Sončikam piespriež 12 000 latu naudas sodu

Šodien, 3. martā, Rīgas apgabaltiesa bijušajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoram Andrejam Sončikam par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu piesprieda naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 12 000 latu apmērā.

Sončikam piespriež 12 000 latu naudas sodu
Komentāri 03.03.2006 13:05

Savukārt otram šajā lietā tiesājamajam — Galvenās muitas pārvaldes (GMP) priekšniekam Andrejam Runcim — pirmās instances tiesas spriedums palika nemainīgs — naudas sods 40 minimālo mēnešalgu jeb 3200 latu apmērā.

Pēc sprieduma pasludināšanas Sončiks paziņoja, ka pārsūdzēs to, jo neuzskata sevi par vainīgu. Galvenais arguments tam, ka viņš būtu atzīstams par nevainīgu, esot tas, ka noslēgtais izlīgums ar AS «Baltikums» joprojām ir spēkā.

Savukārt prokurors Mārcis Viļums norādīja, ka ir apmierināts ar šodienas spriedumu, kaut gan uzskata, ka Sončikam vajadzēja piespriest reālu brīvības atņemšanu, jo bijušā VID ģenerāldirektora ienākumu deklarācijā redzams, ka šo sodu viņam nebūs sarežģīti nomaksāt. Līdz ar to prokurors ir pārliecināts, ka Sončiks neizjutīs nodarītā nopietnību.

Viļums Sončikam prasīja piespriest reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, bet Runcim noteikt naudas sodu 50 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4000 latu.

Sončiks un Runcis tiek vainoti par valsts interesēm pretēju rīcību tā dēvētajā SIA «Dinaz naftas» lietā, kad Valsts kasei secen gāja gandrīz miljons latu šā uzņēmuma nesamaksātu nodokļu.

Būdams VID vadītājs, Sončiks atteicās piedzīt 997 177 latu akcīzes nodokļa parādu par «Dinaz nafta» importētajiem naftas produktiem no uzņēmuma galvotāja — apdrošināšanas AS «Baltikums» — un noslēdza ar apdrošinātāju izlīgumu.

Runcis, pildot GMP direktora pienākumus, piekritis, ka «Dinaz naftai» tiek izsniegta jauna vispārējā galvojuma apliecība, lai gan uzņēmums jau tobrīd valstij bija palicis parādā vairāk nekā miljonu latu akcīzes nodokli un pret to bija sākta bezstrīdus nodokļu piedziņa.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss