanu un ir izstrādāta vīzija, lai saglabātu un palielinātu bankas vērtību. Tā rezultātā piesaistīti 14 000 jaunu klientu, bet nākamā gada sākumā plānots atsākt kreditēšanu, piemēram, uzņēmumu sektorā.

Kā ziņots, vakar apritēja gads, kopš valsts nolēma glābt AS "Parex banku" un par diviem latiem iegādājās bankas kontrolpaketi.

Finanšu grūtībās nonākušās bankas glābšanai tajā tika noguldīti lieli finanšu resursi, kas joprojām veido ap 640 miljoniem latu, bet kopējais finansējums, kas tika novirzīts bankai, pārsniedz 800 miljonus latu.

Valsts kontrole iepriekš secinājusi, ka no "Parex bankas" pārņemšanas tiešie ieguvēji bija tās akcionāri Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis, nevis Latvijas valsts. Savukārt tā laika premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) uzsvēris, ka bankas pārņemšana bija vienīgā iespēja, lai neradītu vēl lielākas problēmas visai Latvijas finanšu sistēmai.

Pēc Melngaiļa žurnālistiem iepriekš teiktā, "sliktās bankas" daļa varētu veidot ne vairāk kā vienu trešdaļu no bankas aktīviem.

"Parex bankas" 70,3% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Jau ziņots, ka "Parex" grupas neto zaudējumi 2008.gadā sasniedza 131 miljonu latu, aģentūru LETA informēja "Parex bankas" Korporatīvo komunikāciju un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Indra Zinkeviča. "Parex banka" pagājušajā gadā strādājusi ar 124 miljonu latu zaudējumiem, turklāt arī šī gada pirmo ceturksni "Parex banka" noslēgusi ar kopējiem neto zaudējumiem 6,9 miljonu latu apmērā.

"Parex banka" dibināta 1992.gadā, patlaban bankas filiālēs visā Latvijā strādā ap 2200 cilvēku. Bankai ir pārstāvniecības, filiāles un meitasuzņēmumi 15 pasaules valstīs, tajā skaitā filiāles Berlīnē, Stokholmā un Tallinā, kā arī meitasuzņēmumi Šveicē un Lietuvā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
jo 14.11.2009 18:55
Krievu biznes ieguldīja miljardu pārdos par miljonu.Atrāk pārdos visi gali ūdenī.Gudri.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss